Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ohutushoid meis ja meie ümber Ohutushoid meis ja meie Alutaguse naiskodukaitsjatele on 2017. aasta alanud toimekalt. 20. – 22. jaanuaril toimus Jõgeval Ohutushoiu kursus, mille korraldas Naiskodukaitse Jõgeva ringkond ning millest võtsid osa ka meie naised Jelena Nesterova Lüganuse ja Katrin Hannov Jõhvi jaoskonnast. aastapäeva Järgmine → Kindral Tõnissoni perepäev Jõhvis Ohutushoid meis ja meie ümber

Ohutushoid meis ja meie ümber

Katrin Hannov 20. jaan. 2017

Alutaguse naiskodukaitsjatele on 2017. aasta alanud toimekalt. 20.– 22. jaanuaril toimus Jõgeval Ohutushoiu kursus, mille korraldas Naiskodukaitse Jõgeva ringkond ning millest võtsid osa ka meie naised Jelena Nesterova Lüganuse ja Katrin Hannov Jõhvi jaoskonnast.

Ohutushoid meis ja meie ümber
Ohutushoid meis ja meie ümber

Reede õhtul kohale jõudes tungis ninna mõnus värske leivategemise lõhn. Selgus, et Jõgeva instruktor Mariana, küpsetas meile koduleiba! Kuigi leiba tehti mitmeid, kadus see nagu nõiaväel laualt - teadagi kuhu!  Väike kehakinnitus ja siis see algas – uus Ohutushoidu kursus.

Päevaplaanis olid esmalt teemad: kodu ja vara turvalisus, tuleohutus ning ohutusreeglid looduskeskonnas. Viimases neist õppisime, kuidas käituda looduses viibides nii, et oleks turvaline nii endal, kuid hoitud oleks samas ka ümbritsev loodus. Tuleohutust puudutav teema tundus algul, et noh selles osas peaks kõik olema teadlikud, kuid leidus ikka, mida meelde jätta või siis meelde tuletada. Kasvõi seda, kui oluline on  suitsuandur. Kasutada tuleb seda ikka nii, nagu ette nähtud s.t.paigaldada andur lakke, mitte kapisahtlisse ja mitte unustada regulaarselt kontrollida korrasolekut..

Enesekaitse infokeskkonnas oli väga kaasaegne teema. Jah, ka selles valdkonnas tuleb osata end kaitsta nii erinevate viiruste ja pahavara eest,  kui ka vägivalla ja erinevate pettuste eest. Vajadusel tuleb pöörduda veebikonstaabli poole. Eelkõige tuleb meil endil läbi mõelda, mida internetti postitada või mida alla ja  üles laadida. Teadkem, et kõik, mis kord sotsiaalmeediasse postitatud on, sinna ka jääb.

Enesekaitse füüsilise rünnaku korral oli praktilise õppega leong. Sai läbi harjutatud, kuidas vabaneda haardest, hakata vastu ründajale ning   tulla välja ohtlikust või ebamugavast olukorrast. 

Psühhosotsiaalse esmaabi  eesmärgiks on olla kohal, kuulata, aktsepteerida, pakkuda hoolt ja praktilist abi. Kriisiolukordades, olgu need siis kas suuremastaabilised või  üksikisikut puudutavad, on oluline, et kannatanule oleks toeks vastavate oskustega inimene.

Käsitleti veel tegutsemist ja turvareegleid erinevate hädaolukordade ja relvakonflikti korral. Saime teada, kuidas käituda ja mida kaasa võtta, kui tekib vajadus evakueeruda. Kodus peaks olema piisavalt varusid ja valmis mõeldud tegutsemisplaan.

Viimasena anti ülevaade ohutushoidu puudutavatest regulatsioonidest eri- ja hädaolukordade puhul. Saime teada, kuhu ja kelle poole pöörduda ning kuidas infot edastatakse.

Üheks koolitajaks teiste kõrval oli meie oma Ave Paavo Lüganuse jaoskonnast, kes end juba selles vallas koolitanud ja meile nüüd seda edasi andis!

Päevad olid pikad ja sisutihedad  – täis loenguid, grupitöid ja praktilisi läbimänge. Kõik ikka selleks, et kuuldu ja õpitu paremini meeltesse kinnistuks. Kõik kursusel osalejad leidsid, et oli hariv ja vajalik nädalavahetus.

Eelkõige tuleb jääda rahulikuks ja mitte sattuda paanikasse!

Ohutushoid meis ja meie ümber
Ohutushoid meis ja meie ümber
Ohutushoid meis ja meie ümber
Ohutushoid meis ja meie ümber

FastLion CMS

Ohutushoid meis ja meie

Ohutushoid meis ja meie

Reede õhtul kohale jõudes tungis ninna mõnus värske leivategemise lõhn Selgus, et Jõgeva instruktor Mariana, küpsetas meile koduleiba! Kuigi leiba tehti mitmeid, kadus see nagu nõiaväel laualt - teadagi kuhu! Väike kehakinnitus ja siis see algas – uus Ohutushoidu kursus Alutaguse naiskodukaitsjatele on 2017. aasta alanud toimekalt. 20.– 22. jaanuaril toimus Jõgeval Ohutushoiu kursus, mille korraldas Naiskodukaitse Jõgeva ringkond ning millest võtsid osa ka meie naised Jelena Nesterova Lüganuse ja Katrin Hannov Jõhvi jaoskonnast.

Ohutushoid meis ja meie ümber

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse