Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Risti jaoskond Võidupühal Haapsalus Risti jaoskond Võidupühal Haapsalus Sellel aastal korraldas Kaitseliit Võidupüha üritused Haapsalus. Naiskodukaitse Risti jaoskonnast osalesid Kati, Marika, Ülle, Aime, Eha, Lea ja Grete. Kati oli tähtsal kohal liputoimkonnas, Marikal esines Toomkirikus poeg Erik-Mihkel, peale kontserdi lõppu ühines ta meie ja veel viie Läänemaa naisega „Valge Daami“ akende all supikatelde juures. Foto: NKK Lääne ringkond ← Eelmine Risti malevkonna lipu lugu jõudis e-albumi kaante vahele Järgmine → Risti jaoskonna daamide vibupäev Risti jaoskond Võidupühal Haapsalus

Risti jaoskond Võidupühal Haapsalus

Ülle Reinbach 1. juuli 2013

Sellel aastal korraldas Kaitseliit Võidupüha üritused Haapsalus.
Naiskodukaitse Risti jaoskonnast osalesid Kati, Marika, Ülle, Aime, Eha, Lea ja Grete. Kati oli tähtsal kohal liputoimkonnas, Marikal esines Toomkirikus poeg Erik-Mihkel, peale kontserdi lõppu ühines ta meie ja veel viie Läänemaa naisega „Valge Daami“ akende all supikatelde juures.

Risti jaoskond Võidupühal Haapsalus
1200 inimese toitlustamine on tiimitöö. Foto: NKK Lääne ringkond

Katlaid oli kokku viis, padasid seega kümme. Plaan oli hernesuppi pakkuda 1000 inimesele. Mina alguses pelgasin natuke, aga Eha, Aime ja Lea olid nagu vanad kalad, tormates kohe toimetama. Iga katel sai omale kaks valvurit, aga lõpuks kujunes välja ikka nii, et käisime ja vaatasime järjekorras kõik podisevad pajad üle. Meil olid abis ka kolm Kaitseliidu meest, nemad hoolitsesid katelde all tule eest, vahetasid nendes raskeid potte eest-taha ja aitasid meil toiduained, leiba ning keefiri kirikuruumidest välja tassida. Nad olid oma aasimiste ja naljadega ka head tuju ülalhoidjad - tublid mehed, harjunud, et naised kamandavad :)

Ilm oli ilus, lõunaks tuli päike välja. Hernesupp valmis kiiresti ja toitu hakkasime jagama kohe, kui üks padadest valmis sai. Rahvast tuli aina juurde ja juurde, jagajatel läks vahepeal väga kiireks. Lõppes asi sellega, et Sveta tõi poest kausse ja lusikaid juurde ning siis sai ka supp otsa – osa inimesi lihtsalt jäid ilma. Ainult maitsmiseks kulunud lusikatäitega pidime leppima ka ise, enne ei olnud aega ja pärast ei olnud enam suppi! :) Arvestuste kohaselt söötsime ära umbes 1200 inimest. Lõpetuseks muidugi staabi õues koristamine, katelde küürimine, muljete vahetamine ja siis koju.

 

Kõige lõpuks jälle kord Naiskodukaitse üritustel traditsiooniks muutunud lause - olime kõik väsinud, aga ÕNNELIKUD!

Risti jaoskond Võidupühal Haapsalus
Lääne ringkonna toitlustamise kahurivägi. Foto: NKK Lääne ringkond

FastLion CMS

Risti jaoskond Võidupühal Haapsalus

Risti jaoskond Võidupühal Haapsalus

1200 inimese toitlustamine on tiimitöö Foto: NKK Lääne ringkond Katlaid oli kokku viis, padasid seega kümme Sellel aastal korraldas Kaitseliit Võidupüha üritused Haapsalus.Naiskodukaitse Risti jaoskonnast osalesid Kati, Marika, Ülle, Aime, Eha, Lea ja Grete. Kati oli tähtsal kohal liputoimkonnas, Marikal esines Toomkirikus poeg Erik-Mihkel, peale kontserdi lõppu ühines ta meie ja veel viie Läänemaa naisega „Valge Daami“ akende all supikatelde juures.

Risti jaoskond Võidupühal Haapsalus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse