Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad Svetlana Aug ja Silvia Paluoja pälvisid Vabaduse Tammepärja aumärgid Naiskodukaitsjad Svetlana Aug ja 31. augustil tunnustas justiitsminister Lea Danilson-Järg Vabaduse Tammepärja aumärgiga 30 inimest, kellel on väärilisi teeneid Eesti riigi ja rahva lähiajaloo mälestuse hoidmisel ja edasi andmisel, vabadusvõitluses ja relvastatud ning relvastamata vastupanuliikumises osalemisel, samuti Eesti vabadusvõitluse ja vastupanuliikumise jäädvustamisel. Teiste seas pälvisid aumärgi ka kaks naiskodukaitsjat. aastapäeva Naiskodukaitsjad Svetlana Aug ja Silvia Paluoja pälvisid Vabaduse Tammepärja aumärgid

Naiskodukaitsjad Svetlana Aug ja Silvia Paluoja pälvisid Vabaduse Tammepärja aumärgid

31. augustil 2022

31. augustil tunnustas justiitsminister Lea Danilson-Järg Vabaduse Tammepärja aumärgiga 30 inimest, kellel on väärilisi teeneid Eesti riigi ja rahva lähiajaloo mälestuse hoidmisel ja edasi andmisel, vabadusvõitluses ja relvastatud ning relvastamata vastupanuliikumises osalemisel, samuti Eesti vabadusvõitluse ja vastupanuliikumise jäädvustamisel. Teiste seas pälvisid aumärgi ka kaks naiskodukaitsjat.

Naiskodukaitsjad Svetlana Aug ja Silvia Paluoja pälvisid Vabaduse Tammepärja aumärgid
Vabaduse tammepärjad (Foto: Erik Peinar)

Svetlana Augi südame asjaks on ajaloo säilitamine ja mälestuste hoidmine meile ja tulevastele põlvedele. Aastaid on tema eestvedamisel tähistatud märtsi- ja juuniküüditamise mälestuspäevi koostöös Lääne- ja Hiiumaa omavalitsuste ja Eesti Memento Liidu kohalike ühendustega. Lisaks aitab ta au sees hoida võidupüha tähtsust, kuuludes maakaitsepäeva korraldustoimkonda. Seisab ta ka selle eest, et kõik olulised sündmused saaks kohalikes lehtedes väärilist tähelepanu. Svetlana Aug on Naiskodukaitse Lääne ringkonna liige aastast 1998. Ta on olnud Haapsalu jaoskonna aseesinaine, Lääne ringkonna aseesinaine ja sellest aastast juhib Lääne ringkonna ajalootoimkonna tööd.

Naiskodukaitsjad Svetlana Aug ja Silvia Paluoja pälvisid Vabaduse Tammepärja aumärgid
Svetlana Aug (Foto: Erik Peinar)

Silvia Paluoja on pikaajaliselt kogunud, talletanud ja järjepidevalt ajakirjanduses tutvustanud Eesti iseseisvuse eest võidelnute mälestusi, metsavendluse ajalugu ja represseeritute mälestusi. Silvia on kauaaegne ajaloo ja kultuuripärandi jäädvustaja, paikkonna ajaloo talletaja ja kodupaiga ajalooga seotud objektide tähistamise algataja.
Ta on järjepidevalt avaldanud Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Eesti Sõjahaudade Hoolde Liidu, Eesti sõjameeste mälestuskiriku, Memento, Pärnumaa Muinsuskaitse Seltsi jt tegevuse teemalisi uudiseid, reportaa¾e, intervjuusid ja arvamuslugusid ajakirjanduses.

Naiskodukaitsjad Svetlana Aug ja Silvia Paluoja pälvisid Vabaduse Tammepärja aumärgid
Silvia Paluoja (Foto: Erik Peinar)

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad Svetlana Aug ja

Naiskodukaitsjad Svetlana Aug ja

Vabaduse tammepärjad (Foto: Erik Peinar) Svetlana Augi südame asjaks on ajaloo säilitamine ja mälestuste hoidmine meile ja tulevastele põlvedele Aastaid on tema eestvedamisel tähistatud märtsi- ja juuniküüditamise mälestuspäevi koostöös Lääne- ja Hiiumaa omavalitsuste ja Eesti Memento Liidu kohalike ühendustega 31. augustil tunnustas justiitsminister Lea Danilson-Järg Vabaduse Tammepärja aumärgiga 30 inimest, kellel on väärilisi teeneid Eesti riigi ja rahva lähiajaloo mälestuse hoidmisel ja edasi andmisel, vabadusvõitluses ja relvastatud ning relvastamata vastupanuliikumises osalemisel, samuti Eesti vabadusvõitluse ja vastupanuliikumise jäädvustamisel. Teiste seas pälvisid aumärgi ka kaks naiskodukaitsjat.

Naiskodukaitsjad Svetlana Aug ja Silvia Paluoja pälvisid Vabaduse Tammepärja aumärgid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse