Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla ringkond võttis aasta kokku Rapla ringkond võttis aasta 17. detsembri õhtul kogunesid Alu mõisa terrassile üles seatud muinasjutu maailma Rapla ringkonna naiskodukaitsjad, et mõelda aastale tagasi, tunnustada kõige tublimaid ja nentida, et kui tore on ikka omavahel kokku saada. ← Eelmine Laste seikluspäev – iga suve oodatuim päev Järgmine → Kellega, mida, millal, miks, kuidas Rapla ringkond võttis aasta kokku

Rapla ringkond võttis aasta kokku

Nele Pernits 20. dets. 2021

17. detsembri õhtul kogunesid Alu mõisa terrassile üles seatud muinasjutu maailma Rapla ringkonna naiskodukaitsjad, et mõelda aastale tagasi, tunnustada kõige tublimaid ja nentida, et kui tore on ikka omavahel kokku saada.

Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Meelis Pernits
Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Meelis Pernits

Uued liikmed andsid pühaliku tõotuse ja seejärel anti üle mõned juba varemalt välja teenitud tunnustused, kuna varem polnud selleks sobivat võimalust olnud.

 

Tänu ja rõõmuga tubli tegutsemise ja südamega naiskodukaitsjaks olemise eest, tunnustati Rapla ringkonna tänukirjaga järgmisi liikmeid:

Anu Jaik

Liisi Juuse

Eha Kuusemets

Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Meelis Pernits

Aastate pikkuse tubli töö, imelise innukuse ja südamega naiskodukaitsjaks olemise eest, tunnustati Naiskodukaitse keskjuhatuse tänukirjaga järgmisi liikmeid:

Margit Tepper

Annika Tammus

Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Meelis Pernits

Lubaduste pidamise, heaks kaaslaseks, eeskujuks ja aktiivseks liikmeks ning südamega naiskodukaitsjaks olemise eest tunnustati Liiliaristi V klassiga järgmist liiget:

Eda Toomet

Aastate pikkuse innuka tegutsemise ja erinevates valdkondades panustamise, positiivse suhtumise ning südamega naiskodukaitsjaks ja noortejuhiks olemise eest tunnustati Kaitseliidu Rapla maleva kuldristiga järgmist liiget:

Rita Merekivi

Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Meelis Pernits
Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Meelis Pernits

Vanad asjad klaaritud, mindi uute tunnustuste juurde.

 

Rapla ringkonnas on ikka kombeks olnud meeles pidada ja esile tõsta neid, kes jooksval aastal on lõpetanud baasväljaõppe ehk läbituks saanud kõik viis baasväljaõppe moodulit. Juba aastaid saavad baasväljaõppe lõpetajad kingiks võinoa, mis neile BVÕ kogemust igapäevaselt meelde tuletab ja enda üle uhke käsib olla.

Sel aastal on baasväljaõppe lõpetatud

Marika Viisimaa

Maris Kuusk

Epp Soolepp

Veronica Kosenkranius

Kuna eelmisel aastal võeti väga hästi vastu uuenduslik märkamine ja oluliste tegude eest tunnustamine aasta lõpus, sisi tehti seda ka sel korral. 

 

Ja siit nad tulevad:

Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Meelis Pernits

Kõik teavad, et Rapla ringkond on ammusest ajast vaevelnud instruktorite puuduses. Puudus on neist, kes tunneks soovi ja tahaks võtta vastutuse ennast arendada, et teisi õpetama hakata. Ma usun, et mõned instruktoriseemned said sel aastal veel külvatud, aga on vaid üks inimene, kes õppis sel aastal instruktoriks ja jõudis juba saadud teadmised ka ellu rakendada ning BVÕ-l õpetada.

Täname sind, selle tee valimise ja instruktoriks hakkamise eest, LIISI JUUSE.

Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Meelis Pernits

Me kõik, no peaaegu kõik, armastame ajalugu. Meile meeldib kuulda lugusid Naiskodukaitse algusaegadest. Me peame väga oluliseks teada, mis on enne meid olnud. Me oleme uhked oma ajaloo üle. Rapla ringkonnas on ainult üks inimene, kelle kohta kõik teavad, et tema tegeleb ajalooga. Ta ei hoia seda sahtlis või seinakapis ega voodi all, vaid ta näitab hea meelega kogu maailmale, mida tal on õnnestunud Rapla ringkonna tegemistest välja kaevata ja säilitada. Sel aastal pani ta kokku detailse ja põneva näituse Kaerepere jaoskonna liikmete asjadest, mis on Naiskodukaitsega seotud.

Kiidame sind, et sa jaksad ja tahad, Rapla ringkonna Aasta Tubli Ajaloolane MONIKA PAULSEN.

Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Meelis Pernits

Sel aastal oleme me värbamisega päris palju ja õnnestunult tegelenud. Oleme uhked absoluutselt igaühe üle, kes on sel aastal otseselt või kaudselt mõne liikme Naiskodukaitsesse toonud. Kindlasti on sel aastal ka palju teri külvatud, mis alles järgmisel aastal võrsuma hakkavad. Aga, et esile tõsta olulist silmaga nähtavat värbamispanust sel aastal, siis kiidame teid,

Rapla ringkonna AASTA TUBLID VÄRBAJAD KATRIN URGARD, LIINA LANGI, NELE PERNITS.

Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Meelis Pernits

Lisaks sellele, et ta on tasakaalukas kaaslane jaoskonna juhatuse töös, näeb teda pea kõigil üritustel kääritud käistega kampa löömas. Ta on valinud oma eriala ning järjepidevalt õpib ja arendab ennast, kui aga võimalik. Ta on sel aastal sitkelt Rapla Raju ära teinud, osalenud spordivõistlustel ja jaoskonna vigurkõnni väljakutsel esitanud selliseid poognaid, et siinkohal tahaks, et eeskuju nakkaks. Ta ei nurise kunagi ja ta panustab alati südamest.

Rapla ringkonna AASTA ASJALIKKUS ISE ON EHA KUUSEMETS

Ta on naine, kelle peale võib ALATI rohkem kui 100% kindel olla. Militaarvõistlused ja õppused on tema teema. Ta on super asjalik ja alati õigel ajal kokkulepitud kohas (no isegi varem). Rännakutel on tema alati hops-hops esimene, kes ärkvel ja kellel vesi priimusel keemas. Esimesena on tal kott seljas ja esimesena on ta valmis edasi tormama. Oma peenel moel oskab ta ennast maksma panna just siis, kui teistel valitseb kerge peata olek.  Kui ta ennast organisatsioonis näitab siis ikka nii, et on näha ka ringkonnast väljapoole.

Rapla ringkonna AASTA TERANE NAASKEL ON MAIRE-ANU-LIIS OIDSALU

Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Meelis Pernits

Ta on pidurdamatu. Esimesest hetkest, kui ta jaoskonna kõige esimesel üldkoosolekul juhatuse liikmeks valiti, on ta kuni tänaseni koguaeg juht olnud. Tema südameasjaks on nii oma jaoskond kui ka kogu ringkond. Ta on üle kõigest, mis võiks takistada NKK tööd tegemast ja aktiivne liige olemast. Tal ei ole vabandusi! Eks temalgi on pere, töö, trennid ja muu, aga ta ei näe neid  takistustena, vaid kõik saab alati tehtud. Eriti sel aastal on ta silma paistnud lennukate ideede ja teotahtega, läbitud hullude patrullvõistlustega ja asjadega mille kohta ta lihtsalt ütleb, et teeme ära, ja teemegi! Ta on musternaiskodukaitsja.

Rapla ringkonna AASTA SÄRAV TÄHT ON EVELYN GOLD

Tänu Sinililleseiklusele liitusid meiega viis kõige ägedamat naist. Neist algul omavahel võõrastest kujunes kohe üks väga äge kamp ja nad on selle poole aasta jooksul juba igale poole jõudnud. Mõni neist on juba kogu baasväljaõppe läbinud ja mõnel veel üks moodul teha. Neid on nähtud jaoskonna üritustel toimetamas, ise värbamas, lipuvalves olemas. Mis peamine, nad on väga südamega Naiskodukaitses ja tegutsemas ning nad koguaeg ise uurivad, et kuidas nemad, ja kas nemad ja kas tohiks jne jne, et aga mitte millestki ilma jääda, vaid 100-ga igal pool kohal olla.

KIIDAME VÄGA TEID SINILILLESEIKLUSE KAMP  EHK LIIS KIVISALU, GAIDA KABRAL, MARIKA VIISIMAA, RUTH KALDMA JA LJUDMILA UUTMANN.

Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Meelis Pernits
Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Meelis Pernits

Märjamaa jaoskonna jaoks oli see aasta täis vigureid, poognaid, kõverusi, nalja iseenda ja teiste üle. Nimelt toimus terve aasta vältel jaoskonna vigurkõndimine. Igal kuul anti ette erinev täht, number või sümbol ja osalejate asi oli see võimalikult kenasti ja arusaadavalt kaardile kõndida. Tegelikult kõnniti muidugi looduses, aga jälg sellest tuli jätta kaardile. Väljakutse treenis nii keha kui vaimu. Kindlasti huvitab teid, kas saadi aasta lõpuks midagi kokku ka? Muidugi saadi. Aasta jooksul kõnnitud sõnum kõlab nii: "NKK Märjamaa jsk on säramas 2022 "

RAPLA RINGKONNA AASTA SILMAPAISTEV ALGATUS ON MÄRJAMAA JAOSKONNA VIGURKÕNDIMINE.

IDEE AUTOR EVELYN GOLD, PROJEKTI TEOSTAJA LIINA KAROTAMM.

Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Meelis Pernits

Teda jagub kõikjale, ka siis kui tervis vahel vingerpussi mängib. Temale omasel moel oskab ta kõik naljaks keerata. Ka siis kui asi naljast kaugel ja katastroof tegelikult paistab. Sageli on just tema see, kes esimesena märku annab, kui vaja kuhugi registreerida. Ja haarab teisedki kaasa, sest koos on lõbusam! Ta lööb meelsasti kaasa ka noortega tegelemisel. Sageli leiame teda  köögis kokkamas või mõnd muud tarkust jagamas.  Tema muhedad naljad meeldivad lastele ja nii saab üle ka raskemast. Igasügisene Kaiu jaoskonna pannkoogitegu ei möödu temata. Kindel ja tähtis roll on olla pliidi juures naiste moraalne tugi ja tulehoidja. Olgu  Talgupäev või Kohvikutepäev või Sinilille kampaania või Koolitee turvamine, ta leiab alati omale sobiva panustamisvõimaluse ja on pildil.

RAPLA RINGKONNA AASTA LIPULAEV ON JAAN SAARE.

Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Meelis Pernits

Kes on sellel aastal mõnel Naiskodukaitse üritusel käinud, on ka teda näinud. Ta on üks tulesäde, kes meiega sel kevadel ühines ja kes on selle veidi enam kui poole aastaga ikka igale poole jõudnud juba. Ta on pea ees Naiskodukaitsesse sukeldunud ja imestab, kuidas ta küll seni on NKK-ta hakkama saanud. Meie imestame, et kuidas meie seni temata hakkama oleme saanud.

NAISKODUKAITSE RAPLA RINGKONNA AASTA KOMEET ON GERDA KÄRNER.

Tegelikult on ta üsnagi värske liige, aga ülimalt aktiivne ja tubli. Kohe-kohe said tehtud kõik BVÕ-d, juba ta toimetas SOK-il, küll sehkendab noorteüritusel, küll kokkab või läbib mõnd seiklusrada või osaleb metsalaagris. Jaoskonna toimetamistest rääkimata. Aga veel suurem ja tähtsam asi, on tema suur süda. Vaatamata kiirele elutempole ja pikkadele tööpäevadele, leiab ta aega ja tahtmist toetada kõige nõrgemaid. Üks tema selle aasta suur tegu on diabeedilastele öökullide heegeldamine, südame ja hingega. Ta lihtsalt leiab kogu aeg võimalusi head teha, need projektid tulevad tema juurde lausa ise. Ka leidis ta kuskilt veel aega ja kudus kõikidele oma jaoskonna liikmetele lähenevate pühade puhul sokid.

NAISKODUKAITSE RAPLA RINGKONNA HEATEGIJA ON EPP SOOLEPP.

Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Meelis Pernits

Tema ei tea, mis on väsimus. Koormusmatk, Admiral Pitka Luureretk, Rapla Raju - põhimõtteliselt läbis ta need kõik ühe hingetõmbega ja väga edukalt kusjuures, isegi higi ei pühkinud. Kui ta midagi ette võtab siis ikka ainult edukalt. Lisaks jõuab ta veel aastas kes teab mitmele laskevõstlusele.  Ta on supernaine, ta on tõeline naiskodukaitsja.

NAISKODUKAITSE RAPLA RINGKONNA AASTA RAUDNE LEEDI ON ENELI LÕHMUS

Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Meelis Pernits

Ta on täiesti hämmastav ning imeline inimene ja ringkonnainstruktor. Kuidas Reelika kõike jõuab? Ausõna, seda ei tea keegi peale tema enda. Ta on palju enam naiskodukaitsja kui töökoht seda nõuab. Usun, et te kõik nõustute ja noogutate kaasa, et Reelika on alati olemas, alati valmis kuulama, alati nõu andma ja toetama. Ta on tegelikult hingelt rohkem vabatahtlik kui töötaja ja just sellilist instruktorit meil vaja ongi. Rapla ringkonna instruktori töö tundub olevat tegelikult natuke rohkem kui üks töötaja teha jõuab, aga Reelikal 99% juhtudest ikka silm särab. Ja see 1%, mil ei sära, on siis, kui ta mõnel rännakul põõsas või prügikotis oma 5-minutilist uinakut teeb ja me lihtsalt ei näe seda sära :D. Mina hingan alati kergendatult, et just Reelika on meie ringkonna instruktor ja hoian kõvasti pöidlaid, et ta seda veel väga kaua jaksaks ja tahaks olla.

AITÄH, SULLE REELIKA ROHUSTE, KES SA OLED RAPLA RINGKONNA AASTA TUGISAMMAS.

Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Annika Tammus

Ja viimasena need kaks kõige tähtsamat ja traditsioonilist tunnustamise kategooriat:

 

See oli võistlus ja väljakutse, millest söakamad naised nii väga puudust tundsid. Üritus, mis  pakkus põnevaid elamusi, magamata tunde nii osalistele võistkondades, kui ka kohtunikele ja korraldajatele. Üritus, mille käigus võisid võistkonnad rinda pista mitte ainult oma ringkonna naistega, vaid ka külalistega mujalt. Pikk, korralikku koormust pakkuv müdistamine, kus naised said täpselt seda, mida otsima tulid - koormust, sõbra küünarnukitunde testimist, meelelahutust, uusi teadmisi ja olemasolevate proovile panemist. Põnev, huvitav, hariv, meeleolukas, seikluslik, pisut õudne - ühesõnaga väga äge!

RAPLA RINGKONNA AASTA ÜRITUS ON RAPLA RAJU.

 

Otsustasime seekord tänada kahte väga olulist meest, ilma kelleta see võistlus poleks ilmselt sündinudki, ega kindlasti mitte nii toetatud, tagatud ja nii põnev olnud. Aitäh, Marko Ligi ja Meelis Pernits. Te olete väga rajud!

Rapla ringkond võttis aasta kokku
Foto: Meelis Pernits

Ta on Naiskodukaitse liige olnud kaheksa väga töökat aastat. Töökat selles mõttes, et ta pole teps mitte see naiskodukaitsja, kes kodus diivanil istub ja paar korda aastas välja tuleb. Ta on tegutseja ja korraldaja. Ta on ringkonna juhatuse liige. Ta ise tahab olla, mitte ei ole poolvägisi ringkonnakogul valitud. Ta on väärt juhatuse liige. Ta tahab asju arutada ja leida parimad lahendused. Ta on alati valmis ise käe külge panema, et need parimad lahendused tuleks ja parimad üritused toimuks. Tegelikult on tema peamine tegevus ning suur armastus Naiskodukaitses side- ja staabi eriala. Ta ise on pikalt ka selle erialagrupi tegevust juhtinud ja eriala ringkonnas arendanud. Võib kõhkluseta öelda, et Side- ja staabi grupp on ringkonnas kõige tegusam ja kõige populaarsem. Aga kõige-kõige enam näeme ja kuuleme me temast kui uskumatust naisest ja metsikust amatsoonist, kes magab aastas lugematul arvul öid põõsa all või veelgi tõenäolisem, et ei maga üldse. Ta on nimelt veregrupilt patrullmatkaja. Loomulikult ei ole ta punnis musklitega mees-naine, vastupidi, ta on alati elegantne ja naeratav ka igal patrullvõistlusel. Olen päris kindel, et just tema ja tema võistkond on need innustavad eeskujud, tänu kellele on Rapla ringkond praegusel hetkel tugevasse patrullvõistluste usku pööratud.

RAPLA RINGKONNA AASTA NAISKODUKAITSJA ON KERSTI OJAMETS

Aitäh kõigile-kõigile sel aastal panustamast! Suur kummardus! Paneme aga samamoodi sajaga edasi ka järgmisel aastal. Põnev aeg on tulemas. 

FastLion CMS

Rapla ringkond võttis aasta

Rapla ringkond võttis aasta

Foto: Meelis Pernits Foto: Meelis Pernits Uued liikmed andsid pühaliku tõotuse ja seejärel anti üle mõned juba varemalt välja teenitud tunnustused, kuna varem polnud selleks sobivat võimalust olnud Tänu ja rõõmuga tubli tegutsemise ja südamega naiskodukaitsjaks olemise eest, tunnustati Rapla ringkonna tänukirjaga järgmisi liikmeid: Anu Jaik Liisi Juuse Eha Kuusemets Foto: Meelis Pernits Aastate pikkuse tubli töö, imelise innukuse ja südamega naiskodukaitsjaks olemise eest, tunnustati Naiskodukaitse keskjuhatuse tänukirjaga järgmisi liikmeid: Margit Tepper Annika Tammus Foto: Meelis Pernits Lubaduste pidamise, heaks kaaslaseks, eeskujuks ja aktiivseks liikmeks ning südamega naiskodukaitsjaks olemise eest tunnustati Liiliaristi V klassiga järgmist liiget: Eda Toomet Aastate pikkuse innuka tegutsemise ja erinevates valdkondades panustamise, positiivse suhtumise ning südamega naiskodukaitsjaks ja noortejuhiks olemise eest tunnustati Kaitseliidu Rapla maleva kuldristiga järgmist liiget: Rita Merekivi Foto: Meelis Pernits Foto: Meelis Pernits Vanad asjad klaaritud, mindi uute tunnustuste juurde 17. detsembri õhtul kogunesid Alu mõisa terrassile üles seatud muinasjutu maailma Rapla ringkonna naiskodukaitsjad, et mõelda aastale tagasi, tunnustada kõige tublimaid ja nentida, et kui tore on ikka omavahel kokku saada.

Rapla ringkond võttis aasta kokku

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse