Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Side-ja staabigrupi liikmed täiendasid enda teadmisi Pahklas Side-ja staabigrupi liikmed täiendasid 15. oktoobril toimus Rapla malevas sideõpe. Muidugi olid kohal ka seda õppust juba ammu oodanud naiskodukaitsjad – side- ja staabigrupi liikmed. Selle pika ootuse jooksul, oli vahepeal juba tunne, et sidekoolitust on tabanud needus - koolitus, mis algselt pidi toimuma juba kevadel, siis augustis ja võib olla veel mõni kord , sai lõpuks toimuma oktoobris. Kahepäevasest koolitusest sai ühepäevane, aga ta toimus siiski!!!! Õppused Side ja staap Õppused Side ja staap Õppused Side ja staap ← Eelmine Meie olime siin Järgmine → Ära karda pildistada Side-ja staabigrupi liikmed täiendasid enda teadmisi Pahklas

Side-ja staabigrupi liikmed täiendasid enda teadmisi Pahklas

Evelyn Gold 19. okt. 2016

15. oktoobril toimus Rapla malevas sideõpe. Muidugi olid kohal ka seda õppust juba ammu oodanud naiskodukaitsjad – side- ja staabigrupi liikmed.
Selle pika ootuse jooksul, oli vahepeal juba tunne, et sidekoolitust on tabanud needus - koolitus, mis algselt pidi toimuma juba kevadel, siis augustis ja võib olla veel mõni kord , sai lõpuks toimuma oktoobris. Kahepäevasest koolitusest sai ühepäevane, aga ta toimus siiski!!!!

Side-ja staabigrupi liikmed täiendasid enda teadmisi Pahklas
Side-ja staabigrupi liikmed täiendasid enda teadmisi Pahklas

Laupäeva hommikul kell 09.00 kogunesid teadmishimulisemad naised ja mehed, kokku oli meid 9, Pahklas, et ammutada uusi teadmisi sidepidamiseseviisidest, raadiojaamadest, traatsidest jm.

 

Sügisilmadega on juba kord nii, et kunagi ei tea, mis sind ees ootab, seekordne ilm oli sõbralik. Ei mingeid „pussnuge“, meeldiv  4 soojakraadi ja kuulda võis isegi veel linnulaulu.  Aga ilmselt oli abiks ka kohe maha tehtud lõke keset „ klassiruumi“, mis andis sooja terve päeva. Päev algas instruktor n-vbl  R. Roo sissejuhatava tunniga sidepidamise eeskirjast, mis on raadio eetris lubatud, mis keelatud rääkida, mida tähendavad erinevad raadiore¾iimid. Lisaks sai korratud ja meelde tuletatud vanu oskusi raadiokutsungitest, kes kellega ühendust võtab ja kuidas on õige seda teha.

Side-ja staabigrupi liikmed täiendasid enda teadmisi Pahklas
Side-ja staabigrupi liikmed täiendasid enda teadmisi Pahklas

Kohvipausidega päev jätkus n-ltn H. Juure eestvedamisel sideauto tutvustusega. Osad meist on seal juba saanud ka varemõpitut rakendada erinevate õppuste käigus, osad aga astusid üle sideauto ukse esmakordselt. Tõdesime, et kordamine on ikka tarkuse ema ning kui harva satud sideautosse, siis kipuvad erinevad teadmised kiirelt kaduma.

 

Päeva poolitas meil suisa kolmekäiguline lõunasöök, midagi uhkemat oleks olnud raske tahta:). Nagu ikka lõunasöökidega on see paha lugu, et peale seda kipub uni kallale, täis kõht ja praksuv lõkketuli, nii mõnelgi kippus silm kinni vajuma.  Aga õnneks ei juhtunud seda meie koolitajatega ning teooria osa jätkus side jälitatavusest ning ICOM ´i programmeerimisega.

Elevus saabus kui igaüks sai kätte kaks traadijuppi ning pidime need omavahel püsivalt ühendama. See tähendas nende koorimist, vasktraadi ning terastraadi eraldamist ja ühendamist.  Eks see meil aega võttis algul, aga põhinipid saime selgeks, nüüd jääb veel üle lihtsalt kodus teleka ees harjutada.

 

Päeva lõpuks saime ka ise traatside kaablit vedada ning välitelefonidega ühendada.  Sellised praktilised harjutused on toredad, just läbi nende kinnistub õpitu! Õues hakkas juba hämarduma ning lõkketule valgel saime veel viimase õppetunni raadiojaam Harrisest.

Koolituse lõpuks oli palju rahulolevaid nägusid ja tõdeti, et selline välikoolitus vabas õhkkonnas küsimuste ja vastustega on igati kiiduväärt ja kasulik.

Side-ja staabigrupi liikmed täiendasid enda teadmisi Pahklas
← Eelmine
Meie olime siin
Järgmine →
Ära karda pildistada

FastLion CMS

Side-ja staabigrupi liikmed täiendasid

Side-ja staabigrupi liikmed täiendasid

Laupäeva hommikul kell 09 00 kogunesid teadmishimulisemad naised ja mehed, kokku oli meid 9, Pahklas, et ammutada uusi teadmisi sidepidamiseseviisidest, raadiojaamadest, traatsidest jm 15. oktoobril toimus Rapla malevas sideõpe. Muidugi olid kohal ka seda õppust juba ammu oodanud naiskodukaitsjad – side- ja staabigrupi liikmed.Selle pika ootuse jooksul, oli vahepeal juba tunne, et sidekoolitust on tabanud needus - koolitus, mis algselt pidi toimuma juba kevadel, siis augustis ja võib olla veel mõni kord , sai lõpuks toimuma oktoobris. Kahepäevasest koolitusest sai ühepäevane, aga ta toimus siiski!!!!

Side-ja staabigrupi liikmed täiendasid enda teadmisi Pahklas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse