Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tulin. Nägin. Võitsin. Tulin Nägin Võitsin 22. märtsil tulid KL Keila majja kokku ärksad inimesed, et oma silmaga näha/ kõrvaga kuulda heade instruktorite ja pädevate ametnike poolt käsitletud teemasid. Kõik võitsid ning said teadmisi, oskusi ja uusi vaatenurki. Instruktor Kristina Kahr seletab kunstliku hingamise ja südamemasaazi põhitõdesid Foto: Katrin Lanina ← Eelmine Kose noored lindudele pesakaste meisterdamas Järgmine → Anname Au! aktus Tulin. Nägin. Võitsin.

Tulin. Nägin. Võitsin.

Pille-Riin Moilanen 25. märtsil 2015

22. märtsil tulid KL Keila majja kokku ärksad inimesed, et oma silmaga näha/ kõrvaga kuulda heade instruktorite ja pädevate ametnike poolt käsitletud teemasid. Kõik võitsid ning said teadmisi, oskusi ja uusi vaatenurki.

Tulin. Nägin. Võitsin.
Instruktoreid kuulati suure huvigaFoto:Katrin Lanina

Toimus Praktiliste Oskuste Päev 2- Kriisiõpe. Päev algas meditsiiniga.

 

Kogenud meedik Kristina Kahr, Männiku jaoskonna värske liige, õpetas kokku panema koduapteeki. Saime kasulikke nippe mida ja kuidas kasutada, millal ja kuidas helistada 112, kuidas ja kus säilitada ravimeid, et  mürgistuse korral saab nõu ja abi telefonil 16662.

 

Koduapteegis võiks olla: tavaline (mitte digitaalne) termomeeter, palavikualandaja (paratsetamol, ibuprofen), söetabletid,allergiavastane ravim, Burnshield põletushaavadele,külmakott või külmasprey, side, plaaster, vesinik haava puhastamiseks, haavateip.

 

Ära ei tohiks põlata ka vanu traditsioonilisi ja looduslikke vahendeid. Palavikku saab alandada viina ja vee seguga, kurku kuristada soolalahusega jne.

Kõigil osalejatel oli võimalus meelde tuletada  elustamise põhivõtted ja proovida seda mannekeenil. Aitähh, Kristina! Ootame sind jälle meid targemaks tegema.

   

Teine teema oli ellujäämine kriisiolukorras linnatingimustes. Instruktor Rene Toomse KL Keila malevkonnast. Saime palju praktilisi näpunäiteid ja juhiseid kuidas valmistuda olukorraks kus on vaja kodust lahkuda 5 min jooksul, kuidas saada sooja ja süüa , kuidas päästa ennast maja varingu korral.

 

Mõned nõuanded:

1.  Pane valmis nn kiirreageerimise kott (tikud ja tulemasin,  sidemed haava sidumiseks, oma ravimid, kui vajad neid taskulamp ja varupatareid, taskunuga või veel parem 2 tk, wc paber või märjad nn beebirätid).

2. Hoia ühes kindlas kohas dokumente, sularaha ja väärisesemeid, et saad need võimalikult kiiresti kaasa võtta.

3. Varu vett, mitteriknevaid toiduaineid, tugevalt suletavaid kilekotte.

4. Valmista oma kelder ette, et seal oleks vajadusel võimalik ööbida (tee ruumi, varu  vett , toitu ja riided).

5. Lepi kokku sugulaste või tuttavatega, kes elavad maal, et saaksid vajadusel evakueeruda.

6. Kui oled sunnitud kodust lahkuma lukusta uksed, lülita välja elekter, keera kinni vesi, jäta nähtavasse kohta oma nimi ja kontaktid.

 

Kriisist rääkimine ja selleks valmistumine ei ole paanika. Hästi ettevalmistunult on võimalik kriis üle elada.

 

KL Keila malevkond ja NKK Keila jaoskond on algatanud kohaliku omavalitsusega koostöö kriisijuhiste väljatöötamiseks Keila linna ja valla elanikele.

 

Viimane  kuid mitte vähemtähtis oli vestlusring Keila piirkonnapolitseiniku Kristiina Oissaare ja Lääne-Harju patrullpolitseiniku Allar Lohuga. Kristiina Oissaar rääkis abipolitseiniku tööst ja kui hästi see roll sobiks naiskodukaitse tegevliikmetele.

 

Rohkem  infot leiab www.abipolitseinik.ee

 

Allar Lohu seletas kriisikäitumise põhitõdesid: jää rahulikuks, hinda olukorda, eemalda ennast ohust, helista  112. 

Tulin. Nägin. Võitsin.
Instruktor Kristina Kahr seletab kunstliku hingamise ja südamemasaazi põhitõdesidFoto: Katrin Lanina
Järgmine →
Anname Au! aktus

FastLion CMS

Tulin Nägin Võitsin

Tulin Nägin Võitsin

Instruktoreid kuulati suure huviga Foto:Katrin Lanina Toimus Praktiliste Oskuste Päev 2- Kriisiõpe Päev algas meditsiiniga 22. märtsil tulid KL Keila majja kokku ärksad inimesed, et oma silmaga näha/ kõrvaga kuulda heade instruktorite ja pädevate ametnike poolt käsitletud teemasid. Kõik võitsid ning said teadmisi, oskusi ja uusi vaatenurki.

Tulin. Nägin. Võitsin.

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse