Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Viies Laste seikluspäev ei petnud kellegi lootusi Viies Laste seikluspäev ei „Märjamaa laste seikluspäevast on saanud traditsioon! Meil on juubeliaasta, sel korral võiksime midagi ka teisiti teha. “ Selliste sõnadega alustas Märjamaa jaoskonna esinaine Evelyn Gold kevadel arutlust, kuidas korraldada viiendat seikluspäeva Märjamaal. Seikluspäeva idee kutsusid Märjamaa naiskodukaitsjad ellu selleks, et pakkuda lastele ja peredele igal aastal enne kooli tasuta võimalust koos seigelda ja lustida. Ja tõesti, pisut pidulikumana, kuid oodatult põnevana nagu alati see päev välja kukkus. ← Eelmine Kohila naiskodukaitsjad pidasid kohvikut Järgmine → Vigalal pole viga - võimas ajalugu ja vilgas elu hoopiski Viies Laste seikluspäev ei petnud kellegi lootusi

Viies Laste seikluspäev ei petnud kellegi lootusi

Liina Langi 30. augustil 2019

„Märjamaa laste seikluspäevast on saanud traditsioon! Meil on juubeliaasta, sel korral võiksime midagi ka teisiti teha.“ Selliste sõnadega alustas Märjamaa jaoskonna esinaine Evelyn Gold kevadel arutlust, kuidas korraldada viiendat seikluspäeva Märjamaal. Seikluspäeva idee kutsusid Märjamaa naiskodukaitsjad ellu selleks, et pakkuda lastele ja peredele igal aastal enne kooli tasuta võimalust koos seigelda ja lustida. Ja tõesti, pisut pidulikumana, kuid oodatult põnevana nagu alati see päev välja kukkus.

Viies Laste seikluspäev ei petnud kellegi lootusi
Foto. L. Reinsalu

Kuumal pühapäeval, 25.augustil, asusid rajale ligi poolsada last ja paarkümmend natuke vanemat võistlejat. Oli neidki võistkondi, mis koosnesid täiskasvanutest ja kukil või vankris sõitvatest minivõistlejatest. Viiekilomeetrisele rajale olid Märjamaa naiskodukaitsjad püstitanud 11 kontrollpunkti, kus tuli lahendada erinevaid ülesandeid. Egas naised üksi korraldanud, abiks olid head partnerid politseist, päästeametist, pioneerirühmast, noorkotkaste ridadest ning ka mujalt. Et juubeliaasta nõudis tähistamist, olid pea kõik kohtunikud sel puhul põnevalt kostümeeritud. Kohal oli korralikult varustatud piraadiproua, unenäoroosas-helesinises plüü¾kostüümis ükssarvik, sõbralik minion, pöörase parukaga kuradike, Lõvi Leo ja veel teisigi. Päeva tõmbas käima hiiglaslikke mulle puhuv mutt ja armas esinemine Kadri Jüriado laululastelt. Ning siis, enne südapäeva mindigi rajale.

Viies Laste seikluspäev ei petnud kellegi lootusi
Foto: M. Pernits

Lapsed ja ka täiskasvanud said lasta püssi, lahendada Mona Lisa pildiga puslet, avastada liiva sisse peidetud lõhkekehasid, mõõta erinevaid vahemaid, omavahel rääkida  raadiojaamadega, kihutada tänavahoki rajal ja visata sopsu. Lisaks tuli pimesi kastis kobades arvata ära esemeid, suusatada tuletõrjevoolikutel ning erilist elevust tekitas ka päris pimedas keldris oodanud ülesanne. Seal oli ainsaks valgusallikaks taskulamp ja mõned LED tuled ning nõnda pidi leidma üles pusletükid, mida päevavalguses kokku panna. Seikluspäeva toimumiskorda ehk siis number viite tuli ühes kontrollpunktis kaaslaseid kasutades kuidagi fotol kujutada. Kuigi mitmetunnine rada väsitas ära nii väikesed kui suured, oldi rõõmsad ja teadmine, et finišis ootab tore tort, medal ja autasu igaühele, aitas sammu seada.

Päeva lõppedes nimetasid väikesed osavõtjad eriti põnevate kontrollpunktina muidugi liivast pommide otsimist. Kahtlemata, see oli eriline! Juhendajateks olid Rapla maleva pioneerirühma mehed ning tundus, et üheks popimaks oli ka relvast laskmise vahepunkt ja politsei raadiojaamade abil sidepidamine. Mitte niisama sidepidamine, kõnelda tuli NATO tähestikku kasutades!

Külalisi ja võistlejaid tuli ka kaugemalt seikluspäevale ning kõik said avastada Märjamaa alevi ilu ka mujal, kui vaid peatänava ääres liikudes. Stardijärjekorras oodates olid paljud lapsed saanud toreda näomaalingu ning nii liikuski pühapäevasel Märjamaal eredates vestides seltskondi hilise pärastlõunani. Ikka sportlikult ja rõõmsalt.

Viies Laste seikluspäev ei petnud kellegi lootusi
Foto: K. Kollin
Viies Laste seikluspäev ei petnud kellegi lootusi
Foto: L. Lember

Märjamaa jaoskonna naised on tänulikud kõikidele võistlejatele ja seikluspäeval osalejatele! Suure tänukummarduse teeme Märjamaa vallale, kelle mittetulundusliku tegevuse toetust kasutati seikluspäeva korraldamiseks, aitäh Kaitseliidu Rapla malevale ja Naiskodukaitse Rapla ringkonnale. Äraütlemata suur aitäh partneritele ja abilistele ning seikluspäeva maiustuste, meenete ja auhindadega varustanud sponsoritele: Minna Sahver, Tiina Lilleaed, Lemmiku kauplus, Märjamaa ujula ja Vana Bussikas, aitäh kõigile! Kuna seikluspäevaks raha kogumiseks teevad naiskodukaitsjad aasta jooksul nii loteriilauda mitmetel üritustel kui kodukohvikut Märjamaa folgi raames, siis tunnustavalt patsutame ka üksteisele õlale- pikalt tehtud ja tubli töö, sest päeva peakangelased- lapsed, olid rahul ja rõõmsad. Ega viies kuuendata jää…, ütleb Märjamaa naiskodukaitsjate vanasõna.

FastLion CMS

Viies Laste seikluspäev ei

Viies Laste seikluspäev ei

Foto L „Märjamaa laste seikluspäevast on saanud traditsioon! Meil on juubeliaasta, sel korral võiksime midagi ka teisiti teha.“ Selliste sõnadega alustas Märjamaa jaoskonna esinaine Evelyn Gold kevadel arutlust, kuidas korraldada viiendat seikluspäeva Märjamaal. Seikluspäeva idee kutsusid Märjamaa naiskodukaitsjad ellu selleks, et pakkuda lastele ja peredele igal aastal enne kooli tasuta võimalust koos seigelda ja lustida. Ja tõesti, pisut pidulikumana, kuid oodatult põnevana nagu alati see päev välja kukkus.

Viies Laste seikluspäev ei petnud kellegi lootusi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse