Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Märjamaa esimene ööorienteerumine pakkus pinget Märjamaa esimene ööorienteerumine pakkus Juuli viimasel õhtul startisid otse Märjamaa Folgi esinemislavalt publiku silme alt võistlusrajale kümme elevil võistkonda orienteerumishuvilisi. Eriline oli start ja eriline oli ka rada. Alustati rõõmsate bändihelide saatel, edasi otsiti küsimusi alevi erinevatest punktidest, sealhulgas nii basseini põhjast, mahajäetud varemetest kui ka öisest metsatukast. Augusti esimestel minutitel kuulutati välja Märjamaa esimese ööorienteerumise võitjad ning medalid riputati kaela taas laval, rahva ees. ← Eelmine Naiskodukaitse kohvik Koobas Järgmine → Kolme võistkonnaga Koormusmatkal - hulk ülevaid hetki, eneseületust ja hõbe pealekauba Märjamaa esimene ööorienteerumine pakkus pinget

Märjamaa esimene ööorienteerumine pakkus pinget

Liina Langi 6. augustil 2020

Juuli viimasel õhtul startisid otse Märjamaa Folgi esinemislavalt publiku silme alt võistlusrajale kümme elevil võistkonda orienteerumishuvilisi. Eriline oli start ja eriline oli ka rada. Alustati rõõmsate bändihelide saatel, edasi otsiti küsimusi alevi erinevatest punktidest, sealhulgas nii basseini põhjast, mahajäetud varemetest kui ka öisest metsatukast. Augusti esimestel minutitel kuulutati välja Märjamaa esimese ööorienteerumise võitjad ning medalid riputati kaela taas laval, rahva ees.

Märjamaa esimene ööorienteerumine pakkus pinget

Märjamaa naiskodukaitsjad on kodualevi folgiüritusse panustanud igal suvel tavaliselt kohvikuga. Sel aastal otsustati lisaks kohvikule pakkuda soovijatele sportlikku meelelahutust, kus oleks ka natuke peamurdmist. 40 kontrollpunktiga raja võtsid korraldajad kokku lausega- kas võidab pea või võidavad jalad? Nagu hiljem aga selgus, esikoha saavutanud võistkonnal olid suurepärased mõlemad. Võidukad Kulgejad olid rajal viiekesi ning läbiti kõige enam kontrollpunkte ning vastusteskoor küsimustele oli samuti parim.

Märjamaa esimene ööorienteerumine pakkus pinget

„Oleme koos käinud sarnastel võistlustel mujalgi. Üks meist on Märjamaaga seotud, kuid teistele ei olnud alev nii tuttav,“ kirjeldab võitjavõistkonna esindaja Anni Kulgejate tausta. „Küsimuste raskusaste oli tegelikult üle keskmise ja eriti põnev oli veetakistus!“ Küsimuse peale, kas võita otsustati juba stardis rajale minnes kostab ta, et strateegia oli algul valitud pisut teine, kuid vaadati, mida teised võistkonnad teevad ning siis otsustati jooksavalt mõned asjad ümber. Võitu otseselt püüdma ei mindud, kuid on tore, et esikoht tuli.

Naiskodukaitsjad olid võistluse üles ehitanud küllaltki lihtsa kaardi, kuid nutikust nõudvate küsimuste ning üllatuste peale. Alevisse oli ära peidetud  valguspulgakesega varustatud 40 küsimustetahvlit ning punktiskoor kasvas nii õigete vastuste kui läbitud vahemaa pealt. Küsimusteni jõudmine ei olnud aga lihtsaks tehtud. Nagu öeldud, tuli selleks ka basseini sukelduda, sumada kõrges kastemärjas rohus  või siis sootuks redelit mööda kõrgustesse küsimust lugema ronida.

Märjamaa esimene ööorienteerumine pakkus pinget
Märjamaa esimene ööorienteerumine pakkus pinget

Finišijärgsed emotsioonid olid korraldajatele elevust tekitavad. Ikkagi esimene kord ju! Oslaejate poolt kiideti küsimuste nutikust ja pisukest põnevust, mis kaasnes varjatud kohtadest küsimuste leidmisega. Rajale läinud spordihuviliste hulgas oli neid, kelle sportlik vorm oli väga tugev ning kelle jaoks rada oli liiga lihtne ning valmistas seetõttu ka pisukese pettumuse. Lohutuseks lubavad naiskodukaitsjad järgmisel aastal ehitada võistluse üles elektrooniliste abivahenditega ja selliselt, et kogu võistkond peaks liikuma üheskoos.

Märjamaa esimene ööorienteerumine pakkus pinget

Liina Karotamm, kelle eestvedamisel võistluse korraldustiim toimetas, hindab esimese ööorienteerumise kordaläinuks. „Palju oli neid, kes oleks tahtnud rajal osaleda, aga sel aastal ei õnnestunud. Nende rõõmuks ja enda soovist head asja veel paremaks teha, tahaks kindlasti järgmisel aastal uuesti ette võtta. Siis oleme valmis juba suuremaks hulgaks võistlejateks. Korraldustiim oli super, asjad läksid ootuspäraselt. Oli kiireid hetki ja saime ka teada, mida teinekord teisiti teha,“ on ta lootusrikas.

Märjamaa esimese ööorienteerumise korraldasid kümmekond naiskodukaitsjat. Võistlejaid oli rajal 41 ja paljud osalejad olid võistlema tulnud kaugemalt, näiteks Pärnust. Orienteerumisvõistlus kestis kaks tundi ning raja pikkuseks ühtekokku võib lugeda linnulennult paarkümmend kilomeetrit.

FastLion CMS

Märjamaa esimene ööorienteerumine pakkus

Märjamaa esimene ööorienteerumine pakkus

Märjamaa naiskodukaitsjad on kodualevi folgiüritusse panustanud igal suvel tavaliselt kohvikuga Sel aastal otsustati lisaks kohvikule pakkuda soovijatele sportlikku meelelahutust, kus oleks ka natuke peamurdmist Juuli viimasel õhtul startisid otse Märjamaa Folgi esinemislavalt publiku silme alt võistlusrajale kümme elevil võistkonda orienteerumishuvilisi. Eriline oli start ja eriline oli ka rada. Alustati rõõmsate bändihelide saatel, edasi otsiti küsimusi alevi erinevatest punktidest, sealhulgas nii basseini põhjast, mahajäetud varemetest kui ka öisest metsatukast. Augusti esimestel minutitel kuulutati välja Märjamaa esimese ööorienteerumise võitjad ning medalid riputati kaela taas laval, rahva ees.

Märjamaa esimene ööorienteerumine pakkus pinget

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse