Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla ringkond korraldas kolmed talgud Rapla ringkond korraldas kolmed Üle-eestilisel „Teeme Ära!“ talgupäeval vedasid Rapla ringkonna jaoskonnad eest lausa kolmesid talguid ja panustasid kogukonna heaks erinevaid töid tehes. Rõõm on nentida, et kui paar aastat tagasi korraldas ringkond kevaditi ühed talgud, kuhu oodati osalejaid kõigist jaoskondadest, siis nüüd on jaoskonnad ise nii tugevad, et igaüks saab ise oma kodukoha heaks midagi ära teha ja aidata, kus viga näevad. Palju rohkem ollakse oma kogukonna jaoks olemas. ← Eelmine Munamägi Märjamaal Järgmine → Sitked naised seal Hiies Rapla ringkond korraldas kolmed talgud

Rapla ringkond korraldas kolmed talgud

Kaja Heinsaar, Nele Pernits, Liis Tiigirand 4. mail 2014

Üle-eestilisel „Teeme Ära!“ talgupäeval vedasid Rapla ringkonna jaoskonnad eest lausa kolmesid talguid ja panustasid kogukonna heaks erinevaid töid tehes. Rõõm on nentida, et kui paar aastat tagasi korraldas ringkond kevaditi ühed talgud, kuhu oodati osalejaid kõigist jaoskondadest, siis nüüd on jaoskonnad ise nii tugevad, et igaüks saab ise oma kodukoha heaks midagi ära teha ja aidata, kus viga näevad. Palju rohkem ollakse oma kogukonna jaoks olemas.

Rapla ringkond korraldas kolmed talgud
Rapla ringkond korraldas kolmed talgud

Kaiu jaoskond kutsus inimesi koristama Kaiu vallas asuva Karitsa järve ümbrust, mis on ainus kohalik supluskoht lähiümbruses. Kohavalik tulenes ka Kaiu jaoskonna plaanist korraldada käesoleva kuu lõpus selle sama järve ääres kogukonnale ohutusalane õppepäev.

Talgupäeva alustati kell 10. Algul arvati, et saadakse paari tunniga valmis ja jõutakse ka talgutele Terviseparki, aga ei jõutud ühtigi.  See-eest sai kokku korjatud suur hulk prahti, enamasti erinevad pakendeid ja taarat. Kuna järveääres võib sageli kalamehi kohata, siis hulgaliselt kokkukorjatud plekist konservipurke pärineb ilmselgelt neilt. Nagu hiljem selgus, pidi konservmais olema parim sööt kaladele. Rehitseti üle ka rannajoon ja liivaplats.

Rapla ringkond korraldas kolmed talgud

Töödega ühelpool, istuti lõunalauda koos teiste talgulistega ja lasti hea maitsta Miidi keedetud seljankal. Päev lõpetati mõttetalgutega, kus arutleti ja pandi paika ohutusalase õppepäeva ülesanded ja tegevused. Kringel ja kohv panid tegusale ja töisele päevale ilusa ja magusa punkti. Tublid naised tegid ära suure töö! Tänud Teile Kristel, Ülle, Eve ja Miidi!

Rapla ringkond korraldas kolmed talgud

Märjamaa jaoskond valis koostöös vallaga oma talgukohaks Uuemõisa heinamaa Märjamaa alevis.  Heinamaast, mis see koht kunagi mõisa ajal tõepoolest on olnud, on küll õige vähe järgi jäänud ja praegu on tegu võsastunud pargiga, kuhu läbikäijate peost üht, teist ja kolmandat on pudenenud. Tegemist vajavateks talgutöödeks olidki prügi korjamine ja valla poolt eelnevalt maha võetud võsa puude alt lagedale hunnikutesse tassimine.

Ei tea, kas oli see nüüd alevis samal päeval olnud suur laat või aegajalt taevast pudenev lumi ja vihm, aga talgulisi kogunes tööle üsna kasinalt. Märjamaa jaoskond oli oma talgutele küll enneolematult palju reklaami teinud nii plakatite kui flaieritega, infoga kohalikus lehes ja sotsiaalmeedias ning alevis samal ajal konkureerivaid talguid ka ei toimunud.

Seda tublimad, töökamad ja sihikindlamad olid, need kes ilma trotsides kohale tulid – 4 naiskodukaitsjat, 1 kaitseliitlane, 1 noorkotkas, veel mõned täiskasvanud ja palju lapsi. Prügikogujad valgusid kohe pargiteedele laiali ja võsavedajad hakkasid puude all ragistama. Paari tunniga sai hulga rohkem tööd tehtud, kui algul ette võis kujutada. Aga noh heas seltskonnas rassides, töö ju lausa lendab käesJ. Vahele sekka mõnus tee- ja morsipaus koos naiskodukaitsjast sünnipäevalapse õnnitlemisega.

Rapla ringkond korraldas kolmed talgud
Rapla ringkond korraldas kolmed talgud

Peagi kerkis kena prügi täis kottide hunnik ja lagedamatel kohtadel hakkasid kõrguma üüratud okste hunnikud. Mõte hakkas juba lendama, kuidas ühel heal päeval, kui kogu võsa on maha võetud ja oksad ära põletatud, on tegu mõnusa pargi alaga, kus Märjamaa inimesed jalutamas, istumas ja sportimas saavad käia. On olemas pargipingid ja prügikastid ning kellelgi ei tule pähe oma mahlapakki või viinapudelit põõsa alla visata.

Talgud lõpetati talgujuhi juures juttu puhudes ja hernesuppi süües. Oli hea meel toreda päeva üle, mõnus rammestus kontides, süda rõõmus, et midagi sai ära tehtud ja toredad inimesed ümber laua, mis sa hing veel elult tahta võid. Suur ja südamlik tänu kõigile kaasalööjatele!

Rapla ringkond korraldas kolmed talgud
Rapla ringkond korraldas kolmed talgud

Rapla jaoskond panustas kodukoha heakorda pidades talguid Tammemäel, mis on Rapla linnas peamine suviste vabaõhuürituste toimumiskoht. Ei ole vist ühtegi kohalikku, kes poleks seal kas ise laulmas ja tantsimas käinud või siis vähemalt kaemas, kuidas teised seda teevad.

Kogunemine oli kella 11-ks Tammemäe pargi juures. Lõpetada oli plaanis kell 15. Kohale tuli 13 töökat inimest. Naiskodukaitsest oli esindatud 4 inimest- Eli, Liis, Külli ja Merike, Vahtra Tugikeskusest 7 inimest ning veel lisaks üks meesterahvas. Hiljem liitus seltskonnaga üllatuslikult ka Rapla vallavanem Ilvi Pere.

Rapla ringkond korraldas kolmed talgud

Ja töö võis alata! Terve Tammemäe plats riisuti lehtedest ja käbidest puhtaks ning veidi ka metsa alt. Korjati prügi ning pühiti puhtaks tantsuplats ja lava. Ära veeti paar mahalangenud puud. Töö käis täies hoos kuni lõunani. Lõunaks pakkus Naiskodukaitse maitsvat suppi ning magustoiduks muffineid. Peale lõunat töö jätkus kuni kella poole kolmeni välja. Seega lõpetati isegi varem, kui plaanitud oli.
Ilmaga vedas ka- päike paistis ning ilm oli suhteliselt rahulik. Päeva lõpu poole tuli küll paar piiska vihma ning tuul tugevnes, kuid see osalejate tööindu ei vähendanud.

Küll oli pärast hea vaadata, kui ilusaks ja puhtaks Tammemägi sai! Talgulisi tuli kiitma ka Tammemäel elav naisterahvas, kes ütles, et nii puhtana ei ole ta seda kohta näinudki. Suured tänud kõigile, kes kaasa lõid, eriliselt sooviks tänada Age Ilumaad, kes tõi kohale Vahtra Tugikeskuse töökad käed!

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Rapla ringkond tegi sel aastal enneolematult tublisti ära ja nende tegudest võitis lausa mitu kogukonda ning mitu kohta maakonnas on mõneks ajaks puhtamad, ilusamad ja külastamisväärsemad.

FastLion CMS

Rapla ringkond korraldas kolmed

Rapla ringkond korraldas kolmed

Kaiu jaoskond kutsus inimesi koristama Kaiu vallas asuva Karitsa järve ümbrust, mis on ainus kohalik supluskoht lähiümbruses Kohavalik tulenes ka Kaiu jaoskonna plaanist korraldada käesoleva kuu lõpus selle sama järve ääres kogukonnale ohutusalane õppepäev Üle-eestilisel „Teeme Ära!“ talgupäeval vedasid Rapla ringkonna jaoskonnad eest lausa kolmesid talguid ja panustasid kogukonna heaks erinevaid töid tehes. Rõõm on nentida, et kui paar aastat tagasi korraldas ringkond kevaditi ühed talgud, kuhu oodati osalejaid kõigist jaoskondadest, siis nüüd on jaoskonnad ise nii tugevad, et igaüks saab ise oma kodukoha heaks midagi ära teha ja aidata, kus viga näevad. Palju rohkem ollakse oma kogukonna jaoks olemas.

Rapla ringkond korraldas kolmed talgud

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse