Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma kriisiolukordadeks Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma 6. -7. augustil korraldab Naiskodukaitse Kõveri külas Pärnumaal ohutushoiulaagri „Ole valmis!“ enam kui sajale organisatsiooni mitte kuuluvale naisele, et arendada nende individuaalseid oskuseid kriisiolukorras hakkama saamiseks. Foto: Kristel Kitsing ← Eelmine „Ole valmis!“ äpi kasutajad saavad ohu korral Päästeametilt teavitusi Järgmine → Naiskodukaitsjad Svetlana Aug ja Silvia Paluoja pälvisid Vabaduse Tammepärja aumärgid Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma kriisiolukordadeks

Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma kriisiolukordadeks

3. augustil 2022

6.-7. augustil korraldab Naiskodukaitse Kõveri külas Pärnumaal ohutushoiulaagri „Ole valmis!“ enam kui sajale organisatsiooni mitte kuuluvale naisele, et arendada nende individuaalseid oskuseid kriisiolukorras hakkama saamiseks.

Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma kriisiolukordadeks
"Ole valmis!" laagri esmaabi õpe 2021. aastal. Foto: Kristel Lehtme

Juba neljandat aastat toimuva laagri korraldamise eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikkust ning valmisolekut erinevateks kriisiolukordadeks. Ohutushoiulaager on hea võimalus saada koolitust eluks nii vajalikel teemadel.

 

Laager on osalejatele tasuta ja praktilise suunaga – iga teema juures saab käed külge panna ja kõike ise proovida. Võimalus on harjutada esmaabi andmist, proovida ise tuld kustutada ja õppida, kuidas metsas hakkama saada. Lisaks on osalejatel võimalik piiluda militaarmaailma ehk end maskeerida, proovida, kuidas sõdurid metsas ise süüa teevad, koolitada end sidepidamises, püssi lasta ning ööbida sõduritelgis.

 

Naiskodukaitse arendusspetsialisti Elisa Jaksoni sõnul on ohutushoiulaagrid populaarsed ja kolme aasta jooksul on naiskodukaitsjad laagrites enam kui nelisada inimest koolitanud. „Ole valmis! laagrid on populaarsed just seetõttu, et sealt saab teadmisi ja praktilisi võtteid esmaabist enesekaitseni või matkatarkustest koduste evakuatsioonivarude soetamiseni,“ lisas Jakson.

 

Hoolitsetud on ka selle eest, et naistel ei jääks laagris osalemata lapsehoidja puudumise tõttu – osalejad saavad laagrisse kaasa võtta oma 7+ aasta vanused lapsed, kellele on korraldatud ohutusteemalised õppetoad sobivas mängulises võtmes.

Kõveris toimuvasse laagrisse on tänaseks registreerimine lõppenud. Lisainfo toimuva kohta leiab Naiskodukaitse Facebooki lehel:

https://www.facebook.com/events/673411123724586


Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse läbi Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise. Ühe olulise suunana arendab Naiskodukaitse elanikkonnakaitse valdkonda. Iga Naiskodukaitse liige suudab hädaolukorras ise hakkama saada ja ka teisi aidata. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 3600 liiget.

Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma kriisiolukordadeks
"Ole valmis!" laagri tuleohutuse õpe 2021. aastal. Foto: Kristel Kitsing

FastLion CMS

Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma

Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma

"Ole valmis!" laagri esmaabi õpe 2021 aastal 6.-7. augustil korraldab Naiskodukaitse Kõveri külas Pärnumaal ohutushoiulaagri „Ole valmis!“ enam kui sajale organisatsiooni mitte kuuluvale naisele, et arendada nende individuaalseid oskuseid kriisiolukorras hakkama saamiseks.

Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma kriisiolukordadeks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse