Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ühe kogemuse võrra rikkamad Ühe kogemuse võrra rikkamad Laupäeval, 30. novembril harjutasid naiskodukaitsjad koostöös politseiga Hiiumaal, Läänemaal, Pärnumaal ja Saaremaal Kaitseliidu suurõppuse „ORKAAN 14“ raames ulatuslikku evakuatsiooniõppust. sünnipäeva tähistamine Päikesejänku lasteaias koos Kaitseliidu ja Naiskodukaitsega Ühe kogemuse võrra rikkamad

Ühe kogemuse võrra rikkamad

Lilia Urb ja Ragne Kalmet Lõuna-Läänemaa jaoskond 21. veebr. 2020

Laupäeval, 30. novembril harjutasid naiskodukaitsjad koostöös politseiga Hiiumaal, Läänemaal, Pärnumaal ja Saaremaal Kaitseliidu suurõppuse „ORKAAN 14“ raames ulatuslikku evakuatsiooniõppust.

Ühe kogemuse võrra rikkamad
Kõikide evakueeritavate kohta täidetakse küsitlusleht. / Foto Ege Vaga.

Naiskodukaitsjate eesmärgiks oli harjutada evakuatsioonipunkti rajamist, tegevuste korraldamist ning evakuatsioonimeeskonna ettevalmistamist. Lääne ringkonna üheks evakuatsioonipunktiks sai Palivere spordisaal.

 

Ühe kogemuse võrra rikkamad
Mikk Lõhmus: evakueeritavana saab hea ülevaate üunkti tööst. / Foto Ege Vaga.

48 evakueeritava teekond Paliverre algas Ristlit, kus politsei koostöös Kaitseliiduga toimetasid hädasolijad veoautode kastis kohale. Nii mõnelegi oli see esimene kord sel viisil sõita. Evakueeritavate seas oli ka erivajadusega inimesi kes liikusid evakuatsioonipunkti oma transpordiga politseilt saadud juhiste järgi.

Paliveres toimus turvalisuse kontroll ja inimeste registreerimine. Sealt edasi tagasid evakuatsiooni meeskonna liikmed, et evakueeritavatel oleks tegevusi ja vältida võimaliku paanika tekkimise ohtu. Lisaks mängiti ja meisterdati ning tutvustati Naiskodukaitse "Ole Valmis!" äppi.

Ühe kogemuse võrra rikkamad
NKK Ole valmis äppi tutvustamine. / Foto Ege Vaga.
Ühe kogemuse võrra rikkamad
Tegevusjuhid soovivad hetke pärast teada, mis on teki all... / Foto Ege Vaga.

Kokku 100 inimese toitlustamine tuli suurepäraselt välja evakuatsioonigrupi toitlustusmeeskonnal, kes ilma trotsides valmistasid söögid õues üles seatud väliköögis.

Tõdesime, et igasugune info evakueeritava kohta võib osutuda väga oluliseks, et leida tema lähedasi või osutada esmaabi. Terve meeskond on tänulik vabatahtlikele erivajadustega inimestele, kes meie õppusel kaasa tegid. Ootamatult osutusi evakueeritavateks ka 3 ameeriklast, mis kaardistas suurepäraselt meeskonna võõrkeeleoskuse. Meeskond lahendas lisaks edukalt erinevaid ette tulnud ülesandeid, mis tõid välja nii juhtide, kui ka näiteks meditsiinimeeskonna oskuse kiirelt reageerida. 

Paliveres toimunud õppusel sujus kõik tänu sellele, et NKK naised asusid varakult eeltööd tegema. Hoonega käidi tutvumas, moodustatud olid evakuatsiooni meeskonnad, määrati meeskondade juhid jne. 26.11 toimunud viimasel olulisel koosolekul täpsustati üle kõik pisiasjad, mis tagas asjade sujuvad käigu õppusel.

3. detsembril sai evakuatsioonimeeskond taas kokku, et panna ühiselt kirja õnnestumised ning parandamist vajavad kohad ning olla veelgi paremini valmis järgmiseks korraks.

15.veebruaril oli evakuatsiooniõppus Saaremaal, kus osalesid Lääne maakaitseringkonna naiskodukaitsjad Saare-, Hiiu-, Lääne- ja Pärnumaalt. Täpsemalt saad selle õppuse kohta  lugeda: https://www.naiskodukaitse.ee/Oot_kas_see_on_nuud_pariselt_voi__4310?fbclid=IwAR3kvAoeBSni_FPsSkNWt9rqWLldlk6Kc-BkwGJ10JPWkyUNvrL9NwmEgoY

FastLion CMS

Ühe kogemuse võrra rikkamad

Ühe kogemuse võrra rikkamad

Kõikide evakueeritavate kohta täidetakse küsitlusleht / Foto Ege Vaga Laupäeval, 30. novembril harjutasid naiskodukaitsjad koostöös politseiga Hiiumaal, Läänemaal, Pärnumaal ja Saaremaal Kaitseliidu suurõppuse „ORKAAN 14“ raames ulatuslikku evakuatsiooniõppust.

Ühe kogemuse võrra rikkamad

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse