Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse laskevõistlus Lääne ringkonna moodi Naiskodukaitse laskevõistlus Lääne ringkonna Laupäeval 30. mail toimus Läänemaal, Piirsalu välilasketiirus Naiskodukaitse laskevõistlus automaatrelvast AK4. Seekord korraldasid võistlust Lääne ringkonna naiskodukaitsjad, kellel olid abis kodumaleva kaitseliitlased koos noorkotkaste ja kodutütardega. Võistluse avalasud kostusid juba kell 9. 15 Lääne ringkonna naiste relvadest. ← Eelmine Risti jaoskonnas planeeritud laskepäev vastlapäeva võtmes Järgmine → Kriis paneb mõtte tööle Naiskodukaitse laskevõistlus Lääne ringkonna moodi

Naiskodukaitse laskevõistlus Lääne ringkonna moodi

Marge Kelder 7. juunil 2020

Laupäeval 30. mail toimus Läänemaal, Piirsalu välilasketiirus Naiskodukaitse laskevõistlus automaatrelvast AK4. Seekord korraldasid võistlust Lääne ringkonna naiskodukaitsjad, kellel olid abis kodumaleva kaitseliitlased koos noorkotkaste ja kodutütardega. Võistluse avalasud kostusid juba kell 9.15 Lääne ringkonna naiste relvadest.

Naiskodukaitse laskevõistlus Lääne ringkonna moodi
"Aliast seletamas" Foto: Silver Hinno

Kuid enne veel kui saadi võistluse juurde suunduda  oli ootamas kohe esimene üllatusülesanne- alias. Kõik osalejad said ennast proovile panna ja naha korralikult soojaks joosta NKK teemalisi sõnu seletades. Nagu Kristina Kahr Harju ringkonnast naeratades aliase kohta ütles: „Äge oli NKK teemalisi vihjeid leiutada”.  Teistelt osalejatelt kuuleb samuti vaid kiidusõnu, et alias oli nii mõnus üllatus. Kui võistlusele tulles oli mõttes, kuidas laskmine läheb ja sees oli väikene ärevus siis  alias viis hetkeks mõtted mujale.

Naiskodukaitse laskevõistlus Lääne ringkonna moodi
"Parim laskeasend" Foto: Silver Hinno

Peale aliase mängu tehti mõned pildid ja suunduti laskeharjutuse juurde. Kaitseliidu Lääne maleva relvastusspetsialist  Tiit Lints võttis kõik osalejad vastu laia naeratusega ja selgitas ohutustehnikat ja seda, mis võistlejaid rajal ees ootab. Kuuldes käsklust „Tuli vaba!” võeti sisse endale mugav laskeasend ja sooritati kuue minuti jooksul esimesed 10 lasku märklehte A4. Nii mõnelegi osalejale oli selline harjutus esmakordne. Rada oli seatud V tähe kujuliselt. Ühel küljel viis märklehte, teisel sama palju. Igasse lehte pidid osalejad sooritama kaks lasku.  Märklehed olid seatud 100-150 meetri kaugusele.

Naiskodukaitse laskevõistlus Lääne ringkonna moodi
"Päev rõõmsalt läbitud" Foto: Silver Hinno

Peale esimest ringi olid esimesed emotsioonid alati põnevad, kõik olid ootusärevad. Kaili Kruustok Järva ringkonnast ütles peale esimest ringi: „Oli põnev ja närv ikka ka oli sees. Poole laskmise peal tekkis väike lühis ja läks meelest mitu lasku olen teinud”. Peale teist seeriat naeratas aga kavalalt ja ütles: „Nüüd läks paremini. Tähtis ongi ju osavõtt”.  Jana  Ots  Pärnu ringkonnast võttis päeva kokku aga järgnevalt: „ Lahe, ilus ilm, toredad inimesed. Tuju on hea." Sama arvas ka korraldusmeeskonnas olev Ave Larjonova.

Mida muud ongi öelda niivõrd hästi korraldatud võistluse kohta. See  ei olnud ju pelgalt tuim võistlemine vaid pigem ikka sõbralik mõõduvõtt koos erinevate üllatustega.  

Naiskodukaitse laskevõistlus Lääne ringkonna moodi
"Meeskonnatöö" Foto: Silver Hinno
Naiskodukaitse laskevõistlus Lääne ringkonna moodi
"Sõber aitab sõpra" Foto: Silver Hinno

Kui päev algas aliase mänguga siis peale laskmist ootas ees aga takistusrada. Takistusrajal veeti „sõpra”  palki terve tiimiga. Palki lohistati esmalt võrgu alt läbi siis aga suunduti autorehvidest läbi roomama ning  sealt järgmiste takistuste poole. Terve rada läbiti meeskonnatööd tehes. Rada lõppes iga kord hõisete saatel ja naeratus näol ,et seegi asi on edukalt läbitud. Kõik elasid kõigile kaasa nagu suures NKK peres omane.

Naiskodukaitse laskevõistlus Lääne ringkonna moodi
"Kõhud toidetud" Foto: Silver Hinno

Peale takistusrada ootas juba kõiki osalejaid söök. Seekord ei olnud selleks mitte tavapärane sõdurisupp vaid hoopis hamburger ja rabarberikook.

Terve päeva võib kokku võtta  lausega- päev täis meeldivaid inimesi ja toredaid üllatusi.

 

 

 

Laskevõistluse võitis Alutaguse, teiseks tuli Tartu ja väärika kolmanda koha saavutasid Tallinna ringkonna naised.  Samas ei olnud sellel päeval kaotajaid vaid kõik võitsid. Kõik kohale tulnud osalejad said tunda Lääne ringkonna lahkust ja rõõmsat meelt. Need emotsioonid, mis seal saadi olid juba ise kohale tulemist väärt, kõik muu oli boonuseks.

FastLion CMS

Naiskodukaitse laskevõistlus Lääne ringkonna

Naiskodukaitse laskevõistlus Lääne ringkonna

"Aliast seletamas" Foto: Silver Hinno Kuid enne veel kui saadi võistluse juurde suunduda oli ootamas kohe esimene üllatusülesanne- alias Kõik osalejad said ennast proovile panna ja naha korralikult soojaks joosta NKK teemalisi sõnu seletades Laupäeval 30. mail toimus Läänemaal, Piirsalu välilasketiirus Naiskodukaitse laskevõistlus automaatrelvast AK4. Seekord korraldasid võistlust Lääne ringkonna naiskodukaitsjad, kellel olid abis kodumaleva kaitseliitlased koos noorkotkaste ja kodutütardega. Võistluse avalasud kostusid juba kell 9.15 Lääne ringkonna naiste relvadest.

Naiskodukaitse laskevõistlus Lääne ringkonna moodi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse