Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sissejuhatus Naiskodukaitsesse Sissejuhatus Naiskodukaitsesse Oktoobrikuu viimasel nädalavahetusel toimus Alu mõisas Kaitseliidu kooli ruumides järjekordne ja minu jaoks päris esimene baasväljaõppe moodul. Täname ka toitlustajaid, kes valmistasid häid koduseid toite! Foto: Nele Pernits ← Eelmine Kotkalend koka pilgu läbi Järgmine → Skorbuuti põhjustab c-vitamiini puudus Sissejuhatus Naiskodukaitsesse

Sissejuhatus Naiskodukaitsesse

Maret Kollin 27. okt. 2014

Oktoobrikuu viimasel nädalavahetusel toimus Alu mõisas Kaitseliidu kooli ruumides järjekordne ja minu jaoks päris esimene baasväljaõppe moodul.

Sissejuhatus Naiskodukaitsesse
Foto: Nele Pernits

Naiskodukaitse liikmetel oli seekord võimalik läbida kahepäevane organisatsiooniõpe. Laupäevane õppepäev sai hoo sisse juba peale kaheksat hommikul. Esimese mõtlemisülesandena saime vastata erinevatele küsimustele. Näiteks: Kuidas saan mina oma riiki kaitsta? Mis on riigikaitse? Jne

 

Päeva teine instruktor Eda Põldma Harju ringkonnast vestles sujuvalt meiega riigikaitse struktuurist ja kaitsejõududest. Arutlesime Kaitseliidu olemuse üle. Peale kohvipausi ilmus ta meie ette imeilusas Naiskodukaitse vormis. Saime teada, millal ja kuidas on sobilik vormi kanda. Mida tohib ja peamiselt mida ei tohi vormiga teha.

Sissejuhatus Naiskodukaitsesse
Foto: Nele Pernits

 

Isegi lõikava tuulega sai nautida riviõpet ja tervitussõnade hüüdmist. Teadmised, kuidas käituda kohtumisel presidendiga, kuidas pöörata ja kuidas liikuda, tulevad ilmselt edaspidi vägagi kasuks. Väga suure emotsiooni saime Naiskodukaitse vanadest ajaloofilmidest. Peale filmide vaatamist tuli meil nähtu edastada väikeste etendustega. Naised olid leidlikud nähtut edastama. Nii mõnelgi kadus ära kartus esineda.

Sissejuhatus Naiskodukaitsesse
Foto: Nele Pernits

 

Pühapäev algas kella keeramisega. Ees oli ootamas uus pikk õppepäev. Põhirõhk sedakorda Naiskodukaitse teemadel. Päeva alustasime Naiskodukaitse struktuuri ja erinevate koosolekute põhjaliku lahkamisega. Seejärel tutvustas rõõmsameelne Reinika Tatter Järva ringkonnast Naiskodukaitse liikmeskonda, tegevust, erialade valikut, arenguvõimalusi ja tegevuse planeerimist. Heameel oli selle üle, et naised küsisid aktiivselt ja julgelt küsimusi. Nendele saadi põhjalikud vastused. Kindlasti said kõik osalejad kõikidest eriala valdkondadest korraliku ülevaate. Koostasime endale nägemuse oma isiklikust arengukavast Naiskodukaitses.

 

Õhtul tunnistust kätte saades naiste silmad särasid, naeratus oli suul ja kõik tundsid rõõmu õpitust. Oli väga hariv nädalavahetus, kindlasti aitab see kaasa edasistele võimalustele Naiskodukaitse ridades laineid lüüa. Täname ka toitlustajaid, kes valmistasid häid koduseid toite!

Sissejuhatus Naiskodukaitsesse
Foto: Nele Pernits

FastLion CMS

Sissejuhatus Naiskodukaitsesse

Sissejuhatus Naiskodukaitsesse

Foto: Nele Pernits Naiskodukaitse liikmetel oli seekord võimalik läbida kahepäevane organisatsiooniõpe Laupäevane õppepäev sai hoo sisse juba peale kaheksat hommikul Oktoobrikuu viimasel nädalavahetusel toimus Alu mõisas Kaitseliidu kooli ruumides järjekordne ja minu jaoks päris esimene baasväljaõppe moodul.

Sissejuhatus Naiskodukaitsesse

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse