Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Meie oma tõrvikurongkäik Meie oma tõrvikurongkäik Kolm aastat tagasi taaselustasid Viru-Nigula jaoskonna naised Jüriöö jooksu traditsiooni Viru-Nigula vallas. Tänavu toimus see aga jälle isemoodi. Eelmisel aastal avaldas valla vanemapoolne elanikkond ka soovi jooksust osa saada, aga kuna nemad joosta ei jaksa, siis läkski mõte tõrvikurongkäigu peale. Foto: Karmen Kraut Foto: Karmen Kraut ← Eelmine Rullid alla! Suvi tuleb Järgmine → Väike-Maarja valla aasta ema on Riina Rajaste Meie oma tõrvikurongkäik

Meie oma tõrvikurongkäik

Liina Lepik 26. aprillil 2017

Kolm aastat tagasi taaselustasid Viru-Nigula jaoskonna naised Jüriöö jooksu traditsiooni Viru-Nigula vallas. Tänavu toimus see aga jälle isemoodi. Eelmisel aastal avaldas valla vanemapoolne elanikkond ka soovi jooksust osa saada, aga kuna nemad joosta ei jaksa, siis läkski mõte tõrvikurongkäigu peale.

Meie oma tõrvikurongkäik
Foto: Karmen Kraut

21. aprilli õhtul kogunes valla rahvas Maarja kabeli juurde, et sealt kell 20.30 ühiselt startida väikesele, 3 km pikkusele matkale. Matkaseltskonnale jagati kätte tõrvikud ning saadeti nad lõkke praksumise saatel teele. Kõndijate hulgas oli inimesi alates lasteaialastest kuni pensioniealisteni välja. Väga uhke vaatepilt oli, kui kaugusest hakkasid paistma tõrvikutuled, mis vähehaaval lähemale jõudsid.

Rajalt tagasi jõudnud, sai igaüks kosutada end sooja tee ja soolaste ning magusate saiakestega. Rahva seast kostis rahulolu sellise üritusega ja võib loota, et järgmisel aastal on osalejaid veelgi enam.

Meie oma tõrvikurongkäik
Foto: Karmen Kraut
Meie oma tõrvikurongkäik
Foto: Karmen Kraut

FastLion CMS

Meie oma tõrvikurongkäik

Meie oma tõrvikurongkäik

Foto: Karmen Kraut 21 aprilli õhtul kogunes valla rahvas Maarja kabeli juurde, et sealt kell 20 Kolm aastat tagasi taaselustasid Viru-Nigula jaoskonna naised Jüriöö jooksu traditsiooni Viru-Nigula vallas. Tänavu toimus see aga jälle isemoodi. Eelmisel aastal avaldas valla vanemapoolne elanikkond ka soovi jooksust osa saada, aga kuna nemad joosta ei jaksa, siis läkski mõte tõrvikurongkäigu peale.

Meie oma tõrvikurongkäik

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse