Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Risti naised räätsadega rabas Risti naised räätsadega rabas 16. oktoobril kell 10. 30 Risti poe juures, 11. 00 Paliveres Marimetsa kaardi juures, mõni sõna sissejuhatuseks, vastused küsimustele „kuhu? kuidas? miks?“, räätsade kinnitamise kiirkursus ja rabas me olimegi. Enamus meist esimest korda räätsadel ja esimest korda märgadel kõikuvatel mätastel. Foto Kati Ojaver ← Eelmine Katelde juures mõõtu võtmas Järgmine → Lääne ringkonna ürituste sari „Naiskodukaitsjad kutsuvad külla“ Risti naised räätsadega rabas

Risti naised räätsadega rabas

Kati Ojaver 18.oktoober 2016

16. oktoobril kell 10.30 Risti poe juures, 11.00 Paliveres Marimetsa kaardi juures, mõni sõna sissejuhatuseks, vastused küsimustele „kuhu? kuidas? miks?“, räätsade kinnitamise kiirkursus ja rabas me olimegi. Enamus meist esimest korda räätsadel ja esimest korda märgadel kõikuvatel mätastel.

Risti naised räätsadega rabas
Esimesed sammud räätsadel. Foto Kati Ojaver

Meie matkajuht Hille Viigipuu on kogemustega rabamatkaja ja teadis rääkida nii raba tekkeloost, rabataimedest ja loomadest, kui ka sekka humoorikaid lugusid inimestest rabaretkedel. Kuulasime hoolega, endal silmad puuritud nina ette, et mitte laukasse astuda. Leidsime hulga kosutavaid jõhvikaid, määrasime tuntud ja tundmatuid taimi ning jõime kosutavat angervaksa teed. See viimane oli muidugi kodunt kaasa võetud.

Risti naised räätsadega rabas
Selline rabamänd võib olla sadu aastaid vana. Foto Kati Ojaver
Risti naised räätsadega rabas
Peidus põder? Foto Kati Ojaver
Risti naised räätsadega rabas
Retke kõige kõikuvam koht ja kõik jäid kuivaks. Foto Kati Ojaver

Noorim rabamatkaja, 8-aastane Paula-Marie, kepsutas meiega koos nagu „vana kala“ hoolimata pisiasjast, et räätsad tahtsid pidevalt jala alt plehku panna. Ilm oli tuulevaikne ja ilus, raba näitas meile oma punakuldset sügiskuube ja kui metsa servale tagasi jõudsime, oli minul kahju lahkuda.

Ilma räätsadeta tundusid jalad esiti nagu kaaluta olevat. Leppisime kokku, et kui mitte varem, siis suve hakul läheme kindlasti uuesti – et näha õitsvat raba ja ehk kohata ka rohkem linde-loomi, sest praegu sätib rabavana ennast juba vaikselt talveunele. Ka meie olime koju jõudes parajalt väsinud, aga uue kogemuse võrra rikkamad ja hingelt ilusamad.

Risti naised räätsadega rabas
Natuke lusti ikka ka. Foto Kati Ojaver

Mina julgen küll öelda, et rabas on tunduvalt lihtsam kõndida kui ma ette kujutasin. Lihtsalt pead teadma ja meeles pidama, mida võib ja mida mitte. Ja silmad nina ees hoidma. Aga ei tee paha kui on kaasas ka üks 2-meetrine kepp, igaks juhuks - et oleks abi kui juhtumisi ennastunustavalt ringivahtides end äkki laukast leiad ja ühtegi härrasmeest ei satu kõrval olema, kes su välja tõmbaks...

Risti naised räätsadega rabas
Rabajärve varjud ja peegeldused. Foto Kati Ojaver

FastLion CMS

Risti naised räätsadega rabas

Risti naised räätsadega rabas

Esimesed sammud räätsadel Foto Kati Ojaver Meie matkajuht Hille Viigipuu on kogemustega rabamatkaja ja teadis rääkida nii raba tekkeloost, rabataimedest ja loomadest, kui ka sekka humoorikaid lugusid inimestest rabaretkedel 16. oktoobril kell 10.30 Risti poe juures, 11.00 Paliveres Marimetsa kaardi juures, mõni sõna sissejuhatuseks, vastused küsimustele „kuhu? kuidas? miks?“, räätsade kinnitamise kiirkursus ja rabas me olimegi. Enamus meist esimest korda räätsadel ja esimest korda märgadel kõikuvatel mätastel.

Risti naised räätsadega rabas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse