Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põnev Massu maailm Põnev Massu maailm Lõuna-Läänemaa jaoskond korraldas perepäeva, et lähemalt tutvuda sellega, mis toimub tänapäeval Massus. Seda nime kannab tuntud mõis, linnus ja kunagine vald. Massu nime kandis ka üks Naiskodukaitse Lääne ringkonna jaoskond, mis loodi 1931. aastal. Esimeseks jaoskonna esinaiseks oli Elise Helene Roomann, 1937. aastal kuulus jaoskonda 28 naist. Suur tänu lahkele mõisarahvale! Eesti kuulsaima võistlushobuse Pallaadiumi lapselaps elab Massus Mõnus kohviõhtu mõisa köögis mõisarahva pere hulgas ← Eelmine Heategevuskampaania ''Anname au!'' Haapsalus Järgmine → "Anname au!" kampaania Lõuna-Läänemaal algas edukalt Põnev Massu maailm

Põnev Massu maailm

Kaja Lotman, 12.aprillil 2016

Lõuna-Läänemaa jaoskond korraldas perepäeva, et lähemalt tutvuda sellega, mis toimub tänapäeval Massus. Seda nime kannab tuntud mõis, linnus ja kunagine vald. Massu nime kandis ka üks Naiskodukaitse Lääne ringkonna jaoskond, mis loodi 1931. aastal. Esimeseks jaoskonna esinaiseks oli Elise Helene Roomann, 1937. aastal kuulus jaoskonda 28 naist.

Tänapäeval käivad paljud noored Massus ratsutamas, sest Massu mõisa perenaine armastab väga hobuseid ja ratsutamist. Ratsutamist õpetab kõrge tasemega treener Ann Meriste-White, kes on üks meie seast. Tutvusime hobustega, vana talliga, uue  manee¾iga ja jalutasime ajaloolistel maastikel.

Põnev Massu maailm
Tutvumas Massu Ratsaklubiga
Põnev Massu maailm
Maneezis on suured peeglid ratsutajatele

Kõige vanem ajalooline objekt mõisa juures on Massu linnus ehk Linnuste ränk, mille rajasid inimesed, kes elasid siinsetel aladel umbes 2500 aastat tagasi ehk nooremal pronksiajal, kui Lääne-Eesti õhukese mullaga rannikualad pakkusid soodsaid võimalusi karjakasvatuseks ja algeliseks põllunduseks. Kasvatati veiseid, lambaid, kitsi, sigu ja ka hobuseid. Suuremate avaasulate lähedale rajati neemedele ja järskudele nõlvadele kindlustatud asulaid, mis piirati kivimüüriga. Oletatakse, et neis elasid võimukamad kogukonna liikmed. Väga oluline oli sel ajal kogukonna juurdekasv ja Massu linnuse lähedal, otse tee kõrval, asub Massu liukivi, mida peetakse seotuks viljakusmaagiaga.

Massu mõisas käivad suured taastamistööd ja osad ruumid annavad juba ülevaate kaunist arhitektuurist ning mugavast sisustusest. Ajaloolised omanikud vahetusid tihti, kuid pikemat aega oli mõis Rootsi päritolu suguvõsa käes, kelle nimi on pisut keeruline – Pistohlkors. Nime saamise legend selgitab veidi selle tausta: suguvõsa esiisa oli päästnud Rootsi kuninga, kui tulistas ristatud püstolitega vaenlasi. Nii on ka suguvõsa vapil ristatud püstolid.

 

Kauni õhtu lõpuks suurenes ratsutamishuviliste arv ja ka Naiskodukaitse saab tõenäoliselt lähiajal uusi liikmeid. Suur tänu lahkele mõisarahvale!    

Põnev Massu maailm
Eesti kuulsaima võistlushobuse Pallaadiumi lapselaps elab Massus
Põnev Massu maailm
Mõnus kohviõhtu mõisa köögis mõisarahva pere hulgas

FastLion CMS

Põnev Massu maailm

Põnev Massu maailm

Tänapäeval käivad paljud noored Massus ratsutamas, sest Massu mõisa perenaine armastab väga hobuseid ja ratsutamist Ratsutamist õpetab kõrge tasemega treener Ann Meriste-White, kes on üks meie seast Lõuna-Läänemaa jaoskond korraldas perepäeva, et lähemalt tutvuda sellega, mis toimub tänapäeval Massus. Seda nime kannab tuntud mõis, linnus ja kunagine vald. Massu nime kandis ka üks Naiskodukaitse Lääne ringkonna jaoskond, mis loodi 1931. aastal. Esimeseks jaoskonna esinaiseks oli Elise Helene Roomann, 1937. aastal kuulus jaoskonda 28 naist.

Põnev Massu maailm

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse