Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla jaoskond kinkis Võsu majale omatehtud päevateki ja padjad Rapla jaoskond kinkis Võsu Oktoobri algul andis Rapla jaoskond Alutaguse ringkonnale üle Naiskodukaitse Võsu õppekeskuse jaoks heegeldatud teki ja padjad. ← Eelmine Fotonäitus "Naiskodukaitse - seelikutriibust digilaiguni" kolis Järvakanti Järgmine → Kaiu naiskodukaitsjad hoiavad esiemade traditsioone Rapla jaoskond kinkis Võsu majale omatehtud päevateki ja padjad

Rapla jaoskond kinkis Võsu majale omatehtud päevateki ja padjad

Nele Pernits 15. okt. 2013

Oktoobri algul andis Rapla jaoskond Alutaguse ringkonnale üle Naiskodukaitse Võsu õppekeskuse jaoks heegeldatud teki ja padjad.

Rapla jaoskond kinkis Võsu majale omatehtud päevateki ja padjad

Oli see nüüd hilisel kevadel või varasel suvel, kes seda enam mäletab, aga igatahes kuulutas Alutaguse ringkond välja kampaania, mille käigus tehti kõigile ringkondadele ettepanek meie oma Võsu maja veelgi kodusemaks muutmiseks meisterdada sinna ise päevatekke ja patju. Mõistagi arutati seda küsimust ka käsitööd armastava Rapla jaoskonna juhatuses, kus üsna kiiresti tõdeti, et erilised õmblejad me pole, seega heegeldame päevateki ja padjad. Kaalusime nii ja naa, kuidas anda võimalus kõigile kaasa lüüa, aga samas teha seda nii, et selleks ei peaks ekstra kokku tulema.ja igaüks saaks heegeldada oma kodus. Lahenduseks oli vanaema motiivide heegeldamine, mille mustri Margit internetist otsis ja igale heegeldajale näidismotiivi tegi. Näidismotiiv oli siis eelkõige õige suuruse tabamiseks.

Rapla jaoskond kinkis Võsu majale omatehtud päevateki ja padjad

Mitmed Rapla jaoskonna liikmed heegeldasid igal vabal suveõhtul. Käis pidev motiivide kogumine ja loendamine, lõnga tellimine ja jagamine. Tõele au andes heegeldasid kõik sama suure heegelnõelaga ja kasutasid sama lõnga ning näidismotiiv oli veel ees ka, aga sellegipoolest kõik tükid päris identsed mitmikud ei olnud. Tuvastada võis üsna erinevas suuruses isendeid. Merikese ülesandeks jäi kõigist tükkidest, mida kokku oli tublisti üle 300, teki heegeldamine. Margit õmbles padjad.

Rapla jaoskond kinkis Võsu majale omatehtud päevateki ja padjad

Suur töö sai valmis siiski alles sügise algul. Imetlesime oma ühist maimukest naisteõhtul ning läkitasime selle Alutaguse ringkonda oktoobri algul Naiskodukaitse instruktorite õppepäevadel. Suur aitäh kõigile kaasalööjatele! Koos saame me ikka väga paljuga hakkama. Ning muidugi pikka iga tekile ja patjadele – meie nunnudele.

FastLion CMS

Rapla jaoskond kinkis Võsu

Rapla jaoskond kinkis Võsu

Oli see nüüd hilisel kevadel või varasel suvel, kes seda enam mäletab, aga igatahes kuulutas Alutaguse ringkond välja kampaania, mille käigus tehti kõigile ringkondadele ettepanek meie oma Võsu maja veelgi kodusemaks muutmiseks meisterdada sinna ise päevatekke ja patju Mõistagi arutati seda küsimust ka käsitööd armastava Rapla jaoskonna juhatuses, kus üsna kiiresti tõdeti, et erilised õmblejad me pole, seega heegeldame päevateki ja padjad Oktoobri algul andis Rapla jaoskond Alutaguse ringkonnale üle Naiskodukaitse Võsu õppekeskuse jaoks heegeldatud teki ja padjad.

Rapla jaoskond kinkis Võsu majale omatehtud päevateki ja padjad

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse