Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse kohvik Koobas Naiskodukaitse kohvik Koobas Märjamaa Folgi raames on naiskodukaitsjate kohvik kujunenud toredaks traditsiooniks. Suupisteid pakuti soovijatele ka sel aastal, kuid nagu paljud muud ettevõtmised muutunud ajas, oli selleaastane kohvik teistsugune, samas palju suurem ning sootuks teises asukohas. Sel aastal sai minna kohvik Koopasse, proovida selga kaitseliitlase varustust ning vaadata Kaitseliidu sõiduvahendeid, lasta airsoft relvast. Naiskodukaitsjad tänavad kõiki, kes kohvikut külastasid ning sellega head tegid! Loterii ostjatele samuti suur aitäh! Kohtumiseni järgmises kodukohvikus! ← Eelmine Hunt 2020: Kerge ei peagi olema, aga äge küll! Järgmine → Märjamaa esimene ööorienteerumine pakkus pinget Naiskodukaitse kohvik Koobas

Naiskodukaitse kohvik Koobas

Liina Langi 5. augustil 2020

Märjamaa Folgi raames on naiskodukaitsjate kohvik kujunenud toredaks traditsiooniks. Suupisteid pakuti soovijatele ka sel aastal, kuid nagu paljud muud ettevõtmised muutunud ajas, oli selleaastane kohvik teistsugune, samas palju suurem ning sootuks teises asukohas. Sel aastal sai minna kohvik Koopasse, proovida selga kaitseliitlase varustust ning vaadata Kaitseliidu sõiduvahendeid, lasta airsoft relvast.

Naiskodukaitse kohvik Koobas
Foto: Laura Reinsalu

Kodukohvikute päeval avati Koopas uksed siis, kui teised kohvikud end sulgema asutasid. Tavapärase keskväljakul kohvikupidamise asemel oldi seekord väljas Kuuse tänaval, otse lauluväljaku, kus toimus folgi lõpukontsert, kõrval. Koopa nime tõi üritusele suur ja avar kelder, kus kuumal päeval sai soovi korral suupistet võtta lausa küünlavalgel istudes. Lauad suurel muruplatsil, kardinatega mõnus lebamisala koos elava kitarrimuusikaga ning Märjamaa Üksikkompanii kaitseliitlased oma masinatega tekitasid huvi paljudes, kohviku pärast tulijaid oli suisa pealinnast.

 „Esimesed huvilised saabusid kohvikuplatsile juba mitu tundi enne avamist, kui alles ette valmistasime,“ sõnab Kätlin Kiis, kes seekordset naiskodukaitsjate kohvikupidamist koordineeris. „Pärast tuldi muidugi tagasi ja usun, et ei pettutud. Ma arvan, et kohvik läks sel aastal igati korda. Pakkusime suupistete juurde ka seljankat ning joogivalik oli sobilik roolikeerajatele. Korraliku kodumahlaga jäätisekokteilid olid hea minekuga ja osteti ka naiskodukaitse loteriid.“  

Naiskodukaitse kohvik Koobas
Foto: Laura Reinsalu

Kaitseliitlaste juures sai juttu puhuda, proovida selga killuvesti, sõduri seljakotti ja muudki varustust. Kiivrivalik, mida vaadata ja proovida, oli lauasuurune: vanadest väikesemõõdulistest Rootsi kiivritest kuni tänaste kõige värskemate mudeliteni, mida kaitseväelased kannavad. Varustusega tegid pilti nii noored kui suured ning lastel oli vaba voli ronida ka suure kaitsevärvides veoauto rooli. Teiseks tõmbenumbriks oli muidugi airsoft relvast laskmine, kus tahtjatest puudust ei tulnud.

Naiskodukaitse kohvik Koobas
Foto: Laura Reinsalu

 Kohvikusse tullakse eelkõige toitu nautima ning ka sel aastal ei tulnud huvilistel pettuda. Magusate ja soolaste hõrgutiste kõrvale pakuti mokteile ehk alkoholivabasid kokteile. „Lahingpaariline“ maitses näiteks selliselt, et rohke jää hulka sai segatud täpselt paras kogus granaatõunamahla ning värsket laimi ja see oli magusa koogi kõrvale väga värskendav rüübe. Napooleonikook „Väejuht“ oli ka sootuks erineva maitse ja kreemiga kui tavaline napooleonikook. Tuunikalapirukas, mustikakook ja rummipallid, kiluleivad - neid võib naiskodukaitsjate kohvikulaual juba klassikaks nimetada. Soolased väikesed suupisted olid samuti esindatud.

Toredad nimed olid lisaks jookidele ka roogadel.  Kardemonirullil oli nimeks „Keeruta jamast välja“, vahvlitoru oli „Kahurituli“, kiluleival nimeks „Sõduri amps“ ning jookideks peale „Lahingpaarilise“ olid veel „Mine metsa!“ ja „Peale õppust“. Kuidas sa ikka jätad nii toreda nimega asju proovimata, nentis nii mõnigi ostja ja küsis juurde.  Koopa salat, mida pakuti, oli meenutus 90.ndate Märjamaa legendaarse Koopa baari menüüst.

 

Naiskodukaitse kodukohvik ja loterii Märjamaa Folgi raames on alati teeninud eesmärki koguda raha augusti lõpus laste seikluspäeva korraldamiseks. Naiskodukaitsjad tänavad kõiki, kes kohvikut külastasid ning sellega head tegid! Loterii ostjatele samuti suur aitäh! Kohtumiseni järgmises kodukohvikus!

FastLion CMS

Naiskodukaitse kohvik Koobas

Naiskodukaitse kohvik Koobas

Foto: Laura Reinsalu Kodukohvikute päeval avati Koopas uksed siis, kui teised kohvikud end sulgema asutasid Tavapärase keskväljakul kohvikupidamise asemel oldi seekord väljas Kuuse tänaval, otse lauluväljaku, kus toimus folgi lõpukontsert, kõrval Märjamaa Folgi raames on naiskodukaitsjate kohvik kujunenud toredaks traditsiooniks. Suupisteid pakuti soovijatele ka sel aastal, kuid nagu paljud muud ettevõtmised muutunud ajas, oli selleaastane kohvik teistsugune, samas palju suurem ning sootuks teises asukohas. Sel aastal sai minna kohvik Koopasse, proovida selga kaitseliitlase varustust ning vaadata Kaitseliidu sõiduvahendeid, lasta airsoft relvast.

Naiskodukaitse kohvik Koobas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse