Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sinilillematk 2019 Sinilillematk 2019 Aprilli viimasel laupäeval oli mõnikümmend matkajat valmis minema üle seitsme kilomeetri pikkusele matkale Aravete ümbruses. Matka korraldaja, Järva ringkonna Roosna-Alliku jaoskond kutsus inimesi tervisespordi kaudu andma au nendele meestele ja naistele, kes on seisnud rahvusvahelistel operatsioonidel Eesti julgeoleku eest. Sinilillematka käis jäädvustamas ja kajastamas Järva ringkonna avalike suhete grupi liige Taive Saar Sinilillekampaania ← Eelmine Kirsika Ilmjärv pälvis kõrge tunnustuse Järgmine → Kõverküünarnuk Järvamaa laulu-ja tantsupeol Sinilillematk 2019

Sinilillematk 2019

Kerlin Tealane/Taive Saar 28. aprillil 2019

Aprilli viimasel laupäeval oli mõnikümmend matkajat valmis minema üle seitsme kilomeetri pikkusele matkale Aravete ümbruses. Matka korraldaja, Järva ringkonna Roosna-Alliku jaoskond kutsus inimesi tervisespordi kaudu andma au nendele meestele ja naistele, kes on seisnud rahvusvahelistel operatsioonidel Eesti julgeoleku eest.

Sinilillematk 2019
Foto: Taive Saar
Sinilillematk 2019
Naiskodukaitsjad ja Rauno Viitmann Foto: Taive Saar

 Enne veel kui asuti teekonnale kuulasid osalejad kolm korda missioonil käinud veterani Rauno Viitmanni kogemusi, missioonil osalemise põhjusi ja tagajärgi. Rauno tõdes, et aastaid tagasi välja kuulutatud veteranide toetamise „Anname au“ kampaania on külvatud heale pinnasele, omab mõju ja tagab, et Eesti ei saa enam kunagi unustada oma veterane ja nende antud panust. Veterani jutus oli mitmeidki mõtlemapanevaid kohti, mis andsid kinnitust, et toetus ja austus kulub missioonidel olnud meestele ja naistele kindlasti ära. Rauno rääkis mõjust, mida kauges kodus toimuvad sündmused toovad kaasa võitlusvõimele, koduigatsusest kui oled elanud kolm kuud mudas ja tolmus, emotsionaalsetest raskustest, mis tabab missioonisõdurit kodus tagasi olles. Järva ringkonna esinaine Kerlin Tealane sõnas, et veteran pani matkalisi tõsiselt arutlema ja mõtlema sellele, et kuidas tegelikult mõjutab kodune elu tööd ja vastupidi.

Sinilillematka rada kulges läbi Aravete, möödudes vaatamisväärsustest ning olulistest ajaloolistest kohtadest. Aravetel elav naiskodukaitsja Maili Antons palus aeg ajalt matkaseltskonnal peatuda ja võttis hetke aega, et tutvustada aleviku ajalugu ja tähelepanuväärseid mälestusi.

Matk lõpetati ühise morsi ja tee joomisega, põske pisteti kosutavaid komme.

Roosna-Alliku jsk korraldab Sinilillematka juba kolmandat aastat. Esimesed kaks korda toimus matk Roosna-Allikul. „Sel aastal otsustasime korraldada teises piirkonnas, kus elab ka osa meie naiskodukaitsjatest,“ ütles jaoskonna esinaine Siret Niinepuu. Sinilillematka eesmärk oli „Anname au“ kampaania toetamine ja kampaaniameenete müümine tervisespordi üritusel. Müügiga kogutud tulu suunab MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing tervishoiu ja spordi valdkonda veteranide toetuseks.

 

Sinilillematka käis jäädvustamas ja kajastamas Järva ringkonna avalike suhete grupi liige Taive Saar

FastLion CMS

Sinilillematk 2019

Sinilillematk 2019

Foto: Taive Saar Naiskodukaitsjad ja Rauno Viitmann Foto: Taive Saar Enne veel kui asuti teekonnale kuulasid osalejad kolm korda missioonil käinud veterani Rauno Viitmanni kogemusi, missioonil osalemise põhjusi ja tagajärgi Rauno tõdes, et aastaid tagasi välja kuulutatud veteranide toetamise „Anname au“ kampaania on külvatud heale pinnasele, omab mõju ja tagab, et Eesti ei saa enam kunagi unustada oma veterane ja nende antud panust Aprilli viimasel laupäeval oli mõnikümmend matkajat valmis minema üle seitsme kilomeetri pikkusele matkale Aravete ümbruses. Matka korraldaja, Järva ringkonna Roosna-Alliku jaoskond kutsus inimesi tervisespordi kaudu andma au nendele meestele ja naistele, kes on seisnud rahvusvahelistel operatsioonidel Eesti julgeoleku eest.

Sinilillematk 2019

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse