Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Näitus “Õed Soome lahe kahelt kaldalt” Näitus “Õed Soome lahe 12. aprillil 2008 avavad Soome Lotta Svärdi fond ja Naiskodukaitse koostöös Soome Instituudiga Torma rahvamajas ühisnäituse “Õed Soome lahe kahelt kaldalt”. Näitus kirjeldab Soome ja Eesti isamaaliste naisorganisatsioonide tegevust iseseisvumisperioodil ja sõja-aastatel ning on külastajatele avatud 13. aprillist 28. juulini 2008 Jõgevamaal Torma rahvamajas. ee ← Eelmine Saaremaa naiskodukaitsjad valivad taas aasta ema Järgmine → Valminud on Naiskodukaitset tutvustav dokumentaalfilm Näitus “Õed Soome lahe kahelt kaldalt”

Näitus “Õed Soome lahe kahelt kaldalt”

7. aprillil 2008

12. aprillil 2008 avavad Soome Lotta Svärdi fond ja Naiskodukaitse koostöös Soome Instituudiga Torma rahvamajas ühisnäituse “Õed Soome lahe kahelt kaldalt”.Näitus kirjeldab Soome ja Eesti isamaaliste naisorganisatsioonide tegevust iseseisvumisperioodil ja sõja-aastatel ning on külastajatele avatud 13. aprillist 28. juulini 2008 Jõgevamaal Torma rahvamajas.

Organisatsioon Lotta Svärd loodi 1921. aastal äsja iseseisvunud Soomes eesmärgiga toetada Kaitseliitu (Suojeluskunta) ning tegutseda usu, kodu ja isamaa eest, ilma ise relvi haaramata.

Teisel pool Soome lahte elati noore Eesti riigi esimest aastakümmet ning peagi asutasid ka Eesti naised vastava organisatsiooni – Naiskodukaitse.


Lotta Svärd oli oma 240 000 liikmega läbi aegade kõige suurem naiste vabatahtlik riigikaitseorganisatsioon Soomes. Organisatsiooni tegevus lõpetati Nõukogude Liidu survel 1944. aastal. Sama saatust jagas Naiskodukaitse, kelle endistel liikmetel tuli Nõukogude okupantide tagakiusatuna üle elada raskeid katsumusi.

 

Nendest mälestustest, koostöövaimust ja organisatsioonide tähelepanuväärsest tegevusest jutustatakse nüüd fotode, esemete, dokumentide ja videointervjuude vahendusel Soome Lotta Svärdi fondi ja taasloodud Naiskodukaitse ühisel näitusel.

Videointervjuud on koostanud Imbi Paju, kelle julge lähenemisviis toob ajalookäsitlusse inimesekeskse, isikliku mõõtme.


Näitus avati esimest korda novembris 2006 Tallinnas okupatsioonide muuseumis. Sealt liikus näitus 2007. aasta algul edasi Narva muuseumi, seejärel Tartu linnamuuseumi.
2007. aasta maist septembrini oli näitus Tuusulas Lotta Svärdi muuseumis, seejärel Riias, Läti okupatsioonimuuseumis, kust liikus 2008. aasta jaanuaris edasi Oulu raamatukokku Soomes. 


Näituse on koostanud Lotta Svärdi fond ja Naiskodukaitse koostöös Eesti okupatsioonide muuseumi, Soome Instituudi ja Soome suursaatkonnaga.

 

Lisateave:

Kersti Podmošenski

Naiskodukaitse piirkonnavanem

(+372) 5308 3352

www.naiskodukaitse.ee

Näitus “Õed Soome lahe kahelt kaldalt”

FastLion CMS

Näitus “Õed Soome lahe

Näitus “Õed Soome lahe

Organisatsioon Lotta Svärd loodi 1921 aastal äsja iseseisvunud Soomes eesmärgiga toetada Kaitseliitu (Suojeluskunta) ning tegutseda usu, kodu ja isamaa eest, ilma ise relvi haaramata 12. aprillil 2008 avavad Soome Lotta Svärdi fond ja Naiskodukaitse koostöös Soome Instituudiga Torma rahvamajas ühisnäituse “Õed Soome lahe kahelt kaldalt”.Näitus kirjeldab Soome ja Eesti isamaaliste naisorganisatsioonide tegevust iseseisvumisperioodil ja sõja-aastatel ning on külastajatele avatud 13. aprillist 28. juulini 2008 Jõgevamaal Torma rahvamajas.

Näitus “Õed Soome lahe kahelt kaldalt”

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse