Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võsu-Oandu 11. talvematk Võsu-Oandu 11 talvematk 3. märtsil võtsid Viru-Nigula kaitseliitlased – kodutütred, noorkotkad ja naiskodukaitsjad - teist korda osa Võsu-Oandu talvematkast, mille korraldajad olid RMK ja Võsu Vabatahtlik Tuletõrjeühing. ee/loodusegakoos/uritus#550 Foto: 3x Anu Laidinen ← Eelmine Viru ringkonna esinaisena jätkab teist ametiaega Urve Rosenberg Järgmine → Märtsikuu fotojahi teema on "Naiste tähtsad tegemised" Võsu-Oandu 11. talvematk

Võsu-Oandu 11. talvematk

Riina ja Reet , Vasta KT 7. märtsil 2012

3. märtsil võtsid Viru-Nigula kaitseliitlased – kodutütred, noorkotkad ja naiskodukaitsjad - teist korda osa Võsu-Oandu talvematkast, mille korraldajad olid RMK ja Võsu Vabatahtlik Tuletõrjeühing.

Võsu-Oandu 11. talvematk
Võsu-Oandu 11. talvematk

Valida oli kolme raja vahel. Meie valisime pärandkultuuri raja, mis sai alguse Oandu looduskeskuse juurest ning mis kujunes väga huvitavaks teekonnaks.

 

Igas punktis oli pärandkultuuriline objekt, mille kohta saime täpsemat infot nii giidilt kui ka objekti juures olevalt infopostilt. Kõige silmapaistvamad olid hundiaed, suur naeratav kivi ja 9,5-kilomeetrine kiviaed, mis kulgeb Oandult läbi metsa Sagadi suunas. Kiviaed oli hea selleks, et pudulojused metsa noori puuvõsusid näksima ei läheks. Metsarajal näidati meile ka vaigutatud kuusepuid, mille mustrid olid kaunid ning tüved üsna kandiliseks vormunud.

 

Finišisse jõudes sai igaüks raja läbimise kohta käiva tunnistuse ja viktoriinilehe. Täidetud lehed läksid loosikasti, millest nad hiljem taas välja võeti, et auhinna saaja nimi teatavaks teha. Saime kõvasti rõõmustada ja plaksutada, sest meie matkagrupp sai väga suurel hulgal auhindu.

 

Kohapeal pakkusid Naiskodukaitse Viru Maleva tublid esindajad hernesuppi, teed ja moosisaia. Toimus ka moosikonkurss, kus valiti parimad keedised. Kõige rohkem hääli said lõpuks metsmaasika toormoos ja muraka toormoos.

 

Traditsiooniliselt oli ka sel aastal võimalik ise endale puumedal meisterdada. Sel korral küll veidi teistmoodi – puuketas tuli ise välja saagida.

 

Oli tore looduses aega veeta, meisterdada ja silmaringi laiendada.

 

Suured tänud giid Tiinale ning RMK ja Võsu Vabatahtliku Tuletõrjeühingu tegusatele inimestele!

 

Teised matkalised arvasid nii:

„Mulle meeldis seal väga. Kõige rohkem meeldis mulle hundiaed. Mina tahaks sinna veel minna, järgmisel aastal.“ (Kaire, 5.kl)

„Oandu matk oli tore. Mina tahaks sinna veel minna. Sellel rajal, kus meie käisime meeldis mulle naeratav kivi ja hundiaed. Järgmine kord võiksime ka koprarajal ära käia.“ (Renate, 5.kl)

„Mulle meeldis Oandu matk, sest see oli huvitav. Ma sain teada, et kiviaed oli u 10 km pikk ja huvitav oli see, et vanasti püüti hunte hundiaia abil. Me kõndisime u 4 km. Oli nii hea värske õhk!“ (Brenda, 5.kl)

„Seal oli väga vahva! Metsas oli hea jalutada. Kahju, et ma loosis ei võitnud, aga sellegipoolest oli tore. Tahaks uuesti minna.“ (Brian, 5.kl)

 

Vaata matka järelkaja ka http://www.rmk.ee/loodusegakoos/uritus#550

Võsu-Oandu 11. talvematk
Foto: 3x Anu Laidinen

FastLion CMS

Võsu-Oandu 11 talvematk

Võsu-Oandu 11 talvematk

Valida oli kolme raja vahel Meie valisime pärandkultuuri raja, mis sai alguse Oandu looduskeskuse juurest ning mis kujunes väga huvitavaks teekonnaks 3. märtsil võtsid Viru-Nigula kaitseliitlased – kodutütred, noorkotkad ja naiskodukaitsjad - teist korda osa Võsu-Oandu talvematkast, mille korraldajad olid RMK ja Võsu Vabatahtlik Tuletõrjeühing.

Võsu-Oandu 11. talvematk

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse