Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla ringkond andis erialagruppidele stardipaugu Rapla ringkond andis erialagruppidele 18. mail korraldas Rapla ringkond Alus selle aasta tõenäoliselt kõige suurema õppuse, et anda stardipauk seni mitte eriti või üldse mitte toimivate erialagruppide käivitamiseks. Aitäh kõigile, kes võtsid vaevaks kohale tulla ja kaasa mõelda! ← Eelmine Sitked naised seal Hiies Järgmine → Märjamaa jaoskond pidas esimest üldkoosolekut Rapla ringkond andis erialagruppidele stardipaugu

Rapla ringkond andis erialagruppidele stardipaugu

Nele Pernits 21. mail 2014

18. mail korraldas Rapla ringkond Alus selle aasta tõenäoliselt kõige suurema õppuse, et anda stardipauk seni mitte eriti või üldse mitte toimivate erialagruppide käivitamiseks.

Rapla ringkond andis erialagruppidele stardipaugu

Rapla ringkonnas on erialagruppidega siiani üsna segased lood olnud. Mõni erialagrupp justkui korraks aktiviseerub, valib juhi, teeb midagi ja siis vaibub. Mõni grupp pole isegi hooti aktiviseerunud. Tõeliselt toimiv on algusest peale olnud ainult formeerimise eriala, mida naiskodukaitsjad ise eest ei vea ja kus kogu tegevust organiseerib Kaitseliidu malev. 

Kuna aga just erialagruppide tegevus on peamine väljund riigikaitselisse tegevusse panustamiseks ja enda  rakendamiseks peale baasväljaõppe läbimist, siis oli siililegi selge, et erialagruppide kiratsemine tuleb lõpetada ja härjal sarvist haarata. Rapla ringkonna juhatus on võtnud oma käesoleva aasta prioriteediks erialagruppide tegutsema saamise.

Selle eesmärgi täitmisega tehtigi algust erialade käivitamise õppepäeval. Päeva avas ringkonna esinaine Kristel Kaasiku, kes rääkis sellest, mis ringkonnas möödunud aastal hästi läks ja mille üle me uhked võime olla. Päev jätkus põgusa ülevaatega kõigist Naiskodukaitse erialadest. Toekam ülevaade anti formeerimisest, mis töötava erialana pärast enam eraldi käsitlusele ei tulnud. 

Rapla ringkond andis erialagruppidele stardipaugu

Edasi jätkus töö gruppides, kuhu jaguneti vastavalt sellele, milline on kellegi erialane eelistus. Iga grupi juurde oli kutsutud kogenud praktik teisest ringkonnast, kes rääkis, mida nende ringkonnas on tehtud, mida võiks teha ja kuidas siis ikkagi erialagrupp tööle saada. Täname siinkohal veel kord Ave Proosi Peastaabist, Heidi Tormetit, Berit Cavegni ja Kersti Podmošenskit Tallinna ringkonnast ning Aet Kala Harju ringkonnast, kes olid valmis tundmatus kohas vette hüppama ja oma õhinat ning sära jagama tulema.

Nii palju kui vaheaegadel kuulda oli ja hilisema kokkuvõtte käigus järeldada sai, kandis üritus ja nö väliskülaliste kutsumine igati vilja, sest motivatsiooni ja tahet kohe homme, veel parem juba täna, asju korraldama hakata ja oma erialagrupp käima tõmmata, paistis igast säravast silmapaarist. Mitmed grupid valisid endi seast ära ka juhid ja tehti plaane eelolevaks poolaastaks. Olgu siis siinkohal ka ära nimetatud, et avalike suhete grupi juht on nüüdsest Ave Kusmin Märjamaa jaoskonnast, meditsiini grupi oma Suivi Vaga Kaerepere jaoskonnast ning side- ja staabi eriala veab eest Reelika Rohuste Kaerepere jaoskonnast. Kultuurigrupi uus juht on Kaie Gold-Rand Märjamaa jaoskonnast.

Rapla ringkond andis erialagruppidele stardipaugu

Tööd gruppides oleks ilmselt kauemakski jätkunud, aga programm nägi ette taas ühistegevust. Rapla maleva noorteinstruktor Liis Pärna rääkis, mida tähendab olla noortejuht. Võib vist juba saladuskatte all ölda, et ka selles vallas on loodetavasti peagi midagi toimumas ja uusi naiskodukaitsjatest noortejuhte siia-sinna tekkimas. Lisaks viis ringkonna juhatuse liige Kaire Soomets läbi töötoa teemal „Kuidas innustada end ja kaasata teisi“ ning oligi aeg tegus päev kokku võtta.

Start on antud. Eks nüüd jätkab iga grupp nii kuis jaksab ja paremaks peab. Tark ei torma, aga rühib siiski sihikindlalt edasi. Jõudu eestvedajatele ning tuult tiibadesse kõigile Rapla ringkonna erialagruppidele. Aitäh kõigile, kes võtsid vaevaks kohale tulla ja kaasa mõelda!

FastLion CMS

Rapla ringkond andis erialagruppidele

Rapla ringkond andis erialagruppidele

Rapla ringkonnas on erialagruppidega siiani üsna segased lood olnud Mõni erialagrupp justkui korraks aktiviseerub, valib juhi, teeb midagi ja siis vaibub 18. mail korraldas Rapla ringkond Alus selle aasta tõenäoliselt kõige suurema õppuse, et anda stardipauk seni mitte eriti või üldse mitte toimivate erialagruppide käivitamiseks.

Rapla ringkond andis erialagruppidele stardipaugu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse