Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Raplas tehti aastakokkuvõtteid ja tänati tublimaid Raplas tehti aastakokkuvõtteid ja Rapla ringkonna aastalõpupidu toimus sel aastal koos malevaga ja enneolematult rohke osavõtuga. Oli sõnavõtte ja tänamisi, esinejaid ja tehti tantsu. Üheks osaks peost, oli ka Rapla ringkonna esinaise Kristel Kaasiku tervitus ja sellele järgnevad tänuavaldused, kus tunnustati käesoleva aasta tublimaid ja tegusamaid. Tänutäheks tänukiri meenega ja suured soojad kallistused kaaslastelt! Pidu aga jätkus tantsu ja tralliga, üllatuseks oli suurejooneline ilutulestik Rapla maleva auks! Selline sai selle aasta kokkuvõte lühidalt, järgmine aasta uued tegijaid ja uued tänud! ← Eelmine Naiskodukaitsjad kaunistasid koos noortega Rapla noortekeskust Järgmine → Veronas kaunis, eks me seal neid näe Raplas tehti aastakokkuvõtteid ja tänati tublimaid

Raplas tehti aastakokkuvõtteid ja tänati tublimaid

Kaja Heinsaar ja sõbrad 30. dets. 2014

Rapla ringkonna aastalõpupidu toimus sel aastal koos malevaga ja enneolematult rohke osavõtuga. Oli sõnavõtte ja tänamisi, esinejaid ja tehti tantsu. Üheks osaks peost, oli ka Rapla ringkonna esinaise Kristel Kaasiku tervitus ja sellele järgnevad tänuavaldused, kus tunnustati käesoleva aasta tublimaid ja tegusamaid.

Raplas tehti aastakokkuvõtteid ja tänati tublimaid
Foto: Aare Hindremäe

Tänud ja tunnustused otse aastalõpupeo melust:

Kui mehed peavad Kaitseliitu astudes kohustuslikus korras läbima TSOBKkl, siis ka naistel on oma baasväljaõpe. Kursuse eesmärgiks on anda kõikidele liikmetele alusteadmised, mis võimaldavad neil organisatsioonis tegutseda ja erialaselt spetsialiseeruda. See koosneb neljast erinevast õppest, milleks on organisatsiooni õpe, esmaabi, sõdurioskused ja toitlustamine. Kõik liikmed, kes on läbinud BVÕ,  tunnustatakse võinoa ja diplomiga. Tunnustuse ja tänu osaliseks saavad  Ave Ummalas, Reelika Rohuste, Annika Tammus, Mari Kõrver, Eline Villig, Leili Männil, Lea Karjane, Kaidi Kauffeldt, Ave Kusmin, Merle Mets, Kaire Arnover, Kersti Ojamets, Maire-Anu-Liis Oidsalu.

Naiskodukaitses korraldatakse juba mitmeid aastaid rohkem üheskoos õppimiseks kui üksteiselt mõõdu võtmiseks erialavõistlusi. Sel aastal toimunud esmaabi erialavõistlus ei olnud selles osas mingi erand. Seekordsel erialavõistlusel osales kokku 15 kolme- ja neljaliikmelist naiskonda, kellele pakkus konkurentsi Logistikapataljoni ajateenijatest koosnev külalisvõistkond. Võistluse eesmärgiks oli pakkuda osalejatele võimalikult palju praktilisi kogemusi. Abi tuli anda põletuste, autoõnnetuse, erakorraliste haigusseisundite, traumakannatanute ning erinevate lahingsituatsioonide korral. Uudse olukorrana tuli võistlejatel kannatanud ülesse leida pimedas ruumis.

Täname uhkusega esmaabi erialavõistlusel Rapla ringkonda esindanud naiskonda, kuhu kuulusid  Kaie Kensap-Kukk, Merike Tüür, Suivi Vaga, Külli Vain.

Teine 2014. aastal peetud erialavõistlus oli Välitoitlustus erialavõistlus, kus ühe ülesandena tuligi võistlejatel oma välikatlad kuumaks ajada ja naabrist parem ühepajatoit valmistada. Fantaasiavoorus tuli kokku panna parim võimalik magustoit Selverist 5-euro eest ostetud koostisainetest. Kes tegi torti ja kes körti. Kergete killast ei olnud ka kodumaise kuivtoidupaki kokkupanek, aga Naiskodukaitse välikokka ei murra miski.

Täname uhkusega Välitoitlustuse erialavõistlusel Rapla ringkonda esindanud naiskonda, kuhu kuulusid Kaie Kensap-Kukk, Monika Paulsen, Pirko Peterson ja Marilin Saaliste.

Naiskodukaitse, see pole lihtsalt organisatsioon, kuhu kuuluda ja ennast koolitada lasta. Naiskodukaitsjaks olemine on mõtteviis ja elustiil. Naiskodukaitses õpitakse, kuidas raskes või ootamatus olukorras ise ellu jääda ja teisi päästa. Õpitakse lootuses, et oma oskusi pole kunagi vaja kasutada ja kui siiski on, et siis verest välja ei löödaks.

Aasta algul liitus Naiskodukaitsega 2 naist, kelle esimeseks õppuseks juhtus olema esmaabi baasväljaõpe. Üks neist ütles õppe läbimise ajal, et peab seda õpet küll hästi vajalikuks, aga ta ei tea, kas ta siiski reaalselt kunagi suudab kellelegi appi minna. Pool aastat hiljem, hirmus koleda ilmaga ja just samal ajal, kui lõppes suurõppus „Kotkalend“ toimus Raplamaal üks liiklusõnnetus. Vihma sadas ja autod muudkui sõitsid mööda. Peatusid ja esmaabi andma läksid need samad kaks verivärsket ja pool aastat tagasi esmaabiõpet saanud naiskodukaitsjat. Need samad, kellest üks polnud kuigi kindel, kas ta iial suudab esmaabi anda. Suutis. Ja tänas hiljem Naiskodukaitset antud oskuste ja mis peamine julguse eest appi minna.

Tõstame esile tõelise naiskodukaitsja olemuse näitamise ja ise enda hirmudest üle olemise eest Kätlin ja Gaili Kiisi.  Tublid naised said tunnustatud meenega.

Esmakordselt kuulutab Rapla ringkond sel aastal välja oma aasta teo. Kandidaate aasta teo kohale oleks justkui palju. On toimunud mitmeid märkimisväärseid üritusi, millest kindlasti ei saa mainimata jätta erialagruppide õppepäeva, juhtide õppepäeva Võsul, igapäevaturvalisuse õppepäeva Karitsal ja muidugi suurejoonelist pidulikku ringkonna aastapäeva tähistamist Alus.

Sellegipoolest ei tekkinud vähimatki vaidlust või isegi arutelu, mis võiks olla Naiskodukaitse Rapla ringkonna aasta tegu. See on suur asi, mida Rapla ringkonnas pole ammu tehtud ja mida nii ringkonnas kui kogukonnas ammu oodati. See on tegu, mis on toonud ringkonda tublisti uusi innukaid liikmeid, tänu millele on toimunud rohkelt uudseid üritusi ja algatatud uusi ideid. Kogu ringkond näib tänu sellele olevat värsket hingamist juurde saanud.

Naiskodukaitse Rapla ringkonna aasta tegu 2014 on Märjamaa jaoskonna loomine.

Tunnustuse üleandmiseks kutsuti ette kõik kohalviibivad Märjamaa jaoskonna liikmed ja anti neile kingituseks tänukiri koos teatripiletitega.

Raplas tehti aastakokkuvõtteid ja tänati tublimaid
Foto: Aare Hindremäe
Raplas tehti aastakokkuvõtteid ja tänati tublimaid
Foto: Aare Hindremäe

Juba viiendat aastat valib ringkond enda seast välja aasta tegija. Kui siiani valis ringkonna juhatus aasta tegijat, siis sel aastal andsime võimaluse kõigil ringkonna liikmetel kaasa rääkida. Me ei palunud kirjutada ainult nime vaid ka lühikese põhjenduse, miks just tema.

Aasta tegija tiitel kuulub austusega naisele, kelle iseloomustamiseks leiab iga liige kindlasti midagi positiivset.

Toon siinkohal välja arvmusi, mis laekusid selle inimese aadressile:

 

Ei jõua ära imetleda....  Minu jaoks ei ole isegi kõige väärtuslikum see, et ta nii palju jõuab teha, vaid see, et ta oskab inimesi endaga kaasa haarata. Hindan  tema intelligentsust, mõistlikust ja ülihead sõnaosavust.  Ürituste kajastused on nii vahvad lugemised, et alati jääb tunne, nagu oleksin mitteosaledes millestki heast ilma jäänud. Hindan tema osalemist Naiskodukaitse tutvustavamisel nii nende haaravate artiklitega kui ka kõiksugu üritustel  esindusega väljas olemisega. See naine on täispakett organisatsioonile, ta oskab inimesi kohale  meelitada ning neile siis ka mõnusat tegevust ja ühte hoidmise tunnet pakkuda. Liita läbi ürituste erinevate huvidega inimesi, tuues välja kõikides kõige paremad ja tugevamad oskused ning omadused. Kaasata erinevaid inimgruppe ühistele tegevustele ja selliselt, et keegi ei tunneks ennast sealjuures eemale tõrjutuna. Kõik saavad ja panustavad ühiselt. Tal on imeline oskus uusi liikmeid värvata ja üritustele kohale meelitada osalejaid, kes kõik tunnevad rõõmu kordaläinud üritusest ning iial pole kahetsenud, et kohale tulid. Jõuab tohutult palju ja sütitab selles ka teisi.

Tubli eesti naine, kelle prioriteedid ja väärtushinnangud on paigas. Naine, kes teab, mida tahab ja milleks on suuteline, naine, kes tunnetab oma vastutust isamaa ja ühiskonna ees ning on valmis panustama riigikaitselisse tegevusse vajalikul määral.

Omandatud oskusi ja teadmisi annab ta lahkelt edasi meile, naistele ja on suureks abiks ning toeks erinevate koolituste läbiviimisel.

On imetlusväärne, kuidas pere kõrvalt jõuab ta kõikjale ja suudab väga palju ära teha. Tema tegevus avaldab muljet, ning on suureks eeskujuks enamusele. Läbi oma tegevuste on pere jäänud suurimaks väärtuseks tema elus. Tegutsemissoov peab tulema seestpoolt, hingest, sest niisama tahtmisest üksi ei piisa. Isikuomadustest tooksin välja kohusetundlikkuse, sõbralikkuse, soojuse, sihikindluse, ettevõtlikkuse ning tal on alati häid ideid, oskab inimesi kuulata ja nõu anda ning loomulikult aitab ta alati nii, kuidas aga saab ja jõuab. Need on vaid vähesed mõtted selle inimese tegemistest ja töödest. ,,Tubli eesti naine,, on kokkuvõtlikult austav ja kohane nimetus talle.

Aasta tegija 2014 Rapla ringkonnas on Nele Pernits. Tänutäheks tänukiri meenega ja suured soojad kallistused kaaslastelt!

Pidu aga jätkus tantsu ja tralliga, üllatuseks oli suurejooneline ilutulestik Rapla maleva auks!

Selline sai selle aasta kokkuvõte lühidalt, järgmine aasta uued tegijaid ja uued tänud! 

FastLion CMS

Raplas tehti aastakokkuvõtteid ja

Raplas tehti aastakokkuvõtteid ja

Foto: Aare Hindremäe Tänud ja tunnustused otse aastalõpupeo melust: Kui mehed peavad Kaitseliitu astudes kohustuslikus korras läbima TSOBKkl, siis ka naistel on oma baasväljaõpe Kursuse eesmärgiks on anda kõikidele liikmetele alusteadmised, mis võimaldavad neil organisatsioonis tegutseda ja erialaselt spetsialiseeruda Rapla ringkonna aastalõpupidu toimus sel aastal koos malevaga ja enneolematult rohke osavõtuga. Oli sõnavõtte ja tänamisi, esinejaid ja tehti tantsu. Üheks osaks peost, oli ka Rapla ringkonna esinaise Kristel Kaasiku tervitus ja sellele järgnevad tänuavaldused, kus tunnustati käesoleva aasta tublimaid ja tegusamaid.

Raplas tehti aastakokkuvõtteid ja tänati tublimaid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse