Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna ajalooretk Lääne-Saaremaale Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna ajalooretk Laupäeval, 17. augusti hommikul kogunesid Saaremaa naiskodukaitsjad koos kodutütarde ja kodutütarde juhtidega Kaitseliidu Saaremaa maleva staabi hoovile, et sõita ajalooretkele Lääne-Saaremaa suunas. Traditsioonilise ajalooretke eesmärk oli seekord tutvuda Saaremaa lääneosa ning Sõrve poolsaare mineviku- ja tänapäevaga. Pilt: Ellen Kask Ajalugu Kodutütred Koostöö Kultuur ← Eelmine Orissaare jaoskond avas juubeli puhul fotode püsinäituse Järgmine → Oleme valmis! Naiskodukaitsjad said tarkusi ulatusliku evakuatsiooni läbiviimiseks Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna ajalooretk Lääne-Saaremaale

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna ajalooretk Lääne-Saaremaale

Janne Mets, Saaremaa rk 21. augustil 2019

Laupäeval, 17. augusti hommikul kogunesid Saaremaa naiskodukaitsjad koos kodutütarde ja kodutütarde juhtidega Kaitseliidu Saaremaa maleva staabi hoovile, et sõita ajalooretkele Lääne-Saaremaa suunas.

Traditsioonilise ajalooretke eesmärk oli seekord tutvuda Saaremaa lääneosa ning Sõrve poolsaare mineviku- ja tänapäevaga.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna ajalooretk Lääne-Saaremaale
Tiit Pruul, meie teadjamees alustas retke Suuresillalt. Pilt: Ellen Kask

Retkel oli meie teejuhiks Kaitseliigu aktiivne liige Tiit Pruul. Tiit arvas, et teda ei saa nimetada giidiks, küll aga teadjameheks, kuna ta on teinud suurt eeltööd ajalugu uurides.

Meie teekond Sõrve kulges vana postiteed mööda ning selle läheduses, kus Tiit pajatas mitusada aastat tagasi toimunud huvitavatest lugudest.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna ajalooretk Lääne-Saaremaale
Kõrgema allikal. Pilt: Ellen Kask

Esimese peatuse tegime Suuresillal, vanal postiteel, mis asub Kuressaares praeguse Kihelkonna maantee ääres. Seejärel suundusime Nasva poole, kus peatusime taas endisel postiteel. Nasvalt edasi kulges tee Salme viikingilaeva juurde, mille ajaloost ja Salmele sattumisest andis Tiit taas põhjaliku ülevaate.

Mööda praegust, läbitavat maanteed edasi sõites peatusime Anseküla tuletorni juures, et kuulata kunagise kirikumõisa ajalugu. Väga huvitav oli kuulda, et sealkandis on sammunud saarlaste kangelase Suure Tõllu jalad.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna ajalooretk Lääne-Saaremaale
Ajalooretkelised Mõntu sadamas. Pilt: Ellen Kask

Ansekülast suundusime Mõntu sadama poole, kuid enne seda toimus väike vahepeatus Viieristi silmaallikal, kus igaüks võis nägemise teravdamiseks silmi piserdada sealse allikaveega.

Mõntu sadamas nautisime sooja meretuule puudutust ning puhkasime jalga Sõrvemaa laulumemme Tehu Õie mälestuseks valmistatud pingil.

Päev kulges edasi Sõrve militaarmuuseumis, kus kinnitasime keha kosutava lõunasöögiga ja tutvusime muuseumis ja hoovil paikneva militaarajalooga.

Iide külas asuvas Bulla Maja oli võimalus külastada kunagise kuulsa päevapiltniku Carl Oswald Bulla majamuuseumi. Bullat, kes suure osa oma elust enne Sõrve tulemist elas Venemaal, peetakse Venemaa fotoreportaa¾ide alusepanijaks.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna ajalooretk Lääne-Saaremaale
Karl Bulla muuseumi aias puhkamas. Pilt: Ellen Kask

Enne Kuressaarde tagasisõitmist lõpetasime infoküllase päeva Salme viikingikülas toimunud viikingilaadal, kust igaüks sai kaasa osta meelepäraseid laadakaupu.

 

Osalejad tänasid suure aplausiga ajalooretke korraldajaid Piret Pruuli ja Janne Metsa, bussijuhti Viktorit ning teadjameest Tiitu.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna ajalooretk Lääne-Saaremaale
Viikingite laadal Salmel. Pilt: Ellen Kask

FastLion CMS

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna ajalooretk

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna ajalooretk

Tiit Pruul, meie teadjamees alustas retke Suuresillalt Pilt: Ellen Kask Retkel oli meie teejuhiks Kaitseliigu aktiivne liige Tiit Pruul Laupäeval, 17. augusti hommikul kogunesid Saaremaa naiskodukaitsjad koos kodutütarde ja kodutütarde juhtidega Kaitseliidu Saaremaa maleva staabi hoovile, et sõita ajalooretkele Lääne-Saaremaa suunas.Traditsioonilise ajalooretke eesmärk oli seekord tutvuda Saaremaa lääneosa ning Sõrve poolsaare mineviku- ja tänapäevaga.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna ajalooretk Lääne-Saaremaale

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse