Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Laste seikluspäev – iga suve oodatuim päev Laste seikluspäev – iga Korraldajatele endalegi ootamatu avastusena toimus 22. augustil Märjamaal juba kaheksas Laste seikluspäev, sest lugemine oli juba ammu segi läinud. Naiskodukaitse Märjamaa jaoskonna jaoks on Laste seikluspäeva tegemine olnud juba aastaid üheks suve suursündmuseks. ← Eelmine Rapla Raju möllas Alust Varbolani Järgmine → Rapla ringkond võttis aasta kokku Laste seikluspäev – iga suve oodatuim päev

Laste seikluspäev – iga suve oodatuim päev

Nele Pernits 2. sept. 2021

Korraldajatele endalegi ootamatu avastusena toimus 22. augustil Märjamaal juba kaheksas Laste seikluspäev, sest lugemine oli juba ammu segi läinud. Naiskodukaitse Märjamaa jaoskonna jaoks on Laste seikluspäeva tegemine olnud juba aastaid üheks suve suursündmuseks.

Laste seikluspäev – iga suve oodatuim päev

Aastaid tehtuna, areneb Laste seikluspäev siiski igal aastal. Sel aastal näiteks oli eelregistreerunutel uus eelis, et nad said eelnevalt juba veebis oma stardiaja teada ja võisid täpselt õigeks ajaks kohale tulla ilma grammigi ootamata. Samuti oli uusi ülesandeid, aga tuleb tõdeda, et mõned laste lemmikud kontrollpunktid on kaheksa aastat kavas olnud.

Rajale läks 22 ägedat võistkonda, kus oli nii neid, kes ongi kaheksa aastat seiklemas käinud, kui ka esimest korda osalejaid. Nagu ikka oli laste-noorte-perede-naabrite ja muid võistkondi. Seepärast ei olegi Laste seikluspäev võistlus, et võistkonnad on väga erinevad ja alati on stardis öeldud, et seiklus on puhtalt listi peale. Kellel aga seigeldes rohkem rõõmu on, see ongi võitja.

Laste seikluspäev – iga suve oodatuim päev
Laste seikluspäev – iga suve oodatuim päev

Võistkondadel tuli läbida umbes 5-kilomeetrine tiir Märjamaal ja täita ülesandeid kümnes kontrollpunktis. Näiteks sai märki lasta airsoft-relvadest. Laskmine on läbiaegade üks lemmikpunkte olnud. Ühes punktis mängiti erilist aliast ja politseipunktis võeti sõrmejälgi. Elustati elustamisnukku nimega Anneke ja roniti läbi ämblikuvõrgu. Pimesöömises pisteti sugu erinevaid toiduaineid ja mõistatati millega tegu. Kui hästi läks, sai maitsta näiteks leiba või vahukommi ja kehvemal juhul sellerit.

Läbimist ootas takistusrada ja pimesi käe kasti pistmine ning arvamine, mis seal kastis olla võib. Põhjalik tuletõrjuja algkursus läbiti päästeameti punktis. Proovida sai ka täpsusviskamist.

Laste seikluspäev – iga suve oodatuim päev
Laste seikluspäev – iga suve oodatuim päev

Nagu alati olid seiklejad rajalt tulles ja oma medaleid ning auhinnakotte saades puruväsinud, aga väga õnnelikud. Vabalt võib öelda, et Laste seikluspäev on suve oodatuim ja enne kooliaja algust kõige lahedam päev üldse.

Laste seikluspäev – iga suve oodatuim päev

FastLion CMS

Laste seikluspäev – iga

Laste seikluspäev – iga

Aastaid tehtuna, areneb Laste seikluspäev siiski igal aastal Sel aastal näiteks oli eelregistreerunutel uus eelis, et nad said eelnevalt juba veebis oma stardiaja teada ja võisid täpselt õigeks ajaks kohale tulla ilma grammigi ootamata Korraldajatele endalegi ootamatu avastusena toimus 22. augustil Märjamaal juba kaheksas Laste seikluspäev, sest lugemine oli juba ammu segi läinud. Naiskodukaitse Märjamaa jaoskonna jaoks on Laste seikluspäeva tegemine olnud juba aastaid üheks suve suursündmuseks.

Laste seikluspäev – iga suve oodatuim päev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse