Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kõverküünarnuk Järvamaa laulu-ja tantsupeol Kõverküünarnuk Järvamaa laulu-ja tantsupeol Järva ringkonna rahvatantsurühm Kõverküünarnuk osales 25. mail Türi lauluväljakul Järvamaa laulu-ja tantsupeol "Ma mõtlen, et . . . " Naiskodukaitsjad mõtlesid, et selleks puhuks oleks aeg uued riided muretseda. ← Eelmine Sinilillematk 2019 Järgmine → Koormusmatka nautides võid selle lõpetada teisena Kõverküünarnuk Järvamaa laulu-ja tantsupeol

Kõverküünarnuk Järvamaa laulu-ja tantsupeol

Kerlin Tealane 29. mail 2019

Järva ringkonna rahvatantsurühm Kõverküünarnuk osales 25.mail Türi lauluväljakul Järvamaa laulu-ja tantsupeol "Ma mõtlen, et ... " Naiskodukaitsjad mõtlesid, et selleks puhuks oleks aeg uued riided muretseda.

Kõverküünarnuk Järvamaa laulu-ja tantsupeol
Foto: Krista Jürgens

Juba 6.hooaega järjest tegutseb Järva ringkonnas naisrahvatantsurühm Kõverküünarnuk. Kaksteist tegevliiget käivad septembrist maini igal teisipäeval tantsimas.Rühma juhendajaks on teist hooaega Birgit Mets. Selle aastasel tantsupeol oli rühmal au tantsida tantsu järgi, mille liikumise lõi meie oma juhendaja ( Järvamaa laulu-ja tantsupeol "Ma mõtlen, et ... "  N2 "Maa" – muusika Krunks More, tants Birgit Mets). Kui osadele tantsijatele oli see elu esimene tantsupidu kus tantsida, siis tervele rühmale oli see esimene ja haruldane võimalus aidata juhendajal olla katsejänesteks. Rühmal oli väga põnev jälgida kuidas loomingut luuakse.

Tantsupeoks valmisid ka uued stiliseeritud rahvariided. Sümboolika komisjoni loal kasutati NKK logo vöökottidel. Meie suureks üllatuseks märkas isegi laulu-ja tantsupeo korraldaja meie rühma tutvustamisel, et meil on uued riided. 

Naiskodukaitsjatele kohaselt ei piirdunud naised ainult ühe ülesandega. Oli naiskodukaitsja kes tantsis segarühmas, kes tantsis ema ja beebi tantsu, kes laulis naiskooris ja otseloomulikult keedeti ja jagati 2950 portsu suppi.

← Eelmine
Sinilillematk 2019

FastLion CMS

Kõverküünarnuk Järvamaa laulu-ja tantsupeol

Kõverküünarnuk Järvamaa laulu-ja tantsupeol

Foto: Krista Jürgens Juba 6 hooaega järjest tegutseb Järva ringkonnas naisrahvatantsurühm Kõverküünarnuk Järva ringkonna rahvatantsurühm Kõverküünarnuk osales 25.mail Türi lauluväljakul Järvamaa laulu-ja tantsupeol "Ma mõtlen, et ... " Naiskodukaitsjad mõtlesid, et selleks puhuks oleks aeg uued riided muretseda.

Kõverküünarnuk Järvamaa laulu-ja tantsupeol

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse