Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Valga ringkonna mentorid Valga ringkonna mentorid Mentorlus Naiskodukaitses - Naiskodukaitse arengukava 2013–2015 näeb ette mentorluse rakendamise Naiskodukaitses. Sellest personaalsest õpivormist loodetakse kasu organisatsioonikutuuri edendamisel, liikmeskonna aktiivsuse suurendamisel ja tasakaalustamisel ning mainekujunduses. Mitteformaalselt ja mittestruktureeritult on mentorlus Naiskodukaitses kogu aeg eksisteerinud ja kindlasti jääb see kestma ka edaspidi. Paljudel juhtudel astutakse organisatsiooni tuttavate või sõprade kutsel ning need samad inimesed jäävad uuele liikmele peamisteks abilisteks tema kohenemise protsessis. Aitan meeleldi! Valga ringkonna mentorid

Valga ringkonna mentorid

Valga ringkons

Mentorlus Naiskodukaitses - Naiskodukaitse arengukava 2013–2015 näeb ette mentorluse rakendamise Naiskodukaitses. Sellest personaalsest õpivormist loodetakse kasu organisatsioonikutuuri edendamisel, liikmeskonna aktiivsuse suurendamisel ja tasakaalustamisel ning mainekujunduses.Mitteformaalselt ja mittestruktureeritult on mentorlus Naiskodukaitses kogu aeg eksisteerinud ja kindlasti jääb see kestma ka edaspidi. Paljudel juhtudel astutakse organisatsiooni tuttavate või sõprade kutsel ning need samad inimesed jäävad uuele liikmele peamisteks abilisteks tema kohenemise protsessis.

Valga ringkonna mentorid

Mina olen Janika. Oma igapäeva tegevuses olen läbi ja lõhki vabatahtlik. Aitan organiseerida ja läbi viia Ironmani üritusi, lisaks olen ka liige OPEROGis, aidates otsida kadunud inimesi. Naiskodukaitses olen praeguseks olnud juba peaaegu 4 aastat. Kui ma liitusin naiskodukaitsega, siis tundsin kõige enam puudust just toetusest. Kellegist, kes aitaks leida see õige teeots mida mööda sammuda. Tahtsin osaleda igal pool ja teha kõike. Tulemuseks aga oli see, et ma ise väsisin ja kõik asjad jäid poolikuks. Avastasin, et  minu teadmised olid ka väga napid selleks, et kõik õnnestuks. Olles uudishimulik, võtsin suuna end võimalikult palju koolitada. Mind aitas just see, et ise hakkasin uurima ja tegutsema. Peale mõningate koolituste läbimist avastasin, et tegelikult on võimalik teisi liikmeid aidata just oma toetusega ehk siis olla mentor. Et asi selge oleks läbisin vastava koolituse ja hiljem  täiendõppe. Lisaks olen võtnud mitmeid suhtlemiskoolitusi, kuna teiste inimestega suhtlemisel on väga oluline osa oskusel kuulata ja kuulda, lisaks koostöö. Me kõik soovime, et meie liikmed ei tunneks end kõrvale jäetuna vaid oleksid oodatud üritustele või tegevustesse, olgu siis neid tegevusi vähe või palju. Meil on palju liikmeid kes on juba aastaid naiskodukaitse liikmed, kuid ometi on nad kuidagi kõrvale jäänud ja samas täiesti uued liikmed, kes ei tea mis suunda võtta. Siin saangi mina aidata. Ma olen valmis teid kuulama ja ka vajadusel nõu andma.

Valga ringkonna mentorid

Heili Mets

Kontakt:

5285573

Olen Naiskodukaitse liige alates 2003 aastast. Liitusin kokkuleppel, et tegelen vaid laskmisega aga varsti juhtus nii, et küll jõudsin mõnele koosolekule ja siis sealt edasi juba väljaõppele. 2006 aastal leidsin ennast ootamatult ringkonna aseesinaise kohalt ning olude sunnil paari kuu pärast juba ringkonna esinaise kohusetäitja ametikohalt. 2007 aastast sai minust ametlikult ringkonna esinaine ja 2010  aastal palgaline instruktor algul 0,3 ametikohaga ja sealt edasi 0,5 ametikohaga seda siis kuni 2022 aastani millal minu isiklikelu tegi kannapöörde ja otsustsin võtta endale väiksema töökoormuse.  Seega lahkusin 2022 aasta 1 maist palgalse instruktori ametkohalt.

Olles nüüd lihtsalt Laanemetsa jaoskonna liige peaks vist ütlema, et on minu kohus anda tagasi ka vabatahtliku liikmena midagi organisatsioonile, kus on tegelikult fantastilised liikmed. Olles õppinud baasväljaõppe ohutushoiu ja toitlustuse instruktoriks ning läbinud ka laskeinstruktori kursused ja laskekohtuniku koolituse tekkis mõte teha endale ka selgeks mentori ja mentee suhe ning olemus! Seega seadsin see sügis sammud Vormsi poole mentori kursusele. Kursus oli oma moodi põnev. Kuigi minu arusaam mentorist mis siiani oli ei läinud päris kokku sealsega siis leian, et omades mõningaid teadmisi  organisatsioonist võiksin siiski olla mõnele liikmele ( olgu see siis alles liitunud liige või juba aastaid organisatsioonis olnud aga olude sunnil siis eemal olnud või hoopis lihtsalt liige kes vajab ära kuulamist)  teekaaslaseks, nõuandjaks, kuulajaks.  Aitamaks Sinul Sinu oma sihte seada ning neid täide viia ja leida koos Sinu küsimustele vastuseid.

Eraelus töötan patrullpolitseinikuna, olen 2 täiskasvanud lapse ema ( ka minu tütar ning ema kuuluvad Laanemetsa jaoskonda) , elan maakohas ja minu hobidekson kindlasti veel  lilled, koerad, saun ja reisimine.

Kui Sa leiad, et võiksin olla Sinu mentor siis võta minuga ühendust . Ma olen küll otsekohene ja vahel võin tunduda liiga agresiivne aga luban, et püüan ennast taltsutada (aastatega olen seda juba natuke ka õppinud) Olen väga rõõmus kui soovid hakata minu menteeks!

 

Kirjutamiste, helistamiste ja kohtumisteni!

Mari Mõttus

tel. +372 515 3248

 

Kuulun Naiskodukaitse ridadesse aastast 2010.

Minu algus Naiskodukaitses oli konarlik. Kaitseliidu ja kaitseliitlaste tegevust olin kõrvalt näinud pikka aega, aga naiskodukaitsjate tegemistest teadmised praktiliselt puudusid. Olude sunnil tuli juba aasta peale organisatsiooniga liitumist vastu võtta jaoskonna esinaise amet.Veel viis aastat hiljem osutusin valituks ringkonna esinaise ametisse. Kõik see andis tõuke enese täiendamisele ja mida rohkem õppisin, seda enam tundsin vajadust uute teadmiste järele.

See on olnud põnev aeg täis õppimist ja eneseületust.

Mentorikoolituse  läbisin 2022. aasta sügisel ja nüüd olen valmis aitama Sind, meie verivärske liige, kes sa vajad tuge ja teadmisi meie organisatsiooni toimimisest.

Meelsasti aitan ka Sind, kes sa oled meie tegemistest veidi kaugele jäänud ja soovid tagasi tulla, kuid ei tea, millega, kus ja kuidast tegeleda tahad.

Sind kuulates, kaasates ja meie tegemistest rääkides õpin ka ise. Arvan, et seeläbi muutub kogu meie tegevus südamelähedasemaks ja selgemaks ka Sulle.

Ole julge ja küsi abi. Aitan meeleldi!

FastLion CMS

Valga ringkonna mentorid

Valga ringkonna mentorid

Mina olen Janika Oma igapäeva tegevuses olen läbi ja lõhki vabatahtlik Mentorlus Naiskodukaitses - Naiskodukaitse arengukava 2013–2015 näeb ette mentorluse rakendamise Naiskodukaitses. Sellest personaalsest õpivormist loodetakse kasu organisatsioonikutuuri edendamisel, liikmeskonna aktiivsuse suurendamisel ja tasakaalustamisel ning mainekujunduses.Mitteformaalselt ja mittestruktureeritult on mentorlus Naiskodukaitses kogu aeg eksisteerinud ja kindlasti jääb see kestma ka edaspidi. Paljudel juhtudel astutakse organisatsiooni tuttavate või sõprade kutsel ning need samad inimesed jäävad uuele liikmele peamisteks abilisteks tema kohenemise protsessis.

Valga ringkonna mentorid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse