Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mis tekib, kui sütt, väävlit ja salpeetrit kokku segada? Mis tekib, kui sütt, Alustuseks ütlen kohe, et keegi ei pea muretsema, me ei seganud ülalmainitud aineid kokku ja meiega on kõik hästi. Toimus lihtsalt Märjamaa mälumängusarja selle hooaja viimane etapp, millest mõistagi ka naiskodukaitsjad kõrvale ei jäänud. ← Eelmine Kaiu ja Märjamaa naiskodukaitsjad pidasid talguid Järgmine → Tuli, tuul ja kummikuulid Mis tekib, kui sütt, väävlit ja salpeetrit kokku segada?

Mis tekib, kui sütt, väävlit ja salpeetrit kokku segada?

Nele Pernits 6. mail 2015

Alustuseks ütlen kohe, et keegi ei pea muretsema, me ei seganud ülalmainitud aineid kokku ja meiega on kõik hästi. Toimus lihtsalt Märjamaa mälumängusarja selle hooaja viimane etapp, millest mõistagi ka naiskodukaitsjad kõrvale ei jäänud.

Mis tekib, kui sütt, väävlit ja salpeetrit kokku segada?

 

Viimase mälumängu algul anti ka mõnus ülevaade aasta jooksul toimunust, rekordid, ilma ühegi õige vastuseta jäänud küsimused jmt. Meie üllatuseks ja mis seal salata ka suureks rõõmuks olime aasta jooksul teinud ka ühe soolo. Soolo on siis see, kui ainult üks võistkond vastab küsimusele õigesti. Soolo tuli meile küll õnnega pooleks ja selleni viis meid tubli mustanahaline naine Hattie, kellest eelmises mälumängu loos kirjutasin niimoodi: „Mille poolest on Hattie Mcdanieli 1940. aastal saadud oscar eriline?. Seda viimast me muideks jälle tegelikult ei teadnud, aga hakkasime kaaluma, et mis võis selles erilist olla. Äkki ta sai oscari postuumselt? Hattie kõlab nagu naine. Äkki oli esimene naine, kes sai oscari? Hattie kõlab nagu mustanahaline. Äkki oli esimene mustanahaline naine, kes sai oscari?“. Ja sellisest arutlusest meie soolo tuligi.

 

Aasta kokkuvõttes tuleb öelda, et meie, naiskodukaitsjad jäime oma osalemisega mälumängusarjas rahule. Kõige enam rahule jäime me sellega, et me üldse võtsime südame rindu ja läksime oma teadmisi proovile panema. Me oleme rahul ka sellega, et kui me sügisel olime võõrad, keda kahtlustavalt piieldi, siis kevadeks olime me mälumängurite seltskonnas omaks võetud ja oma koha ühe kindla laua taga ausalt välja teeninud. Loomulikult oleme me rõõmsad ka kõigi aasta jooksul kogutud teadmiste üle – oleme ikka väga väga palju targemaks saanud. Kindlasti läheme uuel hooajal jälle osalema ja kuna huvilisi on Märjamaa jaoskonnas rohkem kui ühte võistkonda mahub, siis eks aeg näitab, aga võimalik, et paneme sügisel juba kaks võistkonda välja.

 

Aga hooaja viimasest mälumängust siis ka. Jälle oli neid vastuseid, mida me teadsime, ka neid, mida me välja mõtlesime, neid mille üle, küll arutlesime, aga lõpuks vale kasuks otsustasime ja mõistagi ka neid, millest meil aimugi polnud, aga mida ma ka välja ei mõelnud. Mis nime all tuntakse valgeid sipelgaid? Mida peale aja saab veel sekundites mõõta? Millisest jahust tehakse klassikalisi Vene pliine? Mis aastal võitis Jaan Kirsipuu esimest korda Tour de France’i etapi? Kas teie teate?

Oli see Peeter või Katariina, kes asutas aadlineidude kasvatusseltsi? Mis pistmist on Napoleoni naisel Katariinaga? Kas hauduv hani on nagu samovar ja alpinistid peaaegu nagu kari? Need viimased on nüüd meie peades sündinud sidemed ja küsimused, mitte ametlikud mälumängu küsimused. Teate ju küll, kuidas mõtted tekitavad uusi mõtteid ja küsimused uusi küsimusi, seosed uusi seoseid.

 

Igatahes saime me viimasel mälumängul endale tavapärase tulemuse ja saime hooaja kokkuvõttes väärika kuuenda koha. Igaks juhuks ütlen, et see ei onud viimane, oli selline keskmine koht.

 

Must püssirohi.

FastLion CMS

Mis tekib, kui sütt,

Mis tekib, kui sütt,

Viimase mälumängu algul anti ka mõnus ülevaade aasta jooksul toimunust, rekordid, ilma ühegi õige vastuseta jäänud küsimused jmt Meie üllatuseks ja mis seal salata ka suureks rõõmuks olime aasta jooksul teinud ka ühe soolo Alustuseks ütlen kohe, et keegi ei pea muretsema, me ei seganud ülalmainitud aineid kokku ja meiega on kõik hästi. Toimus lihtsalt Märjamaa mälumängusarja selle hooaja viimane etapp, millest mõistagi ka naiskodukaitsjad kõrvale ei jäänud.

Mis tekib, kui sütt, väävlit ja salpeetrit kokku segada?

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse