Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Olümpiamängud Lääne moodi Olümpiamängud Lääne moodi Lääne ringkonna spordigrupi aasta algas jaoskondi ühendava, lustaka ja samas sportliku olümpiamänguga. Spordis on hetki! ← Eelmine Smuutidega uude aastasse Järgmine → Ekströmi marss Olümpiamängud Lääne moodi

Olümpiamängud Lääne moodi

Ivika Raudsepp, Ave Larionova 23. jaan. 2018

Lääne ringkonna spordigrupi aasta algas jaoskondi ühendava, lustaka ja samas sportliku olümpiamänguga.

Olümpiamängud Lääne moodi
Lustijad. Foro: Ave Larionova

19.-20. jaanuaril toimus Risti spordihoones spordigrupi 2017. aastalõpuüritus– Olümpiamängud. Esindatud olid kõik viis jaoskonda. Reedeõhtune koosviibimine algas kiire tervitusampsuga, millele järgnes kohaliku jaoskonna ettevalmistatud avavõistlusala. Võidusoov oli kõigil, nii oli saal peagi täis naisi, kes üksteise võidu hüppasid, palli viskasid, röngast läbi pugesid ja roomasid. 

Olümpiamängud Lääne moodi
Trips-traps-trull. Foto: Ave Larionova

Huvitavaks tegi ürituse see, et iga jaoskond pidi eelnevalt kodutööna välja mõtlema ühe ala olümpiamängude jaoks. Alad jaotati ära kahele päevale. Proovile sai panna ennast ka trips-traps-trulli mängimisel, kus seekord tulid lisaks nutikusele kasuks ka kiired jalad. Osavust näidati meeskonnatöös, kus tuli pikali olles pall jalgadega üle pea kaaslasele edasi anda. Ka kõrrega noole vise polnud just kõige lihtsam ülesanne. Reedeõhtune viktoriin viis osalejate meeskonnad kuumaks köetud sauna! Küsimustele tuli vastata saunalaval, iga 30 sekundi tagant viskas kohtunik leili, seega aeg mängis võistkonna kahjuks, tuli väga kiirelt vastused leida, kuna kuumus võis muutuda väljakannatamatuks. Hiljem sai saunamõnusid ka nautida juba teiste jaoskondadega mõnusalt suheldes. Võistlused olid teinud oma töö ja pisut peale südaööd võis saali nurgast juba norinat kuulda ... 

Olümpiamängud Lääne moodi
Risti jaoskonna Moonika. Foto: Ave Larionova
Olümpiamängud Lääne moodi
Lõuna-Läänemaa Pille. Foto: Ave Larionova

Laupäeva hommik algas päikesetervitusega, siis kiired kohvid ning juba taas istusime koos ja toimus spordigrupi üldkoosolek. Kuulati, otsustati, hääletati ning kiideti. Juubeliaasta auks tehtud spordisärgid, kirjaga „Spordis on hetki, Lääne ringkond“, said sel korral 2017. aastal tehtu eest Moonika Aru, Pille Kaisel ja Anne-Mall Reinu. Aktiivseid on ringkonnas omajagu, tunnustatud sai Merle Soonet "Sõprade liigas" aktiivse osalemise (14 korda) ja erinevate võistluste korraldustiimis tegutsemise eest. 

Olümpiamängud Lääne moodi
Hiiumaa jaoskonna Anne-Mall. Foto: Ave Larionova
Olümpiamängud Lääne moodi
Haapsalu jaoskonna Merle. Foto: Ave Laronova
Olümpiamängud Lääne moodi
Lõuna-Läänemaa naised noolt viskamas. Foto: Merle Soone
Olümpiamängud Lääne moodi
Koosolekul uued mõtted ja tegemised. Foto: Merle Soone
Olümpiamängud Lääne moodi
Hiidlaste võistlusala. Foto: Merle Soone

Koosloleku lõppedes (ja ka vahepalaks) jätkusid olümpiamängud. Kuna lund napib ja KL vabariiklikud suusavõistlused ukse ees, sai laskemoon seljas ühiste „suuskadega“ üle saali „suusatada“. Tubli meeskonnatööga, vaatamata kukkumistele  said siin võidu Lääne-Nigula võistkond. Ka laupäevast ei puudunud militaarteemaline ala. Nimelt tuli Hiiumaa jaoskonna ettevõtmisel kiiver peas, kattevõrgu alt läbi roomates võimalikult palju militaarteemalisi esemeid aja peale välja tuua.

Olümpiamängud Lääne moodi
Suusarajal Lääne-Nigula naised Foto: Merle Soone
Olümpiamängud Lääne moodi
Võitjad- Eda, Mailis, Ave ja Tiia. Foto: Merle Soone
Olümpiamängud Lääne moodi
Ave ja Ivika. Foto: Merle Soone

Võistlusalade lõppedes sai igaüks Tarmo Erese käe all õppida indiacat mängima. See tundus algul päris keeruline, aga mõne aja möödudes lendasid pallid juba kõrgete kaartega. Nii võisime korraldada turniiri, mis kujunes põnevaks nii pealtvaatajatele, kui ka platsil viibijatele. Tähendab treening õnnestus!

 

Peale indiaqat kostus vile lõpurivistuseks. Korraldaja poolt kokku löödud punktid selgitasid välja seekordse üldvõitja, kelleks oli Lääne-Nigula jaoskonna võistkond, koosseisus Eda Loik, Ave Larionova, Tiia Kaus, Mailis Alberg, Malle Järve, Reeli ja Rahel Rae. Ülejäänud osalejad said aktiivse osavõtu eest tänutäheks, selle ürituse tarbeks kujundatud magnetmärgi.

 

Märgile lõpliku kujunduse tegi Ave Larionova. Tänutäheks sai kingituseks 1980-da aasta olümpiamängude sümboolikaga originaal pliiatsikarbi.

Olümpiamängud Lääne moodi
NKK Lääne ringkonna spordisärk aastal 2017. Foto: Ave Larionova
Olümpiamängud Lääne moodi
Märgi kujundas Ave Larionova

 

Lahkudes otsustati ühiselt, et sedamoodi spordiüritus võiks Lääne ringkonnas traditsiooniks saada.

 

Spordis on hetki!

Järgmine →
Ekströmi marss

FastLion CMS

Olümpiamängud Lääne moodi

Olümpiamängud Lääne moodi

Lustijad Foro: Ave Larionova 19 Lääne ringkonna spordigrupi aasta algas jaoskondi ühendava, lustaka ja samas sportliku olümpiamänguga.

Olümpiamängud Lääne moodi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse