Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Õppuse SIIL raames viidi läbi ka evakuatsiooniõppus Õppuse SIIL raames viidi Naiskodukaitse ülesandeks õppuse Siil raames oli läbi viia ringkondades evakuatsiooniõppused. Alutaguse evakuatsiooniõppuse periood oli 4. -6. mai ning õppusel osales ca 90 inimest. Täname kõiki, kes õppuse läbiviimisele kaasa aitasid! Fotod: Merilin Keerme ← Eelmine Käin seni kuni saan esikoha - olgu see siis mistahes vanuseklassis! Järgmine → Alutaguse naiskond koormusmatkal Õppuse SIIL raames viidi läbi ka evakuatsiooniõppus

Õppuse SIIL raames viidi läbi ka evakuatsiooniõppus

Merilin Keerme 9. mail 2018

Naiskodukaitse ülesandeks õppuse Siil raames oli läbi viia ringkondades evakuatsiooniõppused. Alutaguse evakuatsiooniõppuse periood oli 4.-6. mai ning õppusel osales ca 90 inimest.

Õppuse SIIL raames viidi läbi ka evakuatsiooniõppus

Õppuse käigus tuli valmis olla evakueeritavate transpordiks, toitlustamiseks, valveks, tegevuste läbiviimiseks,  administreerimiseks jne. Evakuatsioonipunkt asus Jõhvi Põhikoolis.

Lapsed, kelle  mõlemad vanemad osalesid õppusel Siil, said koguneda juba reede hommikul Jõhvi malevasse, kust kell neli liiguti Jõhvi Põhikooli. Osalejatele tutvustati sisekorda ja päevakava ning koos asuti õhtust sööma. Seejärel rääkisid Päästeameti töötajad vee, tule ja lõhkekeha ohtudest ning käitumisjuhistest. Järgnenud aega said osalised veeta erinevate tegevustega. Võimalik oli meisterdada kaarte ja märke, joonistada ning vaadata multifilme. 

Õppuse SIIL raames viidi läbi ka evakuatsiooniõppus

Laupäev algas kell kaheksa hommikusöögi ja infominutitega ning siis startis buss Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusse, kus toimusid erinevad töötoad. Ilutoas sai lasta soengut teha, arvutiklassis programmeerida mobiilirakendust ning keemialaboris tehti katseid, värvilisi lahuseid, vaadati mikroskoobiga mesilast ja liblikatiibu ning kasvatati vesiklaasis kristalle. Mäemasinate toas prooviti buldooseri ja ekskavaatori simulaatorit, elektroonika tunnis loodi elektriahelaid ning joodeti LED-e. Õppeköögis küpsetati muffineid ja kaeraküpsiseid; lilleseades valmisid kompositsioonid, mida kaunistasid muuhulgas krüsanteemid ja nurmenukud.

Puidutöötlemise töötoas seletati erinevate masinate töötamise võimalusi, sai vineerile joonistada ning freesiga graveerida, keevitussimulaatoris sai kätt proovida keevitamisel. Lisaks rääkisid politseinikud lastele liiklusohutusest ja koos lõvi Leoga mängisid täringumängu.

Õppuse SIIL raames viidi läbi ka evakuatsiooniõppus
Õppuse SIIL raames viidi läbi ka evakuatsiooniõppus
Õppuse SIIL raames viidi läbi ka evakuatsiooniõppus

Tagasi evakuatsioonipunkti jõudes ootas ees lõunasöök. Järgnes õppust SIIL tutvustav infotund, kus oli võimalik tutvuda sõduri varustusega. Evakuatsiooniolukorras käitumise praktiseerimiseks korraldati tuletõrjeõppus – kõik laagris osalejad väljusid hoonest ja loendati üle. Laagrit külastas ka Alutaguse malevapealik major Kuusvere, kes tänas kõiki evakuatsioonilaagrist osavõtjaid õppusesse panustamise eest. Õhtusöögi järel oli taas pisut vaba aega ning kell kaheksa toimus basseinidisko. Enne öörahu sai kuulda laagris osaleja kitarrimängu ning kaasa laulda.

Õppuse SIIL raames viidi läbi ka evakuatsiooniõppus
Tuletõrjeõppus.

Pühapäeval viidi meditsiinigrupi poolt läbi hügieenialane koolitus. Tutvustati esmaabipaki sisu ning anti soovitusi, mis võiks kõigil kodus olemas olla. Seejärel toimusid veel mõned sportlikud mängud, mille järel asusid laagrilised koduteele.

Evakuatsiooniõppuse korraldamine oli meie ringkonna jaoks esmakordne. Saime hulga kogemusi ning tagasisidet osalejatelt, mis läks hästi ja millele tuleb tähelepanu pöörata.

 

Täname kõiki, kes õppuse läbiviimisele kaasa aitasid!

Fotod: Merilin Keerme

FastLion CMS

Õppuse SIIL raames viidi

Õppuse SIIL raames viidi

Õppuse käigus tuli valmis olla evakueeritavate transpordiks, toitlustamiseks, valveks, tegevuste läbiviimiseks, administreerimiseks jne Evakuatsioonipunkt asus Jõhvi Põhikoolis Naiskodukaitse ülesandeks õppuse Siil raames oli läbi viia ringkondades evakuatsiooniõppused. Alutaguse evakuatsiooniõppuse periood oli 4.-6. mai ning õppusel osales ca 90 inimest.

Õppuse SIIL raames viidi läbi ka evakuatsiooniõppus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse