Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Veronas kaunis, eks me seal neid näe Veronas kaunis, eks me Alanud aasta esimesel teisipäeval ehk 6. jaanuaril toimus Märjamaa mälumängusarja järjekordne etapp. Mõistagi olid oma võistkonnaga kohal ka mälumängu osas juba üsna hasartseks muutunud naiskodukaitsjad. Seniks aga teile mõtlemiseks selline mõistatus: Vaat vaadi pääl, tünder tünder pääl, poolik pooliku pääl, rebasesaba otsas? ← Eelmine Raplas tehti aastakokkuvõtteid ja tänati tublimaid Järgmine → Raplas viidi läbi BVÕ esmaabi moodul Veronas kaunis, eks me seal neid näe

Veronas kaunis, eks me seal neid näe

Nele Pernits 7. jaan. 2015

Alanud aasta esimesel teisipäeval ehk 6. jaanuaril toimus Märjamaa mälumängusarja järjekordne etapp. Mõistagi olid oma võistkonnaga kohal ka mälumängu osas juba üsna hasartseks muutunud naiskodukaitsjad.

Veronas kaunis, eks me seal neid näe
Tradistsiooniline selfie

„Kaks majakonda, kumbki võrdselt au sees,

Veronas kaunis – eks me seal neid näe,

uut tüli tärgatavad vana vao sees,

mis naabri verre kastab naabri käe.

On vihameeste niudeist saanud elu

kaks armastajat kurja tähe all;

jääb vanemate vaen ja riiumelu,

siis vait, kui hukk on osaks saanud mõlemal,“

jne jne. See on „Romeo ja Julia“ proloogi algus, mille ma kunagi kooliajal lihtsalt iseenda soovist pähe õppisin, sest ma armastasin Shakespeare ja draamat, ma armastasin Romeot ja Juliat. Kes oleks võinud arvata, et see kunagi, kes teab mitukümmend aastat hiljem ära tasub, sest sedakorda oli mälumängul muuhulgas just nimelt Romeo ja Julia kodulinna vaja teada.

Selliseid õnnelikke „mingil imelikul kombel teada“ asju, oli meil sel korral teisigi, aga loomulikult saime taaskord ka väga palju targemaks, sest ei teadnud me näiteks mitte, kelle hobune kandis nime Bukefalos või millistel olümpiamängudel oli surumine tõstespordialana viimast korda kavas. Nüüd teame, et Aleksander Suure hobune ja Müncheni olümpiamängud.

Veronas kaunis, eks me seal neid näe

Tuleb tunnistada, et nentides peale igat mälumängu, et meil on ikka väga palju veel õppida ja tohutult palju asju, mida me ei tea, oleme püüdnud mõnel määral ka mälumänguks valmistuda ning erinevaid asju, mida äkki võidakse küsida, endale meelde jätta. Näiteks on igal etapil olnud ka etapi toimumise kuupäevaga seotud küsimus, millega me alati hädas oleme. Seekord valmistasime end ette ja kammisime internetis võimalikke 6. jaanuariga seotud sündmusi. Sel päeval oli ajaloos mitmeid erinevaid olulisi asju juhtunud. Näiteks 1820 – Riias ja Kuressaares kuulutati välja Liivimaa 1819. aasta talurahvaseadus. 1838 – USA leidur Samuel Morse demonstreeris telegraafiaparaati. 1868 – Londonis pandi tööle maailma esimesed valgusfoorid. Nende asjade kohta siiski ei olnud küsimust ega ka mitte selle kohta, et tuntud Briti näitleja Rowan Atkinson just eile 60. aastaseks sai. Küsiti hoopis Jeanne d’arci kohta, kellel ka juhuslikult ja ilma meie teadmata 6. jaanuaril sünniaastapäev oli.

Seekord siis sedamoodi. Järgmised mälumängu uudised juba kuu aja pärast. Seniks aga teile mõtlemiseks selline mõistatus: Vaat vaadi pääl, tünder tünder pääl, poolik pooliku pääl, rebasesaba otsas?

FastLion CMS

Veronas kaunis, eks me

Veronas kaunis, eks me

Tradistsiooniline selfie „Kaks majakonda, kumbki võrdselt au sees, Veronas kaunis – eks me seal neid näe, uut tüli tärgatavad vana vao sees, mis naabri verre kastab naabri käe On vihameeste niudeist saanud elu kaks armastajat kurja tähe all; jääb vanemate vaen ja riiumelu, siis vait, kui hukk on osaks saanud mõlemal,“ jne jne Alanud aasta esimesel teisipäeval ehk 6. jaanuaril toimus Märjamaa mälumängusarja järjekordne etapp. Mõistagi olid oma võistkonnaga kohal ka mälumängu osas juba üsna hasartseks muutunud naiskodukaitsjad.

Veronas kaunis, eks me seal neid näe

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse