Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Teeme ära! - inimeselt inimesele Teeme ära! - inimeselt Märjamaa naiskodukaitsjad on Teeme ära! kampaania raames osalenud talgutöödel mitmel aastal. Sedapuhku võeti asju ette juhtlause all: inimeselt inimesele! Naiskodukaitsjad aitasid valla erinevates kohtades abi soovinuid suuremates majapidamistöödes. Mmm, ja kui magus maitses kook peale asjalikku tööpäeva! Foto: Maret Kollin ← Eelmine Rapla ringkond pidas mälestuspäeva Kõnnu järve ääres Järgmine → Rapla naised saavutasid üle-eestilisel Naiskodukaitse koormusmatkal kolmanda koha Teeme ära! - inimeselt inimesele

Teeme ära! - inimeselt inimesele

Liina Langi 2. mail 2019

Märjamaa naiskodukaitsjad on Teeme ära! kampaania raames osalenud talgutöödel mitmel aastal. Sedapuhku võeti asju ette juhtlause all: inimeselt inimesele! Naiskodukaitsjad aitasid valla erinevates kohtades abi soovinuid suuremates majapidamistöödes.

Teeme ära! - inimeselt inimesele
Foto: Liina Karotamm

Kui varasematel aastatel on talguid peetud alevis, siis nüüd mindi kaugemale. Sõideti paarikaupa jagunenult, üks kolmik ka, Laukna, Moka ja Haimre külla. Kolm majapidamist kolme perenaisega olid erinevad, kuid abikäsi vajasid kõik. Akende pesu, mis muidu on paras meestetöö, tuli ära teha igas kohas. Ühes majapidamises jagus koristustöid mitmeks tunniks, oleks jagunud ehk kauemakski. Võeti alla lambikupleid, pesti seinu, kohendati sisustust- nagu ikka ühe korraliku kevadpuhastuse käigus tehakse. Omaette kogemuseks oli kevadine õunapuude tagasilõikus, milles mõned naiskodukaitsjad said esmakordselt käe valgeks.

Majapidamiste, kus abiks käidi, perenaised, olid kõik tänulikud. Kahel neist oli aastaid 80 kanti ning elatud värvikas elu ja tervisemuredki tahtsid abistajatega jagamist. Naiskodukaitsjad ise leidsid ka, et selleaastase talgupäeva teeb eriliseks inimlik kontakt. Teed tööd, aitad, näed tulemust ja rõõmustad koos abisaajaga. Kuulad ära inimese loo ja soovid talle jaksu edaspidiseks.

Teeme ära! - inimeselt inimesele
Foto: Evelyn Gold

Märjamaa jaoskonna esinaine Evelyn Gold võttis aga päeva mõtte kokku järgmiselt: „Elus on asju mida me võtame nii iseenesestmõistetavatena: isa, ema, kodu, naabrid. Aga kas sa tegelikult tead, kes on su naabrid ja mida nad päriselt vajavad? Ehk on nii, et naabrimemm äkki tahab päevas vahetada lihtsat paar sõna või tahab paluda, et sa tooksid talle poest pätsi leiba. Või kas sa näed, et su emal pole akende ees kardinaid? Mõtle, ehk ootavad need sinu abil üles riputamist!!  Me kõik jääme kord vanaks, oska siis hinnata seda aega, kui oled veel tegus ja noor ja oska aidata seda, kes seda enam nii väga pole!“

Talgupäev lõppes ühise vestlusringiga ja toreda kohtumisega Märjamaa jaoskonna toetajaliikme juures. Ilmataat oli tegemisi soosinud ning positiivset emotsiooni jagus nii abisaajatele kui abistajatele. Mmm, ja kui magus maitses kook peale asjalikku tööpäeva!

Teeme ära! - inimeselt inimesele
Foto: Maret Kollin

FastLion CMS

Teeme ära! - inimeselt

Teeme ära! - inimeselt

Foto: Liina Karotamm Kui varasematel aastatel on talguid peetud alevis, siis nüüd mindi kaugemale Sõideti paarikaupa jagunenult, üks kolmik ka, Laukna, Moka ja Haimre külla Märjamaa naiskodukaitsjad on Teeme ära! kampaania raames osalenud talgutöödel mitmel aastal. Sedapuhku võeti asju ette juhtlause all: inimeselt inimesele! Naiskodukaitsjad aitasid valla erinevates kohtades abi soovinuid suuremates majapidamistöödes.

Teeme ära! - inimeselt inimesele

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse