Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Lõppes staabiassistendi baaskursus Lõppes staabiassistendi baaskursus Võrus lõppes järjekordne staabiassistendi baaskursus, mis sellel aastal toimus kahel nädalavahetusel, 20. -22. septembril ja 19. -20. oktoobril. Seekordse kursuse lõpetas 24 kursuslast Naiskodukaitsest ja Kaitseliidu malevatest, sh ka kaks meest. Foto: Merlit Aldo¹in ← Eelmine Naiskodukaitse avalike suhete juhid said Tallinnas innustust Järgmine → Väliköögi neli vaatust Lõppes staabiassistendi baaskursus

Lõppes staabiassistendi baaskursus

Merlit Aldo¹in 24. oktoobril 2013

Võrus lõppes järjekordne staabiassistendi baaskursus, mis sellel aastal toimus kahel nädalavahetusel, 20.-22. septembril ja 19.-20. oktoobril. Seekordse kursuse lõpetas 24 kursuslast Naiskodukaitsest ja Kaitseliidu malevatest, sh ka kaks meest.

Lõppes staabiassistendi baaskursus
Foto: Merlit Aldo¹in

Kahel nädalavahetusel omandasid staabiassistendid erinevaid teadmisi staabi töö ja toimimise kohta. “Esimesest nädalavahetusest jäi kõige elavamalt meelde laupäevane kursuse õhtu, mis kujunes üsna meeleolukaks, olgugi, et esialgu tundus see tüütu kohustusena, mille asemel soovinuks hoopis magada,” kirjuta tagasisides üks kursuslane.

 

 

Lõppes staabiassistendi baaskursus
Foto: Merlit Aldo¹in

Kui esimesel nädalavahetusel möödus enamus ajast teoreetiliselt, siis teisel nädalavahetusel tehti selle eest kõik praktikaga tasa. Teine nädalavahetus kulmineerus praktilise lõpuharjutusega, mis kestis kokku terve öö ja pisut veel ka järgmisel hommikul. Tagasiside lehtedelt võis lugeda, et eriti meeldis kursuslastele lõpuharutuses “hüpe” ehk autosõit pimedas metsas, see manööver äratas väsima hakanud vaimu.

 

Kõikidel Kaitseliidu suurematel ja väiksematel õppustel on vaja pädevaid staabitöötajaid, kes hoiaksid kontrolli all õppuste toimimiseks vajalikku paberimajandust ning sidepidamist üksuste vahel. Selleks on Naiskodukaitses 2003. aastast võimalik õppida staabiassistendiks. Pärast seda on vajadus staabiassistentide järele järjest tõusnud. Staabitöö kogemusi on käidud saamas ka piiri taga Rootsis, osaletud on mitmel rahvusvahelisel suurõppusel, Erna baaslaagri staabis ja malevate õppustel ja reservõppekogunemistel.

 

Staabiassistendid saavad väljaõppe, mis hõlmab endas teadmisi Eesti riigikaitse struktuurist, sõjaaja staabi toimimisest, omandatakse oskused militaarkaartide käsitlemiseks ning sidepidamisvahendite kasutamiseks.

Lõppes staabiassistendi baaskursus
Foto: Merlit Aldo¹in

FastLion CMS

Lõppes staabiassistendi baaskursus

Lõppes staabiassistendi baaskursus

Foto: Merlit Aldo¹in Kahel nädalavahetusel omandasid staabiassistendid erinevaid teadmisi staabi töö ja toimimise kohta “Esimesest nädalavahetusest jäi kõige elavamalt meelde laupäevane kursuse õhtu, mis kujunes üsna meeleolukaks, olgugi, et esialgu tundus see tüütu kohustusena, mille asemel soovinuks hoopis magada,” kirjuta tagasisides üks kursuslane Võrus lõppes järjekordne staabiassistendi baaskursus, mis sellel aastal toimus kahel nädalavahetusel, 20.-22. septembril ja 19.-20. oktoobril. Seekordse kursuse lõpetas 24 kursuslast Naiskodukaitsest ja Kaitseliidu malevatest, sh ka kaks meest.

Lõppes staabiassistendi baaskursus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse