Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Lääne ringkonna ürituste sari „Naiskodukaitsjad kutsuvad külla“ Lääne ringkonna ürituste sari Naiskodukaitse Lääne ringkonnas on sel aastal tõeliselt hea hoo sisse saanud ürituste sari "Naiskodukaitsjad kutsuvad külla". Oleme oodanud ja vastu võtnud külalisi nii Läänemaal kui Hiiumaal ja juba neli korda. Viimane toimus Virtsu koolis ning selle lähiümbruses. Foto Kati Ojaver Avalikud suhted Erialaõpe Kodutütred Koostöö Kultuur Meditsiin Õppused Side ja staap Sport Toitlustamine Uued liikmed ← Eelmine Risti naised räätsadega rabas Järgmine → Sõdurioskusi õppides jäime ellu ja terveks Lääne ringkonna ürituste sari „Naiskodukaitsjad kutsuvad külla“

Lääne ringkonna ürituste sari „Naiskodukaitsjad kutsuvad külla“

Kati Ojaver 16.novembril 2016 16. nov. 2016

Naiskodukaitse Lääne ringkonnas on sel aastal tõeliselt hea hoo sisse saanud ürituste sari "Naiskodukaitsjad kutsuvad külla". Oleme oodanud ja vastu võtnud külalisi nii Läänemaal kui Hiiumaal ja juba neli korda. Viimane toimus Virtsu koolis ning selle lähiümbruses.

Lääne ringkonna ürituste sari „Naiskodukaitsjad kutsuvad külla“

Sveta Mustkivi:
Kui alustada päris algusest, siis on selle ürituse mõtteformaadi ellukutsujad Maire Kruus, Eda Tamme ja Anne Kull. Algne idee oli selles, et tutvustame oma erialagruppe just meie endi naistele, kes jäänud Naiskodukaitses veidi eemale või päris ära ja samas saaksime aktiivsemate naistega kõik oma kaheksa gruppi vähemalt rahuldavalt tööle.
Aja möödudes ürituse mõte veidi muutus ning mängu tulid meie vanemad kodutütred ning nende naistuttavad.  Augusti lõpus tulidki Läänemaal kokku kõigi kaheksa erialagrupi töö eest vastutajad ja ühine planeerimine algas. Kokku saadi veel ka septembris, mil telefonid helisesid poole ööni ning iga väiksemgi detail sai oma õigele kohale sobitatud.
Hinges tõeline ärevus ning kerge hirm, et mis hakkab saama ja kas rahvas leiab meid üles ning kuidas võetakse vastu meie poolt pakutav, saabusime Virtsu kooli, et  korda seada oma töötoad ja - oh seda rõõmu kui ka meie väga oodatud külalised olidki kohal. Algas päev täis tegutsemislusti, üksmeelt ja äratundmisrõõmu, et me saamegi hakkama ning võõrustamine tuleb meil ikka nii hästi välja!  Oluline oli ka see, et kõik erialagrupid tutvustasid õhinapõhiselt võimalusi, millega saab Naiskodukaitses tegeleda.

Meie kaheksas töötoas oldi ametis nii:

Formeerimine - Mare Laide, Terje Raudkivi, Helvija Kajalainen ja Margarita Lind.
Oma rikkalikku üksikvõitleja varustust tuli näitama kaitseliitlane Kalle Täht
Avalikud suhted- Kaja Lotman ja Kati Ojaver
Sport - Ivika Raudsepp koos oma kahe vapra tütrega
Kultuur - Merle Soone, Ülle Reinbach ja Julia Sirkel
Toitlustamine - Kaidi Antsi, Pille Kaisel, Astrid Nikkel, Anneli Murs, Meelike
Naris, Teele Trossmann ning kohe-kohe Lõuna-Läänemaa noorliikmeks saav Kärol Kalde
Noortejuhid - Kaidi Sits, Maire Kruus ja Ave Larionova
Meditsiin - Kaja Mander ja Triin Leever
Side ja staap - Erika Kalda, Kersti Täht ja Reeli Rae

Lääne ringkonna ürituste sari „Naiskodukaitsjad kutsuvad külla“
Kaja Lotman avalike suhete töötoas. Foto Kati Ojaver

Avalike suhete töötoast Kaja Lotmani silme läbi:

Naiskodukaitse avalike suhete töö- rühma toimimise tutvustamiseks vestlesime osavõtjatega strateegilise kommunikatsiooni teemadel. Vestluse kujundasime vastavalt osavõtjate vanusele ja huvidele. Rääkisime Naiskodukaitse eesmärkidest ja sõnumist, võimalikest suhtluskanalitest ja koostöö- partneritest. Uurisime, kust osavõtjad ise said infot selle päeva sündmuse kohta ja selgus, et peamiselt sotsiaalvõrgustike kaudu, oma õpetajalt või emalt.

Lisaks sellele tutvustasime meie kodulehte ja pidulikku vormi ning käitumisreegleid.

Teadmiste kinnitamiseks ja tagasisideks vaatasid osavõtjad läbi ligi 60 pilti, mis kajastasid Naiskodukaitse erinevaid tegevusi. Piltide vahele oli peidetud ka 5 sellist, mis ei olnud seotud meie tegevustega ja mis ei sobiks ka kokku Naiskodukaitse põhimõtetega. Kõik rühmad olid väga tublid ja leidsid üsna kiiresti valepildid üles. Samas said nad vestluse käigus meist üsna palju teada.

Tundus, et osalejad mõtlesid kaasa ja mitmedki tundsid organisatsiooni astumise vastu huvi. Sel päeval laekus meile vähemalt üks noorliikmeks astumise avaldus.

Mare Laide formeerimisest:

Formeerimispunkt! Mis see veel on?

Formeerimine on sõjaajaüksuse kokkupanek ehk näitlikult tuleb kutsealune  oma igapäevastes riietes varem kättesaadud kutse alusel, kindlal päeval ja kellaajal, teatud kohta.  Julgestuspunktist saadab reguleerija ta vastuvõtupunkti, kus kontrollitakse andmete õigsust ja määratakse kutsealune lahingüksusesse.

Järgmiseks tuleb minna meditsiinipunkti, kus mõõdetakse vererõhku, küsitakse üldiseid  küsimusi tervise kohta ja kui kõik hästi, läheb tee edasi tsiviilvarustusse, kus antakse välja kogu üksikvõitlejavarustus. See algab aluspesust, vormist, saabastest, rakmetest, katelokist ja veel väga-väga paljudest asjadest.

Järgmiseks tuleb riided ära vahetada, kott oma riietega järgmisse punkti anda ja seejärel sammub juba vormis sõdur relva järgi. Lõpuks jõuab hambuni relvastatud mees  või naine oma üksuse ülema käsutusse. Edasine teekond läheb juba „sõtta“. Nii toimuks see päriselt.

 

Meie tegime asja veidi lihtsamalt. Kokkutulnud uudistajad said kõik ilusasti kirja pandud ja iga üksus sai erinevat värvi räti, mis piltlikult sisaldas kogu varustust, mille meie tubli Kalle Täht oli  ettenäitamiseks kohale toonud.

Seiklus algas ja kõik üksused läksid ülejäänud seitset punkti vallutama...    

Lääne ringkonna ürituste sari „Naiskodukaitsjad kutsuvad külla“
Meditsiinigrupp tööhoos. Foto Kati Ojaver

Kaja Mander meditsiinigrupi töötoast:

Meditsiin on väga lai mõiste - olin alguses päris kimbatuses, mis siis oleks see, millest rääkida, mida näitata, mis oleks väga vajalik teadmine ka igapäeva tsiviilelus, huvitav ja pisut ka atraktiivne inimestele, kes ei ole organisatsiooni liikmed ja pole sellealast väljaõpet saanud ning kõik mahuks ära 20 minuti sisse.

Mõttetalgutel oli abiks Maire Kruus ning meditsiinigrupi tutvustuse läbiviimisel reaalselt abiks Triin Leever koos oma pisikese 10 kuuse tütrega Lõuna-Läänemaa jaoskonnast.

Meie tegevus kujunes sel korral järgmiseks:

-  Sissejuhatuseks kõnelesin meditsiinigrupi olemusest ja ülesannetest.

-  Seejärel jätkasin 112 kutse tegemisest ja väga loodan, et inimestele süübisid mällu olulised märksõnad: ära mine mööda! hinda olukorda! helista 112!

võimalusel ära jäta abivajajat üksi! ning helistamisel 112-e – rahulikkus ja kõne selgus - kellega, mis, kus juhtus?

- Pärast seda jagasime grupi kaheks: pooled said arutleda koos Triinuga põletuse teemadel ning valida praktiliselt lauale seatud vahendite hulgast õigeima vahendi. Teise poole grupiga kõnelesime elustamise ABC-st ning kes soovis, sai spetsiaalse nuku peal ka südamemassaazi õigeid võtteid proovida ning mõne aja pärast vahetamise Triinuga grupid, et kõigil oleks võimalus kõiges osaleda. Lisaks oli kaasas informatiivset materjali luumurdudest, verejooksudest, esmaabi asenditest. Kõigil oli võimalus küsida küsimusi. Oli tore päev!

Lääne ringkonna ürituste sari „Naiskodukaitsjad kutsuvad külla“
Kultuurigrupi töötuba. Foto Kati Ojaver

Merle Soone kultuurigrupist:

„Tere tulemast kultuurigruppi!“ oli meie avahüüd uuele saabunud grupile.

Esmalt tutvustasime kultuurigrupi olemust - millega me täpsemalt tegeleme ja kui kaugele ulatuv see kultuur üldse on. Selgus et, juba ilma siia gruppi kuulumata oleme kõik osa kultuurist.

Tutvustasime oma seniseid tegemisi, mälestuste ja kultuuriväärtuste hoidmist, ühiseid väljasõite, külastusi, tutvumisõhtuid, käsitöö koolitusi, moosi keetmist sõdurpoistele jpm. Selgus, et meie seas on ka agaraid käsitööinimesi, kes on alati nõus oma teadmisi teistega jagama. Elevust tekitasid ka eurovanasõnad, kus igaüks sai oma teadmisi kontrollida.

Edasi huvitas meid kuidas nemad meid naiskodukaitsjaid nö pildil näevad, kui üldse näevad. Mis on nende esimene mõte kui nad kuulevad sõna naiskodukaitse ning mis mõtteid ja tundeid see tekitab. Kas tõesti ainult kulp ja relv või on veel midagi? Ülesanne oli kujundada plakat oma nägemusest.

Iga saabunud võistkond sai siis suure paberi koos kõikide abivahenditega - pliitsid, vildikad, käärid, liimid, vanad ajalehed ja ajakirjad, et läbi nende meile oma kuvand selgeks teha.

Keegi jänni ei jäänud ja plakatid tulid väga omanäolised, huvitavad ja kirevad.

Valminud plakatitest panime hiljem üles toreda  näituse.

Lääne ringkonna ürituste sari „Naiskodukaitsjad kutsuvad külla“
Side- ja staabi töötuba. Foto Kati Ojaver

Erika Kalda side- ja staabigrupist:

Side- ja staabigrupi töötoas tutvustasime lühidalt, millega antud gruppi kuuluvad naiskodukaitsjad tegelevad. Praktilise ülesandena tuli osalejatel seada töökorda välitelefonid, luua nende vahel side ja edastada etteantud sõna kasutades NATO kuuldekood. Selleks olime üles seadnud näidisühenduse, mille abil tutvustasime välitelefoni kasutamist ning osalejad said katsetada töötavat lahendust. Korraldajate rõõmuks said töötoas osalejad naiskodukaitse põhiväärtuste tähthaaval edastamisega hästi hakkama.

Lapsevanem Angeliina tagasiside:

Järgnevalt siis minu ja Marleeni mõtted eilsest üritusest.
Väga super üritus! Hästi ette valmistatud. Tempokas. Teadsime Virtsu minnes, et peame ennem ametlikku lõppu ära minema ja et seal on kaheksa punkti, mis tuleb läbida ja et me ei jõua kõiki läbi teha. Niisiis mõtlesime, et spordipunkti jätame vahele, kui saab. Aga juhtus, et just sport oli esimene, kuhu meie grupp pidi minema. Ja see oli nii lahe! Tegu polnud sportmängudega, mida me eeldasime, vaid oli hoopis orienteerumine. Aitäh Ivikale! Ning meditsiin oli selles mõttes hea, et ma pole varem saanud südamemassaa¾i proovida. Väga kasulik! Aitäh Kajale! Igas punktis oli midagi vahvat! Noortejuhtide- ja kultuurigrupis oli meie väikese grupi koostöö väga oluline ja kuidagi saime ikka hakkama.

Ning ainuke koht kuhu me ei jõudnud oli toitlustamine.
Oli tore päev, ainult et nii lühike tundus, sest koguaeg oli huvitav ja põnev.

Tervitades,
Angeliina

Kokkuvõtteks tahaks öelda suured tänud kõigile, kes selle päeva korraldamisest ja läbiviimisest osa võtsid. Tõestasime endile taas, et üheskoos on kõik võimalik ja lisaks ka väga tore! Meie eriline tänu kuulub aga Virtsu koolile eesotsas direktor Stanislav Nemer¾itskiga, kes oli ise rõõmsalt kogu päeva jooksul kohal ning tegi kõik selleks, et päev hästi korda läheks. Suur tänu ja uute kohtumisteni!

Lääne ringkonna ürituste sari „Naiskodukaitsjad kutsuvad külla“
Kultuurigrupi töötoas valminud plakatid. Foto Kati Ojaver

FastLion CMS

Lääne ringkonna ürituste sari

Lääne ringkonna ürituste sari

Sveta Mustkivi: Kui alustada päris algusest, siis on selle ürituse mõtteformaadi ellukutsujad Maire Kruus, Eda Tamme ja Anne Kull Algne idee oli selles, et tutvustame oma erialagruppe just meie endi naistele, kes jäänud Naiskodukaitses veidi eemale või päris ära ja samas saaksime aktiivsemate naistega kõik oma kaheksa gruppi vähemalt rahuldavalt tööle Naiskodukaitse Lääne ringkonnas on sel aastal tõeliselt hea hoo sisse saanud ürituste sari "Naiskodukaitsjad kutsuvad külla". Oleme oodanud ja vastu võtnud külalisi nii Läänemaal kui Hiiumaal ja juba neli korda. Viimane toimus Virtsu koolis ning selle lähiümbruses.

Lääne ringkonna ürituste sari „Naiskodukaitsjad kutsuvad külla“

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse