Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Toiduhügieen on kõige alus! Toiduhügieen on kõige alus! Ussid, bakterid, vaglad, hiired ja muud tegelased! Kas teadsite, et õigete hügieeninõuete eiramisel kasvab 1g toiduaines olevas 100 bakterirakust 5 tunniga 3 miljonit bakterirakku!? Kujutage ette, et olete toitlustamas näiteks 300 võitlejat ning neid tabab toidumürgitus või düsenteeria, põhjuseks teie lohakas toidu käitlemine? Kes siis riiki kaitseb? Selleks, et seda ei juhtuks ja ka Sina teaksid täpselt kuidas, mis ja milleks - soovitan kõigil läbida sama koolitus! Lõpetuseks kuldreegel: PESE KÄSI, PESE KÄSI, PESE KÄSI! Erialaõpe Toitlustamine ← Eelmine Lõppes Naiskodukaitse kõige esimene e-kursus Järgmine → 100 päeva aastas Naiskodukaitsele! Toiduhügieen on kõige alus!

Toiduhügieen on kõige alus!

Helen Allas, Harju ringkond 24. jaan. 2013

Ussid, bakterid, vaglad, hiired ja muud tegelased! Kas teadsite, et õigete hügieeninõuete eiramisel kasvab 1g toiduaines olevas 100 bakterirakust 5 tunniga 3 miljonit bakterirakku!?

Selleks, et seda ei juhtuks, tuleb osata vältida ohtusid ning ennetada neid juba eos.

Männikul, Harju malevas toimus 19. jaanuaril toiduhügieenikoolitus. Osalejateks olid Tallinna, Rapla ja Harju ringkondade naised. Aet Kala Harju ringkonnast õpetas meile, mis on õige ja mis on vale, millised ohud meid üldse varitsevad köögis ja kuidas vältida riske.

Toiduhügieen on kõige alus!
Foto: Evely Sagor
Toiduhügieen on kõige alus!
Foto: Evely Sagor

Tund algas pisikese šokiteraapiaga, nägime fotosid erinevates võimalikest tegelastest meie toiduainetes: väike uss kalal, mäda lihal või hiir saias. Saime teada, millised mikroorganisme peame kartma ning kuidas nende tekkimist ja paljunemist vältida. Saime ajusid ragistada nii iseseisvalt kui ka rühmatööna.

 

Lõpetuseks tegime kõik testi, kas kõik õpitu ka kinnistus ning edukalt testi läbinud said uhkusega tunnistuse omanikuks. Õppisin palju ning tean kuidas toitu valida, ladustada, valmistada, säilitada ning ka taaskasutada ja hävitada. Omandatud oskusi saan kasutada nii kodus kui ka metsas Naiskodukaitse või Kaitseliidu ürituste toitlustamisel.

 

Kujutage ette, et olete toitlustamas näiteks 300 võitlejat ning neid tabab toidumürgitus või düsenteeria, põhjuseks teie lohakas toidu käitlemine? Kes siis riiki kaitseb? Selleks, et seda ei juhtuks ja ka Sina teaksid täpselt kuidas, mis ja milleks - soovitan kõigil läbida sama koolitus!

 

Lõpetuseks kuldreegel: PESE KÄSI, PESE KÄSI, PESE KÄSI!

FastLion CMS

Toiduhügieen on kõige alus!

Toiduhügieen on kõige alus!

Selleks, et seda ei juhtuks, tuleb osata vältida ohtusid ning ennetada neid juba eos Männikul, Harju malevas toimus 19 Ussid, bakterid, vaglad, hiired ja muud tegelased! Kas teadsite, et õigete hügieeninõuete eiramisel kasvab 1g toiduaines olevas 100 bakterirakust 5 tunniga 3 miljonit bakterirakku!?

Toiduhügieen on kõige alus!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse