Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla jaoskonna jõulud rahvaste köögis Rapla jaoskonna jõulud rahvaste Naiskodukaitse Rapla jaoskond tähistas oma aastalõppu seekod jõuluses „rahvaste köögis“. 6. detsembri õhtul koguneti Alu mõisa, et vaadata tagasi aasta jooksul tehtule. Me oleme olnud tublid! Ilusat ja rahulikku pühadeaega! Foto: Eli Sukles ← Eelmine Raplast oma poistele – südamega Järgmine → Rapla naiskodukaitsjad valmistasid mänguasju haigla lasteosakonnale Rapla jaoskonna jõulud rahvaste köögis

Rapla jaoskonna jõulud rahvaste köögis

Nele Pernits 11. dets. 2012

Naiskodukaitse Rapla jaoskond tähistas oma aastalõppu seekod jõuluses „rahvaste köögis“. 6. detsembri õhtul koguneti Alu mõisa, et vaadata tagasi aasta jooksul tehtule.

Rapla jaoskonna jõulud rahvaste köögis
Foto: Eli Sukles

Seekord oli jõulumeeleolus kogunemisel ka oma teema – rahvaste köök. Iga osaleja valmistas kodus midagi maistvat mõne riigi jõuluroogade hulgast ja tõi selle ühisele lauale. Nagu alati Rapla jaoskonna kokkamisüritustel viis ka seekord juba üksnes pilk lauale keele alla. Mida kõike seal ka ei leidunud ja kohe, kui kõik rõõmsas elevuses naised kohal, hakkasimegi söömaajaga pihta. Tõele au andes tuleb nentida, et esimesed imemaitsvad road ei olnud siiski otseselt jõuluroad, kuna pärinesid Hiinast, Indiast ja Sri Lankalt, kus jõule ei peeta. Aga see ei tähenda sugugi, et me poleks ennast juba esimestest roogadest nii täis puginud nagu olekski juba jõululaupäev käes. Keegi nentis tabavalt, et hea, et see jõuluse liigsöömise hooaeg pole veel alanud, siis jaksame oma „rahvaste köögis“ rohkem süüa:).

Aga jah, aitäh Ingrid selle imelise Hiinast pärit aedvilja-liharoa ja riisi eest. Suurt kiitust pälvisid ka Kersti friteeritud lillkapsad Indiast. Tegelikult oli neil mingi nimetus ka, aga ausõna ei mäleta. Birgiti Sri Lanka võileivakatet, mis koosnes valdavalt kookosest ja tšillist, kõik proovida ei julgenudki. Mõni aga võttis  seda oma 7-8 korda juurde. Ma teiste suutäisi ei lugenud, aga tean omast käest:).

Rapla jaoskonna jõulud rahvaste köögis
Foto: Eli Sukles
Rapla jaoskonna jõulud rahvaste köögis
Foto: Eli Sukles
Rapla jaoskonna jõulud rahvaste köögis
Foto: Eli Sukles

Et ennast mitte esimese poole tunniga lõhki süüa, tegelesime vahepal muuga ka. Aasta jooksul enim silma paistnud liikmed pälvisid tunnustust. Ringkonna instruktor Küllike ja ringkonna juhatuse liige Ingrid jagasid ringkonna poolset tänu ja tunnustust. Sel aastal baasväljaõppe lõpetanud liikmed said jaoskonna tänukirjad ning ringkonna poolt vastava märgistusega võinoad. Tublidele kursuselõpetajatele on Kaitseliidus ju läbi aegade nugasid kingitud. Kõige olulisema tunnustuse sai Merike, kes kuulutati Rapla jaoskonna Aasta naiskodukaitsjaks. Kingituseks sai ta oma uue aunimetusega nägusa tassi. Merikese kohta loeti ette ka essee, mis kirjutati ringkonna juhatusele tema kandidaadi esitamisel Aasta naiskodukaitsjaks. Muuhulgas seisab seal: „Merike on see, kes on absoluutselt igal üritusel alati olemas. Kui teda kutsutakse appi korraldama, siis ta tuleb. Kui palutakse toitlustama või meditsiini tagama, siis ta tuleb. Kui on vaja, et ta oleks kohtunik või aitaks lapsi üle tee, siis ta tuleb. Ja kui vahel juhtub nii, et toimub õppus või üritus ja keegi polegi Merikest korralduslikes küsimustes appi palunud, siis ta tuleb ikka kohale – õppima või osalema. Merikesest kohusetundlikumat liiget ei ole. Ta on kõrgelt arenenud vastutustundega inimene ja väga teadlik oma missioonist naiskodukaitsjana. Ta ei ole kunagi oma kaasvõitlejaid alt vedanud ja teeb alati ära kõik, mida on lubanud.“ Elagu Merike!:)

Peale tunnustusvooru me mõistagi jälle sõime. Sedakorda viisid keele alla Riinu tortillad Mehhikost, Merikese Moldova salat, Liisi Ameerika küpsised, Ülle imeline Saksa stollen ja mina olin valmistanud Rootsi jõulupudingi. Kõike võeti juurde ja juurde ning kui liiga magus hakkas, siis söödi vahepeal jälle soolast. Meeleoluka vahepalana vaatasime ka väikest fotodest kokkupandud videot Rapla jaoskonna värvikast aastast. Kui autor Eli seda veel õige pisut kõpitseb, jagame seda meelsasti ka teiega.

Loomulikult rääkisime söögi kõrvale ka palju juttu, tegime nalja ja jagasime kingitusi. Lisaks pisikestele soovitavalt isetehtud kingitustele sai iga liige ka järgmise aasta jaoskonna kalendri.

Tagasivaatavalt tuleb tõdeda, et Rapla jaoskonnal on värvikas ja tegus aasta olnud. Suur suur tänu kõigile liikmetele oma aega panustamast ja olemas olemast. Me oleme olnud tublid! Ilusat ja rahulikku pühadeaega!

Rapla jaoskonna jõulud rahvaste köögis
Foto: Eli Sukles

FastLion CMS

Rapla jaoskonna jõulud rahvaste

Rapla jaoskonna jõulud rahvaste

Foto: Eli Sukles Seekord oli jõulumeeleolus kogunemisel ka oma teema – rahvaste köök Iga osaleja valmistas kodus midagi maistvat mõne riigi jõuluroogade hulgast ja tõi selle ühisele lauale Naiskodukaitse Rapla jaoskond tähistas oma aastalõppu seekod jõuluses „rahvaste köögis“. 6. detsembri õhtul koguneti Alu mõisa, et vaadata tagasi aasta jooksul tehtule.

Rapla jaoskonna jõulud rahvaste köögis

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse