Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pärnumaa naised organisatsiooniõppe instruktorite e-kursusel Pärnumaa naised organisatsiooniõppe instruktorite Kargel reedesel õhtupoolikul, 16. jaanuaril, kogunesid oma kodudes ekraanide ette tegusad naiskodukaitsjad üle Eesti, et taaskord õppida ja ennast arendada. Toimus veebipõhine organisatsiooniõppe instruktorite kursus. Baasväljaõpe Erialaõpe Vabatahtlikud instruktorid ← Eelmine Jõulukuuskede põletamine Saardes Järgmine → Jõuluaja lõpetamine Vändras Pärnumaa naised organisatsiooniõppe instruktorite e-kursusel

Pärnumaa naised organisatsiooniõppe instruktorite e-kursusel

Ivi Korju, Saarde jaoskond 17. jaan. 2021

Kargel reedesel õhtupoolikul, 16. jaanuaril, kogunesid oma kodudes ekraanide ette tegusad naiskodukaitsjad üle Eesti, et taaskord õppida ja ennast arendada. Toimus veebipõhine organisatsiooniõppe instruktorite kursus.

Pärnumaa naised organisatsiooniõppe instruktorite e-kursusel
Foto: Riina Rääk, Valga ringkond

Kursuse eestvedajaks oli Nele Pernits Naiskodukaitse Rapla ringkonnast ning osalejaid oli paarikümne ringis. Ennast olid üles andnud ka kaks Pärnumaa naiskodukaitsjat, Karme Tammist ja Ivi Korju.

Pooleteise päevaga võeti läbi aukartustäratav kogus informatsiooni. Hariv oli eelnevalt tutvuda teoreetilise materjaliga Kaitseväe e-õppe portaalis ILIAS. Et kursuse eesmärk oli õppida õpetama, siis sai iga kursusel osaleja esitada 15-minutilise näidistunni, millele järgnes küsimuste- ja tagasiside voor. 17 näidistunni läbivaatamine-kuulamine tundus ühel hetkel sarnanevat koormusmatkaga, kuivõrd infot oli tõesti palju ning teemade esitamisviisid äärmiselt mitmekesised, ent päeva lõpuks olime täis indu ja inspiratsiooni ning tundsime sügavat tänulikkust arendava võimaluse eest.

Oma vastomandatud teadmisi ja oskusi saame proovile panna juba selle aasta 27. veebruaril, mil Pärnu ringkonnas toimub organisatsiooniõpetuse baasväljaõpe. Lühendatult org.õppe BVÕ-d peetakse üheks olulisemaks algtaseme väljaõppeks ning Naiskodukaitsesse astunud hakkajad naised läbivad selle reeglina kahe aasta jooksul peale organisatsiooniga liitumist. Org.õppe moodulile järgnevad siis vastavalt võimalustele esmaabi, toitlustamise, sõdurioskuste ja ohutushoiu BVÕ-d ehk baasväljaõpped. Kokku viis moodulit saavadki naiskodukaitsjale tugevaks hüppelauaks, et ta võiks edasi panustada laiapindsesse riigikaitsesse, ühiskonna ohutumaks muutmisse ja muidugi enesearengusse.

FastLion CMS

Pärnumaa naised organisatsiooniõppe instruktorite

Pärnumaa naised organisatsiooniõppe instruktorite

Foto: Riina Rääk, Valga ringkond Kursuse eestvedajaks oli Nele Pernits Naiskodukaitse Rapla ringkonnast ning osalejaid oli paarikümne ringis Ennast olid üles andnud ka kaks Pärnumaa naiskodukaitsjat, Karme Tammist ja Ivi Korju Kargel reedesel õhtupoolikul, 16. jaanuaril, kogunesid oma kodudes ekraanide ette tegusad naiskodukaitsjad üle Eesti, et taaskord õppida ja ennast arendada. Toimus veebipõhine organisatsiooniõppe instruktorite kursus.

Pärnumaa naised organisatsiooniõppe instruktorite e-kursusel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse