Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Risti jaoskonna daamide vibupäev Risti jaoskonna daamide vibupäev Risti jaoskonnas pole ühtegi tippsportlast, keda spordipäeval tulejoonele lükata, aga panime juhatuses pead kokku ja otsustasime naised sportima panna. Koos Tiinaga spordialasid läbi võttes kippus meil aga ikka mõni ettekääne huulile – liiga kiire, liiga märg, liiga see või teine. . . Vibulaskmine aga on väga vana ja elegantne spordiala ning kui seda veel ülima naiselikkusega teha, leidsime, et just see meile sobibki. Naiselikkuse rõhutamiseks otsustasime panna pähe kübarad, kätte kindad, lehvikud ja ridikülid. Saatjateks sai palutud Lääne maleva pealik Arnold ja Risti malevkonna pealik Aksel. ← Eelmine Risti jaoskond Võidupühal Haapsalus Järgmine → Lääne naiskodukaitsjad keetsid sõdurimoosi Risti jaoskonna daamide vibupäev

Risti jaoskonna daamide vibupäev

Kati Ojaver-Heidemann 10. okt. 2013

Risti jaoskonnas pole ühtegi tippsportlast, keda spordipäeval tulejoonele lükata, aga panime juhatuses pead kokku ja otsustasime naised sportima panna. Koos Tiinaga spordialasid läbi võttes kippus meil aga ikka mõni ettekääne huulile – liiga kiire, liiga märg, liiga see või teine...
Vibulaskmine aga on väga vana ja elegantne spordiala ning kui seda veel ülima naiselikkusega teha, leidsime, et just see meile sobibki. Naiselikkuse rõhutamiseks otsustasime panna pähe kübarad, kätte kindad, lehvikud ja ridikülid. Saatjateks sai palutud Lääne maleva pealik Arnold ja Risti malevkonna pealik Aksel.

Risti jaoskonna daamide vibupäev
Foto: Kati O.-H.

Laupäeval, 5.oktoobril paistis taevas nagu tellitult päike. Daamid saabusid Kullamaa viburajale küll motoriseeritud hobujõududega, kuid väike lõbusõit sügiskuldsete metsade ja põldude vahel sai tehtud Rapla külje all tori hobuseid kasvatava Eve Haggi juhitud kalessis. Seejärel jagas varustust ja algõpetust Kullamaa viburaja peremees Jaanus ning rajal me olimegi. Oh seda elevust ja esmast saamatust, mis siis daame haaras! Aga õige pea hakkasid sõrmed sõna kuulama ja nooledki  sihtmärki tabama ning selgus tõsiasi, et mitte kõik ei hoidnud vibu käes esimest korda. Lääne ringkonna esinaine Mare tegi järjekordselt kõigile silmad ette, aga eks esinaine peabki ju eeskuju näitama. Tore oli vaadata, kuidas väike Paula-Marie daamide seljataga kannatlikult oma järjekorda ootas, et onu Jaanus teda vibulaskmise salanippidega tuttavaks teeks ning kuidas noorhärra Mihkel oma varem omandatud oskusi uhkusega demonstreeris. Härrad saatjad aga jalutasid rahulikult tagaplaanil ja vestlesid päevakohastel teemadel, samal ajal daamidel silma peal hoides.

Risti jaoskonna daamide vibupäev
Foto: Kati O.-H.

 

Viburajalt naastes ootas meid perenaise Anne poolt kaetud kohvilaud maitsvate pirukatega. Et kaasas olid ka lapsed ja daamide oskused siiski väga ebaühtlase tasemega, jäid tulemused seekord heeroldi poolt välja kuulutamata ja igaüks võis ennast kohvitassi taga ise kiita nii palju kui vääriliseks pidas. Ühes oldi aga kindlalt üksmeelel – daamide vibupäeva hakkame  igal aastal korraldama ja küllap jõuame ka võistlusteni. Ning nüüd, mil esimene proov läbi tehtud, kutsume kindlasti ka külalisi kaugemalt, sest viburajale mahub daame palju ja siis saab olema veel lõbusam.

Risti jaoskonna daamide vibupäev
Foto: Kati O.-H.

FastLion CMS

Risti jaoskonna daamide vibupäev

Risti jaoskonna daamide vibupäev

Foto: Kati O -H Risti jaoskonnas pole ühtegi tippsportlast, keda spordipäeval tulejoonele lükata, aga panime juhatuses pead kokku ja otsustasime naised sportima panna. Koos Tiinaga spordialasid läbi võttes kippus meil aga ikka mõni ettekääne huulile – liiga kiire, liiga märg, liiga see või teine...Vibulaskmine aga on väga vana ja elegantne spordiala ning kui seda veel ülima naiselikkusega teha, leidsime, et just see meile sobibki. Naiselikkuse rõhutamiseks otsustasime panna pähe kübarad, kätte kindad, lehvikud ja ridikülid. Saatjateks sai palutud Lääne maleva pealik Arnold ja Risti malevkonna pealik Aksel.

Risti jaoskonna daamide vibupäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse