Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sõdurioskuste väljaõpe Rae järve ääres Sõdurioskuste väljaõpe Rae järve Septembri lõpus said Pärnumaa naised üle kahe aasta taas korralikult sõdurioskuste baasväljaõpet läbi viia ja läbi teha. Kui viimastel aastatel on meid kimbutanud küll koroona, küll osalejate vähesus, siis seekord oli osalejaid tavapärasest tublisti rohkem, nii et õpe kujunes mitmes mõttes erilisemaks kui varasemalt. novembril 2022 Sõdurioskuste väljaõpe Rae järve ääres

Sõdurioskuste väljaõpe Rae järve ääres

Jana Ots, Ülejõe jsk, Ivi Korju, Saarde jsk 21. nov. 2022

Septembri lõpus said Pärnumaa naised üle kahe aasta taas korralikult sõdurioskuste baasväljaõpet läbi viia ja läbi teha. Kui viimastel aastatel on meid kimbutanud küll koroona, küll osalejate vähesus, siis seekord oli osalejaid tavapärasest tublisti rohkem, nii et õpe kujunes mitmes mõttes erilisemaks kui varasemalt.

Sõdurioskuste väljaõpe Rae järve ääres
Foto: Mark Rebane

Staa¾ikas Ülejõe jaoskonna liige ja hing Jana Ots kirjutab väljaõppelaagri kohta nii: “Kui varasematel aastatel on enamasti kokku tulnud napilt jao jagu õppureid, siis sel korral oli neid ligi viis korda rohkem, terve rühm sõdurihakatisi.

Eelnevast tulenevalt õnnestus moodustada viis jagu. Jaoülemateks olid Pärnumaa ringkonna Ülejõe jaoskonna tegevliikmed ülesandega juhendada jaotelkide püstitamist ja kütmist, vastata kõikidele ettetulevatele küsimustele jmt.

Olgu kohe öeldud, et õppurid osutusid sedavõrd osavateks, et jaoülemate elu liiga keeruliseks ei kujunenud. Eesti naised on motiveeritud ja oskuslikud. Vaatamata sellele, et paljud uued liikmed olid erariietes ja ilma militaarvarustuseta, said nad tublisti hakkama.

 

Sõdurioskuste väljaõpe Rae järve ääres
Foto: Lemme Mets
Sõdurioskuste väljaõpe Rae järve ääres
Foto: Mark Rebane

Eriline oli ka see, et tellisime metsa katlaga toitlustajad. Ikka selleks, et põhirõhk oleks sõdurioskuste õppel, mitte katelokiga söögi vaaritamisel. See öeldud, peab lisama, et ka katelokiõpe oli väga põhjalik ning pühapäeval sai iga võitleja toita end NATO paki ja isikliku kateloki abil.

 

Sõdurioskuste väljaõpe Rae järve ääres
Foto: Liina Toome

Erinevalt varasematest baasväljaõppelaagritest vajasime seekord metsa sõitmiseks kahte Unimogi ja ühte MB veokat, mis tähendab, et meie koostööpartnerid Soontagana malevkonnast pidid samuti välja panema hulga rohkem mehi. Ja ega mehed vaid transpordi eest hoolt kandnud. Nad viisid läbi mitmeid väga professionaalsel tasemel õppusi – side, relvad, liikumisviisid, käemärgid, laskeasendid, topo- ja kompassiõpe. Õhtul lõkke ääres aga jagasid rannakaitse mehed naiste juttudele sekka oma elu- ja militaarkogemusi, suunates vestluse filosoofilis-riigikaitselistelistesse sügavustesse.

Muidugi oli kogu õppuse peakorraldajal, Pärnumaa ringkonna Ülejõe jaoskonna esinaisel Maret Kaljulaidil mitu korda suurem koormus kui varasematel BVÕ-del. Ent hea juhi käe all töötas kogu korraldusnaiskond heas kooskõlas.”

 

Ülevaid emotsioone ja häid sõnu korraldajatele jagus väljaõppelaagrist osavõtnutel veelgi. Muljeid saab täies mahus lugeda Jana Otsa artiklist, mis ilmus ajakirjas “Kaitse Kodu!”:

 https://issuu.com/kaitse_kodu/docs/kaitse_kodu_08_2022_veeb/s/17315030 

 

Sõdurioskuste väljaõpe Rae järve ääres
Foto: Maarja Jalasto

FastLion CMS

Sõdurioskuste väljaõpe Rae järve

Sõdurioskuste väljaõpe Rae järve

Foto: Mark Rebane Staa¾ikas Ülejõe jaoskonna liige ja hing Jana Ots kirjutab väljaõppelaagri kohta nii: “Kui varasematel aastatel on enamasti kokku tulnud napilt jao jagu õppureid, siis sel korral oli neid ligi viis korda rohkem, terve rühm sõdurihakatisi Eelnevast tulenevalt õnnestus moodustada viis jagu Septembri lõpus said Pärnumaa naised üle kahe aasta taas korralikult sõdurioskuste baasväljaõpet läbi viia ja läbi teha. Kui viimastel aastatel on meid kimbutanud küll koroona, küll osalejate vähesus, siis seekord oli osalejaid tavapärasest tublisti rohkem, nii et õpe kujunes mitmes mõttes erilisemaks kui varasemalt.

Sõdurioskuste väljaõpe Rae järve ääres

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse