Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Orissaare jaoskond avas juubeli puhul fotode püsinäituse Orissaare jaoskond avas juubeli Laupäeval, 25. mail avati Saaremaa sõjavara muuseumis Naiskodukaitse Orissaare jaoskonna 20. sünnipäevale pühendatud fotode püsinäitus ning tähistati ühiselt juubelit. Palju õnne, Orissaare jaoskond! Pilt: Roman Kuznetsov Ajalugu Tähtpäevad ← Eelmine Kus viga näed laita, seal jaga mõtteid ja toeta * Järgmine → Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna ajalooretk Lääne-Saaremaale Orissaare jaoskond avas juubeli puhul fotode püsinäituse

Orissaare jaoskond avas juubeli puhul fotode püsinäituse

Evely Aavik, Ivika Laanet-Nuut, Saaremaa rk 29. mail 2019

Laupäeval, 25. mail avati Saaremaa sõjavara muuseumis Naiskodukaitse Orissaare jaoskonna 20. sünnipäevale pühendatud fotode püsinäitus ning tähistati ühiselt juubelit.

Orissaare jaoskond avas juubeli puhul fotode püsinäituse
Püsinäituse 28 fotot tutvustavad Orissaare jaoskonna ajalugu 20 aasta jooksul. Pilt: Roman Kuznetsov
Orissaare jaoskond avas juubeli puhul fotode püsinäituse
Õnnitlused Orissaare jaoskonna esinaisele Anneli Pitkale annab edasi ringkonna esinaine Mare Kirr. Pilt: Roman Kuznetsov

 

On suur õnn, et Orissaare jaoskonna naistel jätkus oidu muude tegemiste kõrvalt oma ajalugu esimestest hetkedest jäädvustama hakata,” ütles näitust avades kaitseliitlane Raivo Kabur, lisades, et on suur õnn, et need fotod ei jäänud sahtlipõhja, vaid nendest sai kokku asjalik näitus.

Tänu Orissaare jaoskonna esinaise Anneli Pitka ning aseesinaise Ülle Sülla eestvedamisele said kõik jaoskonda õnnitlema tulnud külalised uudistada seinale seatud 28 fotot, mis tutvustavad Orissaare jaoskonna ajalugu läbi kahe aastakümne.

Üks inimene ei jõua kunagi kõike ja tuleb teha valikuid selle ajahetke sees, mis meile on antud. Koos saga suudavad teotahtelised ja sihikindlad naised väga palju. Koos mõelda oma pere, lähedaste, kogukonna ja kodumaa peale, tunda seda kõike südames, leides tuge – see on teid kokku toonud,” kõneles esimesena õnnitlusteks sõna saanud Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Mare Kirr, lisades, et Kaitseliit ja Naiskodukaitse on väärikad kohad, kus näidata oma tegudega armastust vabariigi vastu tema parematel päevadel ja julgust seista tema eest tema halvematel aegadel ning Orissaare jaoskonna naised on neid väärtusi hoidnud juba 20 aastat.

Lisaks Mare Kirrile sai Orissaare jaoskonna õnnitlemiseks sõna Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna juhatuse liige Ellen Kask, kes on Orissaare jaoskonna loomisele kaasa aidanud ning luges sünnipäevalistele ette esimese protokolli, kus olid toodud asutajaliikmetena Ülle Sülla, Pille Adramees, Anu Nuut, Mare Kabur, Külli Järvesalu, Janne Metsmaa, Maire Rumm, Helle-Mai Kruusimägi. Kask rõõmustas, et NKK liikmete tegevused ei ole jäänud märkamata. ”Kuid see tuntus ja arvestamine tuli omal ajal välja võidelda,” lisas ta. Järjepidevalt on Orissaare jaoskonna ridades tegutsenud kuldne kuuik: Ülle Sülla, Anneli Pitk, Liivi Pajunurm, Aune Ring, Maidi Tilk ja Ly Aer. Taasühinesid Gertrud Ardel ja Helle-Mai Kruusimägi.

Naisi tervitama tulnud Pöide malevkonna pealik Sven Ernesaks nentis, et põhiline toetus on olnud Orissaare naistelt just toitlustamise, meditsiini ja side valdkonnas. Ernesaks meenutas ka naljakaid seiku ühistest koostegemistest.

Orissaare jaoskond avas juubeli puhul fotode püsinäituse
Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna juhatuse liige Ellen Kask luges sünnipäevalistele ette esimese protokolli. Pilt: Roman Kuznetsov
Orissaare jaoskond avas juubeli puhul fotode püsinäituse
Tervitussõnad Pöide malevkonna pealikult Sven Ernesaksalt. Pilt: Roman Kuznetsov

 

 

Kuressaare jaoskonna liige, endine Sõrve jaoskonna esinaine Piret Urgas märkis, et Orissaare naised on olnud alati kohal kui vaja ja seda säravate silmade ja naerul nägudega. Lisaks eelmainituile õnnitlesid Orissaare jaoskonda veel Naiskodukaitse Akadeemilise jaoskonna esinaine Janne Mets, Pihtla jaoskonna aseesinaine Evely Aavik, Kuressaare I jaoskonna aseesinaine Tamara Müür ning uhke omatehtud luuletusega üllatasid Leisi jaoskonna esinaine Aire Kurs ning Erge Õnnis. Orissaare jaoskonna liige Helle-Mai Kruusimägi luges ette jaoskonna esimese käsikirjas kirjutatud luulevormis protokolli, mis kanti ette 1999. aastal Sõrves.

Anneli Pitk ja Ülle Sülla tänasid enda tehtud käsitööga kõiki neid, kes neid püsinäituse korraldamisel aitasid: Anni Murd, Maret Aardam, Margus Sinimets, Virko Ardel, Ivika Laanet-Nuut, Kristjan Moora, Ivo Sepp, Eve Tuisk ja Piret Paomees.

Seejärel ootas kõiki uhkelt kaetud pidulaud. Päeva lõpetas säraküünaldega tort ja sünnipäevalaud.

Naised pildid seina said,

nüüd näitus ootab vaatajaid ...

Orissaare jaoskond avas juubeli puhul fotode püsinäituse
Palju õnne, Orissaare jaoskond! Pilt: Roman Kuznetsov

FastLion CMS

Orissaare jaoskond avas juubeli

Orissaare jaoskond avas juubeli

Püsinäituse 28 fotot tutvustavad Orissaare jaoskonna ajalugu 20 aasta jooksul Pilt: Roman Kuznetsov Õnnitlused Orissaare jaoskonna esinaisele Anneli Pitkale annab edasi ringkonna esinaine Mare Kirr Laupäeval, 25. mail avati Saaremaa sõjavara muuseumis Naiskodukaitse Orissaare jaoskonna 20. sünnipäevale pühendatud fotode püsinäitus ning tähistati ühiselt juubelit.

Orissaare jaoskond avas juubeli puhul fotode püsinäituse

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse