Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsja olla on uhke ja hää! Naiskodukaitsja olla on uhke Nädalavahetusel, 12. -13. aprill, toimus Märjamaal naiskodukaitse organisatsiooniõpetuse baasväljaõppe moodul. Osalejateks olid valdavalt äsja loodud Märjamaa jaoskonna liikmed ja ka mõned naised mujalt Rapla ringkonnast. Tõdesime, kuivõrd mitmetahuline ja võimalusterohke on meie organisatsioon, nii et võime julgelt ja tõsimeeli öelda, et naiskodukaitsja olla on uhke ja hää! ← Eelmine Kulbilahing Alu mõisaõuel Järgmine → Munamägi Märjamaal Naiskodukaitsja olla on uhke ja hää!

Naiskodukaitsja olla on uhke ja hää!

Mari Kõrver 17. aprillil 2014

Nädalavahetusel, 12.-13. aprill, toimus Märjamaal naiskodukaitse organisatsiooniõpetuse baasväljaõppe moodul. Osalejateks olid valdavalt äsja loodud Märjamaa jaoskonna liikmed ja ka mõned naised mujalt Rapla ringkonnast. Tõdesime, kuivõrd mitmetahuline ja võimalusterohke on meie organisatsioon, nii et võime julgelt ja tõsimeeli öelda, et naiskodukaitsja olla on uhke ja hää!

Naiskodukaitsja olla on uhke ja hää!
Foto: Nele Pernits

Kaks tegusat ja inforohket päeva vahvate instruktorite eestvedamisel möödusid kiiresti ja lõbusalt. Õppetöö toimus Märjamaa vallamaja volikogu saalis, mis on Märjamaa jaoskonnale mitmeti tähtis ja sümboolne paik – siin sai käesoleva aasta 25. veebruaril peetud meie asutamiskoosolek ja nüüd saime siinsamas põhjalikumaid teadmisi Naiskodukaitsest ja riigikaitsest laiemalt. Saime selgema mõtestuse iseendile kui naiskodukaitsjatele ning oma organisatsiooni rollile ühiskonnas.

Naiskodukaitsja olla on uhke ja hää!
Foto: Nele Pernits

Erinevad aktiivõppemeetodid ja töö rühmades hoidsid pidevalt mõtet erksana ja tuju üleval. Lisaks andis selline korraldus Märjamaa naistele ka suurepärase võimaluse omavahel paremaks tutvumiseks. Märjamaal ei ole jaoskonnaks kogunenud mitte juba olemasolev sõpruskond, vaid pigem naised, kes omavahel eelnevalt vaid põgusalt teadsid, kuid keda ühendavad isamaalisus, koostegemise rõõm ning Naiskodukaitse põhimõtted.

Kõige naljakamaks tunniks kujunes riviõpe, mida juhendas Märjamaa oma kaitseliitlane Illar Aruksaar. Näiliselt nii lihtne ja vähenõudlik tegevus kui rivis marssimine osutus koolitamata marssijatele aga päris parajaks pähkliks. Aga eks iga asi tule harjutamisega ja ka selles on oluline meeskonnatöö ning suutlikkus oma kõrvalolijaid jälgida ja nendega arvestada. Lootust andis asjaolu, et ka selle lühikese tunni jooksul võis tagasihoidlikke edusamme näha ning usutavasti võib varsti nende naistega juba luurele minna, paraadist rääkimata!

Naiskodukaitsja olla on uhke ja hää!
Foto: Nele Pernits

Laupäeva õhtul toimus Märjamaa rahvamajas ka Rapla maleva pidulik 24. aastapäeva tähistamine ning paljud õppuritest said sealgi meeleoluka õhtu veeta. See aga ei takistanud pühapäeva hommikul vara jälle triksis-traksis õppusel osalemist.

Naiskodukaitsja olla on uhke ja hää!
Foto: Nele Pernits

Lisaks kõigele oli meil võimalus ammutada teadmisi Naiskodukaitse kohta kõige paremast ja põhjalikumast allikast – naiskodukaitse esinaiselt Airi Toomingalt, kes oma aukartust äratavast positsioonist hoolimata oli väga sõbralik, vahetu ja inspireeriv.

Kokkuvõtlikult julgen öelda, et kõik kursuslased said kindlasti palju paremat aimu Naiskodukaitsest kui organisatsioonist ning iseenda panusest ja võimalustest selle ühenduse raames. Saadud teadmised ja kogemused süvendavad ühtsustunnet ning annavad indu edaspidiseks tegutsemiseks eneseteostuse kaudu kodumaa hüvanguks.

Nädalavahetus lõppes pühapäeva õhtul ühiskülastusega Märjamaa kirikusse, kus oli võimalus ronida kirikutorni ja käia kiriku võlvide peal. See on võimalus, mida just igapäev ei pakuta. Hoolimata pilvise ilma tõttu ahtamaks jäänud panoraamist, nautisid naiskodukaitsjad ekskursiooni koos ajaloolise ülevaatega kohalikuõpetaja poolt väga.

Oli erakordselt tegus nädalavahetus.

Järgmine →
Munamägi Märjamaal

FastLion CMS

Naiskodukaitsja olla on uhke

Naiskodukaitsja olla on uhke

Foto: Nele Pernits Kaks tegusat ja inforohket päeva vahvate instruktorite eestvedamisel möödusid kiiresti ja lõbusalt Õppetöö toimus Märjamaa vallamaja volikogu saalis, mis on Märjamaa jaoskonnale mitmeti tähtis ja sümboolne paik – siin sai käesoleva aasta 25 Nädalavahetusel, 12.-13. aprill, toimus Märjamaal naiskodukaitse organisatsiooniõpetuse baasväljaõppe moodul. Osalejateks olid valdavalt äsja loodud Märjamaa jaoskonna liikmed ja ka mõned naised mujalt Rapla ringkonnast. Tõdesime, kuivõrd mitmetahuline ja võimalusterohke on meie organisatsioon, nii et võime julgelt ja tõsimeeli öelda, et naiskodukaitsja olla on uhke ja hää!

Naiskodukaitsja olla on uhke ja hää!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse