Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Seitse vaprat Staabiassistendi baaskursusel Seitse vaprat Staabiassistendi baaskursusel 7 vaprat naist Rapla ringkonnast käisid kahel nädalavahetusel veebruaris ja märtsis Pärnus staabiassistentide baaskursusel. märtsi päikesetõusul Seitse vaprat Staabiassistendi baaskursusel

Seitse vaprat Staabiassistendi baaskursusel

Reelika Rohuste 17. märtsil 2015

7 vaprat naist Rapla ringkonnast käisid kahel nädalavahetusel veebruaris ja märtsis Pärnus staabiassistentide baaskursusel.

Esimeseks nädalavahetuseks olid ootused kõrged, sest mõtlesin, et hakkame ainult ja konkreetselt tegema seda, mida staabiassistendilt oodatakse, kui ta juhtimispunktis abiks on.  Aga suurema pildi saamiseks räägiti meile esimesel nädalavahetusel hoopis üldisi baasteadmisi.  Meie õnneks olid esitlused kompaktsed, õpilased tublid  ja saime juba laupäeva hilisõhtul koju sõita.

Teisel nädalavahetusel anti ülevaade teemadest käsk ja käsu lisad, protokoll ja dokumentide töötlemine ning sideõpe. Kuna paralleelselt toimus staabiassistentide rohkuse tõttu sama kursus ka Võrus, siis õppe elektroonilise informatsiooni haldamisest läbisime Skype vahendusel.

Seitse vaprat Staabiassistendi baaskursusel
Foto: E. Gold

Ja siis see algas...õhtul kell üksteist. Palju räägitud lõpuharjutus. Ainus tingimus lõpuaja osas oli see, et autojuhid peavad saama magada vähemalt 4 tundi. Uskumatu, aga lõpuharjutus oli kõige põnevam ja huvitavam üldse kogu õppe juures. Aeg lendas väga kiiresti ning ei kahetse, et magama saime alles kell viis hommikul.

Seitse vaprat Staabiassistendi baaskursusel
Foto: R. Rohuste

Lõpuharjutuse käigus jaotati meid 4 gruppi, kus iga grupiliige sai endale erineva ülesande: üks haldas raadiojaama, üks kandis saadud info kaardile, üks täitis lahingpäevikut ja viimane hoidis silma peal arvutisse saabuval infol. Loomulikult saime üksteist abistada ning nõu küsida õppe läbiviijatelt. Just sellist praktilist õpet olekski võinud rohkem olla, kus me teeme mitu korda läbi seda, mida meilt oodatakse. Siis kinnistuks õpe paremini.

 

Rapla ringkond on nüüd rikkam juurdelisandunud 7 staabiassistendi võrra. Etteruttavalt võib öelda, et nendest 5 lähevad aprilli alguses side täiendõppele ning aprilli lõpus toimuvale õppusele HUNT, kus saab kõike õpitut praktikas rakendada.

Seitse vaprat Staabiassistendi baaskursusel

FastLion CMS

Seitse vaprat Staabiassistendi baaskursusel

Seitse vaprat Staabiassistendi baaskursusel

Esimeseks nädalavahetuseks olid ootused kõrged, sest mõtlesin, et hakkame ainult ja konkreetselt tegema seda, mida staabiassistendilt oodatakse, kui ta juhtimispunktis abiks on Aga suurema pildi saamiseks räägiti meile esimesel nädalavahetusel hoopis üldisi baasteadmisi 7 vaprat naist Rapla ringkonnast käisid kahel nädalavahetusel veebruaris ja märtsis Pärnus staabiassistentide baaskursusel.

Seitse vaprat Staabiassistendi baaskursusel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse