Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Valga naiskodukaitsjad esimesel Piirilinna põnevusmängul Valga naiskodukaitsjad esimesel Piirilinna 14. novembril toimus Valgas Piirilinna põnevusmäng, mis tõstis esile politsei ja kaitseliidu 102. aastapäeva. Baasväljaõpe Elanikkonnakaitse Ellujäämine Koostöö Ohutushoid Ole valmis! Sport Võistlused ← Eelmine Naiskodukaitse Valga ringkonna Otepää jaoskonna juubeli tähistamine Järgmine → Valga jaoskond asub uutele tegudele Valga naiskodukaitsjad esimesel Piirilinna põnevusmängul

Valga naiskodukaitsjad esimesel Piirilinna põnevusmängul

Ander Alliksaar 16. nov. 2020

14.novembril toimus Valgas Piirilinna põnevusmäng, mis tõstis esile politsei ja kaitseliidu 102.aastapäeva.

Valga naiskodukaitsjad esimesel Piirilinna põnevusmängul

Oma punktid oli välja pannud ka kaitseliidu Valgamaa malev. Nüüd räägingi nendest lähemalt.

 

Noorte kotkaste ja kodutütarde punktis sai proovida binokliga leida Eesti  lippe, mis oli ära jaotatud punkti kaugematesse osadesse. Üheks tõmbenumbriks oli airsofti laskmine. Sellest oli vaimustuses enamus võistkondadest! Tänu sellele sai harjutada nii sihtimisoskust, kui ka taolise asja käsitlemist. 

 

Naiskodukaitse punkt oli täis erinevaid õpetusi kuidas muuta oma kodu turvalisemaks ja valmistuda ette ohuolukordadeks. Koduohutusest jäi silma peamiselt elekti-ja tuleohutuse teemad. Elektrijuhtmed peaksid olema juhtmest korralikud (ei tohi olla pragusid isolatsioon kihis). Pikendusjuhtmetest peaks meeles pidama seda, et pikendusjuhtme juhtme paksus ei oleks väiksem pikendusjuhtmetele pandavate  seadmete juhtmete kogupaksusele. Lisaks oli juttu suitsuanduri kohalepanekust ja mida tuleks jälgida selle ostmisel. Tulekustuti puhul on olulie rõhku järgida ja tulekustuti kehtivusaega. Köögis on abiks õnnetuse korral tulekustutustekk.  Laste puhul peaksid olema keemilised ained peidetud maja ülemistesse kapidesse ja soovitavalt ka lukustatud. Kriisiolukordades peaks olema patareidega raadio (saaks uudiseid kuulata), kaasaskantav gaasipliit ja ravimid. Ravimeid ei tohiks anda teisele inimesele, kuna sa ei tea mille vastu võib tal allergia olla. Kasutatud ravimid tuleks tagastada apteeki. Veel anti kalendreid, mis andsid selle info veel põhjalikumalt edasi. Naiskodukaitse poolt on valminud ka äpp ,,Ole valmis!“, mis annab juhiseid erinevates kriisiolukordades käitumiseks. Rakendus on kasutatav ilma võrguühenduseta! Kaitseliidu punktis pidi läbima pisikese takistusraja ja viskama täpsusviskeid. Ühtlasi oli see Kaitseliidu organisatsiooni viimane punkt. 

 

Kokkuvõttes meeldis rahvale üritus vägagi. Sai proovida uusi asju ja saada vajalikke teadmisi kodu ohutusest.

 

Valga naiskodukaitsjad esimesel Piirilinna põnevusmängul

FastLion CMS

Valga naiskodukaitsjad esimesel Piirilinna

Valga naiskodukaitsjad esimesel Piirilinna

Oma punktid oli välja pannud ka kaitseliidu Valgamaa malev Nüüd räägingi nendest lähemalt 14.novembril toimus Valgas Piirilinna põnevusmäng, mis tõstis esile politsei ja kaitseliidu 102.aastapäeva.

Valga naiskodukaitsjad esimesel Piirilinna põnevusmängul

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse