Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Alutaguse naiskond koormusmatkal Alutaguse naiskond koormusmatkal Järvamaal toimunud Naiskodukaitse koormusmatkal osalesid ka sitked Alutaguse naised. Vaatamata ligi 65 km läbimisele oli tuju hea ka pärast võistlust. Fotod: Jelena Nesterova Võistlused ← Eelmine Õppuse SIIL raames viidi läbi ka evakuatsiooniõppus Järgmine → Toitlustamise baasväljaõppe läbinud said kiidusõnu Alutaguse naiskond koormusmatkal

Alutaguse naiskond koormusmatkal

Jelena Nesterova 21. mail 2018

Järvamaal toimunud Naiskodukaitse koormusmatkal osalesid ka sitked Alutaguse naised. Vaatamata ligi 65 km läbimisele oli tuju hea ka pärast võistlust.

Alutaguse naiskond koormusmatkal
Alutaguse naiskond. Foto:Kristjan Prii

Jelena Nesterova: „Osalesin Naiskodukaitse koormusmatkal esimest korda ja kohe esindaja rollis. Tuleb tunnistada, et esindaja roll on kõige raskem – põhiline ülesanne on muretsemine! Muretsesin, et naistel oleksid võistlustele minnes kõik asjad kaasas ja kogu varustus olemas. Kohapeal on kõige suurem muretsemine, et kõik võistkonna liikmed oleksid terved raja kestel ja peaksid lõpuni vastu. Muretsesin, kas kõht on ikka täis ja ei ole magada üldse saanud, sest kuidas saab olla nii, et naised peavad puhkama kuskil põõsa all... Ja lõpuks ikka muretsed, et kõik naised jõuaksid peale võistlust koju.

Alutaguse naiskond koormusmatkal
Stardiks valmistumine
Alutaguse naiskond koormusmatkal
Puhkehetk

Kui muretsemise ülesande välja jätta, siis tegelikult on võistlejad tublid sitked eesti naised, kes 36 tunni jooksul ilmselt ei maganud tundigi, läbisid Kesk-Eesti maastikul ca 65 kilomeetrit, rakendasid seejuures igas punktis oma õpitud teadmisi ja oskusi, et tulla võitjaks. Võtjaks juba selle poolest, et nad ei loobunud, vaid läbisid raja edukalt ning saavutasid kümnenda koha.

Alutaguse naiskond koormusmatkal
Varustuse kontroll fini¹is.
Alutaguse naiskond koormusmatkal

Esimest korda koormusmatkal võistelnud Valeria Zjuzkova sõnul oli osalemine koormusmatkal tema jaoks kõigepealt väljakutse enda jaoks - kas saab füüsiliselt hakkama?

"Mulle ei tundunud rada raske, kuid mul ei ole millega võrrelda, sest osalesin esimest korda. Kui jõudsime lõpuks finišisse, sain nii palju emotsioone ja kohe tekkis mõte, et kindlasti tuleb osaleda ka järgmisel aastal!

Nüüd tean, mida kujutab endast see Naiskodukaitse koormusmatk. Tegin enda jaoks kokkuvõtteid vigadest ja tahaks järgmisel aastal läbida  distantsi paremini.“

Võistlusel osalesid Laine Tops (Lüganuse jsk), Jonne Rooma (Jõhvi jsk), Valeria Zjuzkova ja Jekaterina Tihhomirova (Narva jsk).

Alutaguse naiskond koormusmatkal
Naiskond peale võistlust.

Fotod: Jelena Nesterova

FastLion CMS

Alutaguse naiskond koormusmatkal

Alutaguse naiskond koormusmatkal

Alutaguse naiskond Foto:Kristjan Prii Jelena Nesterova: „Osalesin Naiskodukaitse koormusmatkal esimest korda ja kohe esindaja rollis Järvamaal toimunud Naiskodukaitse koormusmatkal osalesid ka sitked Alutaguse naised. Vaatamata ligi 65 km läbimisele oli tuju hea ka pärast võistlust.

Alutaguse naiskond koormusmatkal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse