Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Väike-Maarja valla aasta ema on Riina Rajaste Väike-Maarja valla aasta ema Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond ja Väike-Maarja vallavalitsus kuulutasid 12. mail esmakordselt välja Väike-Maarja aasta ema, kelleks on Käru külas elav kolme lapse ema Riina Rajaste. Foto Kristel Kitsing Koostöö Tähtpäevad ← Eelmine Meie oma tõrvikurongkäik Järgmine → Ja saigi öeldud see: „ TERVIST, PROUA PRESIDENT!“ Väike-Maarja valla aasta ema on Riina Rajaste

Väike-Maarja valla aasta ema on Riina Rajaste

Kristel Kitsing 13. mail 2017

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond ja Väike-Maarja vallavalitsus kuulutasid 12. mail esmakordselt välja Väike-Maarja aasta ema, kelleks on Käru külas elav kolme lapse ema Riina Rajaste.

Väike-Maarja valla aasta ema on Riina Rajaste
Väike-Maarja valla aasta ema Riina Rajaste (vasakul) ja nominent Jaanika Ojale tunnustamisüritusel. Foto Kristel Kitsing.jpg
Väike-Maarja valla aasta ema on Riina Rajaste
Aasta ema sai kingituseks Piret Valdna poolt kujundatud logoga ja Eha Valdna poolt valmistatud lõikelaua. Kusjuures mõlemad usinad naised on naiskodukaitsjad.

Riina töötab põhikohaga Väike-Maarja vallavalitsuses ning tema rolliks on osutada Simuna osavallas avahooldusteenust. Koduteenusel olevate isikute tagasiside põhjal teeb Riina seda tööd suure südamega ning on keerulistes olukordades suureks toeks. Simunas tuntakse teda kui naeratavat ja lehvitavat naist elektriauto roolis.

 

Lisaks põhitööle avahooldustöötajana leiab Riina pere kõrvalt aega ka kogukonna elus aktiivseks kaasalöömiseks. 2011. aasta jaanuarist alates on ta Käru külavanem, veel ka Käru Küla Seltsi esimees ning on aktiivselt tegev mittetulundusühingus Emumäe Arenduskeskus. EELK Simuna koguduses aitab ta käigus hoida heategevustuba ja on üks kristlike lastelaagrite korraldajaid. Riina kuulub Simuna Kooli hoolekogusse, on Väike-Maarja vallavolikogu sotsiaalkomisjoni liige ning toetab tugiisikuna neid, kellel on hakkama saamisega probleeme.

 

Pidulikul tunnustusüritusel Väike-Maarja seltsimajas oli õnnesoovijaid ohtralt. “Leian, et Aasta Ema tiitli väljaandmine ei väärtusta ainult ühte ema, vaid läbi selle tunnustuse mõtleme ema rollile ühiskonnas laiemalt.” tõdes Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla piduliku päeva puhul. “Soovin nii tänavusele aasta emale, kui ka kõigile teistele emadele, et nende peres oleks rohkem neid päevi, mil kogu pere saab ennast õnnelikuna tunda.”

 

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine Anneli Mikiver ütles, et valik ei tulnud üldse lihtsalt, kuna mõlemad laekunud ettepanekud olid väga head. Riina kasuks rääkis rohkem see, et lisaks kodusoojuse loomisele ja tublide laste kasvatamisele, on ta eeskujuks ka kogukonna edendajana,“ tähendas Mikiver. “Tohutu positiivsus, suur töö lastega, ühiskondlik ja isiklik eeskuju said Riina puhul määravaks,” põhjendas Mikiver.

 

Mikiver edastas kiidussõnad ka vallale. „Ükskõik, mis algatusega me nende poole pöördume, olgu selleks heategevusmatk või Aasta Ema tunnustamisürituse idee – nad kiidavad heaks, mõtlevad kaasa ja selliselt on kogukonnas üheskoos väga palju võimalik algatada ja ära teha,“ tunnustas Mikiver. „Ma olen täiesti veendunud, et emaduse rolli esile tõstmine jätkub meie vallas ka tulevikus. Väärilisi kandidaate leidub ju Väike-Maarja valla igas külas. Innustan kõiki vaid märkama ja kiitma,“ julgustas Väike-Maarja jaoskonna esinaine.

 

Muusikalise poole eest hoolitsesid pidulikul sündmusel Väike-Maarja Gümnaasiumi õpilased.

Väike-Maarja valla aasta ema on Riina Rajaste
Foto Kristel Kitsing

FastLion CMS

Väike-Maarja valla aasta ema

Väike-Maarja valla aasta ema

Väike-Maarja valla aasta ema Riina Rajaste (vasakul) ja nominent Jaanika Ojale tunnustamisüritusel Foto Kristel Kitsing Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond ja Väike-Maarja vallavalitsus kuulutasid 12. mail esmakordselt välja Väike-Maarja aasta ema, kelleks on Käru külas elav kolme lapse ema Riina Rajaste.

Väike-Maarja valla aasta ema on Riina Rajaste

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse