Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla ja Järva Koos- ja käsitööpäev Kabalas Rapla ja Järva Koos- Rapla ja Järva ringkonna naised said juba kolmandat aastat kokku, et suhteid tugevdada, koos midagi õppida ja hästi aega veeta. Orlando Bloom Järgmine → Seitse vaprat Staabiassistendi baaskursusel Rapla ja Järva Koos- ja käsitööpäev Kabalas

Rapla ja Järva Koos- ja käsitööpäev Kabalas

Nele Pernits 9. märtsil 2015

Rapla ja Järva ringkonna naised said juba kolmandat aastat kokku, et suhteid tugevdada, koos midagi õppida ja hästi aega veeta.

Rapla ja Järva Koos- ja käsitööpäev Kabalas

Traditsiooniliselt on püütud nii seada, et Rapla ja Järva ringkonna ühisel Koos- ja käsitööpäeval omandataks mõni uus ja põnev käsitöövõte ning lisaks ka midagi hoopis teistsugust. Sel korral koguneti naistepäeva eel 7. märtsil Kabala rahvamajja Järvamaal. Osalejaid oli nii Rapla kui Järva ringkonnast ja lisaks veel paar kohalikku naist, kes Naiskodukaitsesse ei kuulu, või siis veel ei kuulu, nagu me ikka armastame öelda.

 

Rapla ja Järva Koos- ja käsitööpäev Kabalas
Rapla ja Järva Koos- ja käsitööpäev Kabalas

Tavapärase tutvumisringi järel tutvustas Maret Rapla ringkonnast, mis on rootsi tikand ja kuidas seda tehakse ning seejärel võtsid kõik vahvelriidest köögirätikud ning hakkasid oma pea ja käega proovima, kuidas seda rootsi tikandit ikka teha on. Esialgu tuli tublisti mõttetööd teha ja Maretit appi kutsuda, aga kui juba ruutude lugemine ja niidi mõõtmine selgeks said, hakkas mõnus vaikne nohisemine. Keegi vist päris valmis ei jõudnudki oma räti äärt, aga see, mis lõunaks olemas oli, nägi ikka väga hea välja. Ise ka ei usuks!

 

Rapla ja Järva Koos- ja käsitööpäev Kabalas

Ühel hetkel olime siiski sunnitud oma tikkimistööd kõrvale panema, sest päeva teine pool oli hoopis teistmoodi sisustatud. Külla tuli psühholoog Heidi Antons, kes rääkis positiivsest vanemlusest.  Juba algus oli huvitav, kui Heidi ütles, et tänapäeva lapsed sünnivad ilma sõnakuulelikkuse nuputa. Kuna seltskonnas olid eranditult ainult emad, siis ma usun küll, et igaüks kuulis enda jaoks sellel loengul midagi uut, üllatavat ja mõtlemapanevat, sest olla hea ema on ilmselt igaühe soov. Heidi andis ka mitmeid lugemissoovitusi ja vähemalt mina kavatsen küll neist mõne raamatuga lähemat tutvust teha, sest mul tekkis huvi.

 

Rapla ja Järva Koos- ja käsitööpäev Kabalas

Kindlasti ei saa sellest päevast kõneledes mainimata jätta meeldivat üllatust, kui kõige ootamatumal hetkel keset meie päeva astusid sisse Järvamaa Noorkotkaste esindajad ja kinkisid kõigile naistele eesootava naistepäeva puhul lille. Sellisest üllatusest olid naised vägagi meelitatud. Lisaks ei pidanud paljuks läbi astuda ja tervitada ka Järva ringkonna verivärske esinaine Kirsika, kes muuhulgas lubas, olgu see nüüd siin mustvalgel kirjas, järgmisel aastal ka ise sellest ühisüritusest osa võtta.

 

Kokkuvõtvalt võib öelda, et järvakatega on ikka mõnus koos asju teha – nad on nii omad ja meie moodi :). Nendega on lihtne plaane teha ja mõnus koos olla. Sai juba kokku lepitud, et järgmisel aastal teeme jälle samalaadse päeva.

Õhtul kodus oli nii hea vaadata, kuidas inimesed Facebooki postitasid, et nad on kas oma räti tikandi valmis saanud või juba uue kallale asunud või lihtsalt rõõmsad mõnusa ja õpetliku päeva üle.

 

Rapla ja Järva Koos- ja käsitööpäev Kabalas

FastLion CMS

Rapla ja Järva Koos-

Rapla ja Järva Koos-

Traditsiooniliselt on püütud nii seada, et Rapla ja Järva ringkonna ühisel Koos- ja käsitööpäeval omandataks mõni uus ja põnev käsitöövõte ning lisaks ka midagi hoopis teistsugust Sel korral koguneti naistepäeva eel 7 Rapla ja Järva ringkonna naised said juba kolmandat aastat kokku, et suhteid tugevdada, koos midagi õppida ja hästi aega veeta.

Rapla ja Järva Koos- ja käsitööpäev Kabalas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse