Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tuli, tuul ja kummikuulid Tuli, tuul ja kummikuulid 1. juunil lastekaitsepäeval toimus Märjamaa gümnaasiumis algklasside õuesõppepäev. Kuna naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased on laste heaks toimuvatest üritustest ikka valmis osa võtma, siis andsid selgi korral oma panuse Märjamaa naiskosdukaitsjad ja Rapla kaitseliitlased. ← Eelmine Mis tekib, kui sütt, väävlit ja salpeetrit kokku segada? Järgmine → Märjamaa jaoskonna seiklused Ernakesel – sääsed, tuulispask ja rahulolu Tuli, tuul ja kummikuulid

Tuli, tuul ja kummikuulid

Nele Pernits 3. juunil 2015

1. juunil lastekaitsepäeval toimus Märjamaa gümnaasiumis algklasside õuesõppepäev. Kuna naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased on laste heaks toimuvatest üritustest ikka valmis osa võtma, siis andsid selgi korral oma panuse Märjamaa naiskosdukaitsjad ja Rapla kaitseliitlased.

Tuli, tuul ja kummikuulid
Tuli, tuul ja kummikuulid

 

Õuesõppepäev oli üles ehitatud nii, et lapsed liikusid klassidega ühest punktist teise ja omandasid uusi teadmisi.. Naiskodukaitse ja Kaitseliidu punktis oli kolmel klassil võimalus saada kogemus airsoft relvast laskmises ning õppida tule tegemise põhitõdesid. Mida teistes õppepunktides tehti, ausõna ei tea, sest oma platsil olime me üsna üksinda ja kusagil kedagi teist toimetamas ei näinud:).

 

Tuleb öelda, et meeste poolt läbi viidud laskmine lastele meeldis. Meeldib vist alati. Ka vaatasid nad huviga ellujäämisnuga ja selle peidetud saladusi. Kummikuule tulistavad relvad olid laste jaoks mõnusalt kerged ja vaiksed.

Tuli, tuul ja kummikuulid
Tuli, tuul ja kummikuulid

 

Naiskodukaitsjate läbi viidud tule tegemine oli ka üsnagi uus kogemus. Kuna me ei olnud eelnevalt kindlad, mida lapsed tule tegemisest juba teavad, siis olime valmistunud erinevateks võimalusteks ja lähenesime klassidele paindlikult. Iga õppetunni kindel osa oli ohutus ja selle olulisus, aga sealt edasi vaatasime juba õpilastega vesteldes, millist kogemust neile pakkuda ja millest vestelda. Enamike 1. ja 2. klassi õpilaste jaoks oli tiku tõmbamine ja tule süütamine täiesti uus kogemus. Lubati, et kindlasti kui koos vanematega matkalõket hakatakse tegema, paluvad nad luba seda ise süüdata. 4. klassi õpilaste jaoks oli suurem väljakutse tulepulgast saadud sädemete abil tuli süüdata.

 

Mida aeg edasi, seda raskemaks see tuletegemine tegelikult läks, kuna keset ilusat ilma hakkas ennast koguma kergemat sorti „orkaan“, mis kõik sädemed ja tekkivad leegid koheselt kustutada üritas. Nii tuligi mõnda innukat tuletegijat kiita sõnadega, et sa oled väga tubli ja saad tule tegemisega kindlasti hakkama, kui sellist tuult pole.

 

Alternatiivsetest tuletegemise võimalustest teadsid üllatavalt paljud vähemalt teoorias, kuidas teha tuld kahe kiviga ja kuidas puupulkadega. Tundub, et meie lapsed hätta ei jää – teoreetilised teadmised on neil tule tegemisest üpris head, praktika on see, mida tuleb vanema juuresolekul ja abistamisel harjutada. Üldiselt tundus, et lapsed jäid Kaitseliidu ja Naiskodukaitse punktis õpituga rahule – oli huvitav ja ennast ületama panev. Oli võimalus ka oma hakkamasaamise üle rahulolu tunda. Päev lõppes laste jaoks Jänku Jussi külaskäigu ja pulgakommi söömisega, kaitseliitlased /naiskodukaitsjad seevastu kiirustasid kas tööle või koduste toimetuste juurde.

Tuli, tuul ja kummikuulid

FastLion CMS

Tuli, tuul ja kummikuulid

Tuli, tuul ja kummikuulid

Õuesõppepäev oli üles ehitatud nii, et lapsed liikusid klassidega ühest punktist teise ja omandasid uusi teadmisi 1. juunil lastekaitsepäeval toimus Märjamaa gümnaasiumis algklasside õuesõppepäev. Kuna naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased on laste heaks toimuvatest üritustest ikka valmis osa võtma, siis andsid selgi korral oma panuse Märjamaa naiskosdukaitsjad ja Rapla kaitseliitlased.

Tuli, tuul ja kummikuulid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse