Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sügisesed tegemised ringkonnas Sügisesed tegemised ringkonnas Sügisele läksime vastu senise ülevaatamisega ja uute plaanide tegemisega. Tammets, Naiskodukaitse ← Eelmine Alutaguse ringkond tähistas aastapäeva Toilas Järgmine → Meie kandidaat on Leena Tammets Sügisesed tegemised ringkonnas

Sügisesed tegemised ringkonnas

Kersti Altpere 8. nov. 2021

Sügisele läksime vastu senise ülevaatamisega ja uute plaanide tegemisega.

Sügisesed tegemised ringkonnas

August algas heade mõtete kogumisega. Kokku saime Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumi ruumides ja vaatasime üle selleks aastaks kavandatud eesmärgid ja planeerisime järgmise aasta tegevust. Pärast lõunat läksime Aidu karjääri kanuude ja SUP lauaga sõitma. Päev lõppes saunas, mis asus karjääri teises otsas parve peal.

Meie esindajad jõudsid edukalt läbida Mari Raamoti mälestusele pühendatud rattamatka. Seda korraldas sel aastal Pärnu ringkond. Järgmiseks aastaks, kui möödub 120 aastat Mari Raamoti sünnist, lubas korralduse enda peale võtta Sakala ringkond.

Sügisesed tegemised ringkonnas

Leena, Merje ja Jekaterina rassisid juhtide öörännakul. Võisteldi teiste meeskondadega, Une-Mati ning pimedusega.

Kuu keskel alustasid põhiliselt Narva naised ohutushoiu baasväljaõppega. Eriliseks tegi selle meie piirkonna eripärast tingituna kakskeelne õpe, mida vedas Leena. Sellises formaadis õppest oli osalejatele palju kasu.

 

Meie naised jõudsid ka Sinimäe retkele. Ei ole midagi öelda, kes teeb see jõuab ja kohe igale poole!

Jõhvi ja Avinurme jaoskond käisid koos Prangli saart avastamas. Oli parasjagu meretuult ja lainet laeva kiilu all, päikest ning pikki liivaseid teeradasid saarel. Päev kujunes pikaks, aga kes käisid, kuulutasid päeva igati õnnestunuks.

 

4. septembril peeti organisatsiooni sünnipäeva. Pidulik kogunemine toimus sel aastal Haapsalu kuursaalis. Korraldajad olid kõik märksõnad, mis seostuvad Haapsaluga osavalt ära kasutanud – kuursaal, meretuul ja kajakad ning ilusad Haapsalu pitsid.

Sügisesed tegemised ringkonnas

11.septembril osales võistkond side-ja staabiassistentide erialavõistlustel. Saavutati 9.koht ja saadi juurde hulgaliselt teadmisi ja kogemusi. Rada oli umbes 17 km ja kontrollpunktid olid üles ehitatud ajajoone põhimõttel. Alustati tänapäevast ja viimases punktis tuli  ratta-virgatsina ülesande vastus kokku korjata.

25.-26. septembril  korraldas Naiskodukaitse juba kolmandat korda ohutushoiulaagri organisatsiooni mitte kuuluvatele naistele. Selliste laagrite eesmärk on tõsta teadlikkust ning valmisolekut erinevateks kriisiolukordadeks. Asukoht on igal aastal erinev. Sel aastal oli asupaik Lääne-Virumaal Rutjas. Laager oli üles ehitatud töötubadena, kus naiskodukaitsjad jagasid teadmisi, nõuandeid ja praktilisi võtteid. Laagris õpitu on leitav kriisiäpis ”Ole valmis!”

Kuigi peakorraldaja oli Viru ringkond, siis olid korraldusse kaasatud ka naabrid Kirde maakaitseringkonnast. Alutaguse ringkonna kanda oli kogu selle toimeka seltskonna, korraldusmeeskonnast kuni kõige väiksema põnnini, toitlustamine. Süüa tegime väliköögis ja selle lähedalt nägemine oli paljudele esmakordne. Kuulsime küsimusi, kuidas nii väheste võimalustega saab nii maitsvat süüa valmistada ja veel suurtes kogustes. Väljakutseks oli tänapäevale omaselt erimenüüd mõnele osalejale.

Et selle kõigega hakkama saada, olid abiks ka Jõhvi Päikesekiired rühma kodutütred. See oli neile esimene kogemus ühest naiskodukaitse, mille ridadest neid mõne aasta pärast leiame, erialast. Lisaks toitlustamisele jagus meie tublisid naisi ka esmaabi töötuppa.

Sügisesed tegemised ringkonnas

Oktoober algas Iisaku muuseumis Alutaguse mängu avamise juures Avinurme jaoskonna PR üritusega. Samal ajal rassis Eve Müüdla Järva maleva korraldatud patrullvõistlusel. Nädal hiljem jõudis ta aga osalema maakaitseringkonna staabi koosseisus õppusele ”Detcisive Lancer 21”. 

 

 

Männiku lasketiirus Naiskodukaitse laskevõistlus väikekaliibrilistest sportrelvadest, kus meie naised jälle hea tulemuse saavutasid.

Organisatsiooni ja oma jaoskonna tegevuse tutvustamist alustas Narva jaoskond eestikeele kursustel.

 

Oktoobris jätkusid ohutushoiu baasväljaõpped, seekord keskusega Jõhvis. Ja meie toimekad instruktorid jõudsid kuu lõpus üle eestilisele seminarile, et kuulata teisi ja jagada enda kogemusi. Kõik selleks, et meil läheks veelgi paremini.

Fotod: L.Tammets, Naiskodukaitse

FastLion CMS

Sügisesed tegemised ringkonnas

Sügisesed tegemised ringkonnas

August algas heade mõtete kogumisega Kokku saime Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumi ruumides ja vaatasime üle selleks aastaks kavandatud eesmärgid ja planeerisime järgmise aasta tegevust Sügisele läksime vastu senise ülevaatamisega ja uute plaanide tegemisega.

Sügisesed tegemised ringkonnas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse