Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla jaoskonna naisteõhtul valmistuti pimedateks öödeks Rapla jaoskonna naisteõhtul valmistuti Rapla jaoskonna oktoobrikuu naisteõhtul tehti küünlaid, sest ega kella keeramine kaugel ole ja juba praegu on õhtud hulga pimedamaks läinud. Kaugel need jõuludki enam. Head jõuluaja algust teilegi! ← Eelmine Raplakad jälle omadega rabas, sedakorda enam kui poolesajakesi Järgmine → Rapla jaoskond kinkis Võsu majale omatehtud päevateki ja padjad Rapla jaoskonna naisteõhtul valmistuti pimedateks öödeks

Rapla jaoskonna naisteõhtul valmistuti pimedateks öödeks

Nele Pernits 8. okt. 2013

Rapla jaoskonna oktoobrikuu naisteõhtul tehti küünlaid, sest ega kella keeramine kaugel ole ja juba praegu on õhtud hulga pimedamaks läinud. Kaugel need jõuludki enam.

Rapla jaoskonna naisteõhtul valmistuti pimedateks öödeks

7. oktoobril tulid Rapla jaoskonna naised kokku Alu mõisa kööki. Igaüks pani lauale, mis ta kodust kapist leidnud oli – kes rasvakriite, kes vanu küünlajuppe, kes kohviube, kes klaaspurke ja kes muid topse. Potid kohe tulele ja lahti see küünlategu läkski. Huvitava väljakutsena mõjus see, et Margit, kes küünlategu lähemalt uuris ja naisi õpetama pidi, oli ootamatult sunnitud hoopis muid kohustusi täitma ja nii tuli ise hakkama saada.

Rapla jaoskonna naisteõhtul valmistuti pimedateks öödeks

Margiti kõige olulisemad õpetussõnad, et see on nagu seebitegu, kõrvus läkski kogu protsess ootamatult libedalt. Tehtigi siis küünlaid nagu seepi, sest seebi tegemise kunst sai kevadel koos Järva ringkonnaga juba selgeks õpitud. Katsetati erinevate värvide ja lõhnadega. Õpiti seda, et vaha sulab hulga kiiremini kui seebimass. Vaha sulab ka kiiremini kui rasvakriidid. Vaha ei pea kriitidest eraldi sulatama. Kui uut ilusat värvi küünalt soovid, ära jäta vanu jääke sulatusnõusse, muidu on igal juhul tulemuseks kummaline pruun ja üldse mitte ilus küünal.

Tulemus sai igatahes superilus ja tekkis hirmus tahtmine neid hurmavaid küünlaid kohe ka põletama hakata. Mõistagi tegid kõik oma peas ka juba plaane, kuidas nüüd, kui nipid selged, läheb kodus suuremaks küünlateoks. Siit võib järeldada ainult üht: Rapla jaoskonna naiste sügisõhtud tulevad valged ja säravad. Head jõuluaja algust teilegi!

FastLion CMS

Rapla jaoskonna naisteõhtul valmistuti

Rapla jaoskonna naisteõhtul valmistuti

7 oktoobril tulid Rapla jaoskonna naised kokku Alu mõisa kööki Rapla jaoskonna oktoobrikuu naisteõhtul tehti küünlaid, sest ega kella keeramine kaugel ole ja juba praegu on õhtud hulga pimedamaks läinud. Kaugel need jõuludki enam.

Rapla jaoskonna naisteõhtul valmistuti pimedateks öödeks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse