Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse avalike suhete juhid said Tallinnas innustust Naiskodukaitse avalike suhete juhid Seekord korraldas iga-aastase avalike suhete gruppide juhtide seminari 18. -20. oktoobrini Tallinna ringkond. Männikul Harju maleva staabis tervitas osalejaid Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming, kes rõhutas oma sõnavõtus, et me kõik loome iga päev enda käitumisega organisatsiooni kuvandit. Kohtumiseni järgmisel aastal! Foto: Kati Ojaver-Heidemann ← Eelmine Naiskodukaitse baasväljaõpe muutus veel praktilisemaks ja põnevamaks Järgmine → Lõppes staabiassistendi baaskursus Naiskodukaitse avalike suhete juhid said Tallinnas innustust

Naiskodukaitse avalike suhete juhid said Tallinnas innustust

Karin Kaup, Naiskodukaitse Tallinna ringkonna avalike suhete grupi juht 23. oktoobril 2013

Seekord korraldas iga-aastase avalike suhete gruppide juhtide seminari 18.-20. oktoobrini Tallinna ringkond. Männikul Harju maleva staabis tervitas osalejaid Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming, kes rõhutas oma sõnavõtus, et me kõik loome iga päev enda käitumisega organisatsiooni kuvandit.

Naiskodukaitse avalike suhete juhid said Tallinnas innustust
Mitu pead on ikka mitu pead! Foto: Kati Ojaver - Heidemann

Suhtekorraldus, meedia ja müük

 

Osalejad said kahe päeva jooksul põhjaliku täiendkoolituse suhtekorralduse aluste kohta, õppisid lööva artikli kirjutamist, meediasse pääsemist, kuulsid nippe müügi - ja värbamistehnikast ning said kuulda propaganda ja strateegilise kommunikatsiooni toimimisest. Organisatsioonisisestest teemadest saadi ülevaate Naiskodukaitse kodulehekülje kasutamise ning ajalookomisjoni ja sümboolikakomisjoni töö kohta, peale selle koostasime avalike suhete grupi juhi ülesannete meelespea.

 

Eredalt jäi meelde inimeste sildistamise rollimäng, kus pandi pähe kroon stereotüübiga, milleks oli näiteks “ignoreeri mind” või “julgusta mind”. Müügiekspert Maret Luud rõhutas rollimängu juhtides, et võõrasse  ei tohi suhtuda eelarvamusega, sest me ei tunne teda, me ei tea, milline inimene ta on.

Naiskodukaitse avalike suhete juhid said Tallinnas innustust
Sildistamise rollimäng. Foto: Kati Ojaver-Heidemann

 

Naised olid rahul Kaitse Kodu! peatoimetaja Liivi Reinholdi praktiliste harjutustega eduka meediaartikli kirjutamiseks. Naiskodukaitse veebilehe peamine arendaja Eveli Nõgu rõõmustas kodulehe hea külastatavuse üle ja andis praktilisi näpunäiteid, kuidas koostada veebisõbralikku uudislugu.

 

Edukas suhtekorraldaja Ivi Papstel tuletas meelde, et suhtekorralduse eesmärk on aidata kaasa organisatsiooni eesmärkide saavutamisele. Osalejate hulgas tekkis Ave Proosi eestvedamisel elav arutelu avalike suhete grupi juhi olulisemate ülesannete üle. Triin Tõnsing tutvustas rõõmustavaid edusamme, mida on sümboolikakomisjoni eestvedamisel Naiskodukaitse kuvandi ühtlustamiseks ära tehtud. Veel nõustuti üksmeelselt, et väga oluline on Naiskodukaitse ajaloo talletamine ja selle väärikas eksponeerimine.

 

Ringkondade edukad üritused

 

Kõik osalenud ringkonnad jagasid teistega ka oma õnnestunud ürituste praktikaid. Harju rääkis maakaitsepäevast Laagris, Valga on korraldanud seitse aastat naistepäeva laskevõistlust ja Tartu on osalenud edukalt Intellektika messil. Lääne ringkond saatis välismissioonidel teenivatele Eesti kaitseväelastele sõdurimoosi ning kinkis kõikidele Hiiu- ja Läänemaal sündinud lastele isetehtud papud. Saaremaal on edukas sokiprojekt ning hea väljundi andis Tulevikukompassi mess. Sakala korraldas igapäevaturvalisuse perepäeva. Alutaguse tekitas arutelu, kuidas suures ringkonnas avalike suhete gruppi organiseerida ja paremini tööle panna. Tallinna ringkond osales Eesti iseseisvuse taastamise 22. aastapäeval Teletorni juures messitelgiga.

 

Õppepäevade lõppedes saime veel kiita toitlustajate Sirle ja Kadi ülimaitsvaid roogasid. Kohtumiseni järgmisel aastal!

Naiskodukaitse avalike suhete juhid said Tallinnas innustust
Foto: Kati Ojaver-Heidemann

FastLion CMS

Naiskodukaitse avalike suhete juhid

Naiskodukaitse avalike suhete juhid

Mitu pead on ikka mitu pead! Foto: Kati Ojaver - Heidemann Suhtekorraldus, meedia ja müük Osalejad said kahe päeva jooksul põhjaliku täiendkoolituse suhtekorralduse aluste kohta, õppisid lööva artikli kirjutamist, meediasse pääsemist, kuulsid nippe müügi - ja värbamistehnikast ning said kuulda propaganda ja strateegilise kommunikatsiooni toimimisest Organisatsioonisisestest teemadest saadi ülevaate Naiskodukaitse kodulehekülje kasutamise ning ajalookomisjoni ja sümboolikakomisjoni töö kohta, peale selle koostasime avalike suhete grupi juhi ülesannete meelespea Seekord korraldas iga-aastase avalike suhete gruppide juhtide seminari 18.-20. oktoobrini Tallinna ringkond. Männikul Harju maleva staabis tervitas osalejaid Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming, kes rõhutas oma sõnavõtus, et me kõik loome iga päev enda käitumisega organisatsiooni kuvandit.

Naiskodukaitse avalike suhete juhid said Tallinnas innustust

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse